Aktualności

06.11.2018

„Systemy jakości produktów rolnych i środków spożywczych” - nabór wniosków

Dyrektor Generalny Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa ogłasza nabór wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania 3 „Systemy jakości produktów rolnych i środków spożywczych”, poddziałanie 3.1 „Wsparcie na przystępowanie do systemów jakości” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach unijnych systemów jakości

06.11.2018

Wieczór poezji patriotycznej – zapraszamy już w najbliższy piątek

Poezja patriotyczna w wykonaniu uczniów z Młodzieżowej Grupy Teatralnej w Książu Wlkp., stanowić będzie osnowę tegorocznej edycji Wieczoru z poezją, jaki co roku w okresie października i listopada, odbywa się w ksiąskiej Szkole Podstawowej.

06.11.2018

POLSKA! BIAŁO- CZERWONI

Do przystrojenia na biało- czerwono domów, garaży, sklepów, zakładów pracy, do ubrania się 11 Listopada w biało-czerwone stroje i gadżety, zachęca ksiąskie Centrum Kultury, a my jako samorząd, popieramy ten apel i zapraszamy wszystkich Mieszkańców do włączenia się do tej biało-czerwonej akcji.

05.11.2018

II tura wyborów samorządowych
Teofil Marciniak ponownie Burmistrzem Książa Wlkp.

W niedzielę, 4 listopada 2018 r. do urn wyborczych w Książu Wlkp., Konarzycach i Mchach poszło 2121 uprawnionych do głosowania mieszkańców naszej Gminy, co stanowiło 32,12% wszystkich wyborców. Z tej liczby, aż 1427 osób zagłosowało na urzędującego Burmistrza - Teofila Marciniaka, obdarzając Go w ten sposób swoim zaufaniem, na najbliższe 5 lat!

05.11.2018

Znakowanie grobów uczestników Powstania Wielkopolskiego 1918/1919

Rozpoczęta w niedzielę, 14 października przez tut. samorząd akcja znakowania grobów Powstańców Wielkopolskich na cmentarzu parafialnym w Książu Wlkp., będzie miała swój ciąg dalszy na kolejnych gminnych nekropoliach. O tym, kiedy i gdzie odbywać się będą następne symboliczne znakowania powstańczych mogił, będziemy Państwa na bieżąco informować. Tymczasem dziś zapraszamy do obejrzenia kolejnej porcji zdjęć z inaugurującej tę akcję, uroczystości, jaka miała miejsce na cmentarzu w Książu Wlkp. w drugą niedzielę miesiąca.

05.11.2018

Już za chwilę wielki Stuletni Jubileusz. W Gminie Książ Wlkp. właśnie rozpoczęło się jego odliczanie ...

Poniedziałkiem, 5. listopada wkroczyliśmy w ostatni etap przygotowań do głównych uroczystości związanych z Jubileuszem Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Przed nami kumulacja wydarzeń, jakie w najbliższym czasie zaplanowało dla nas wszystkich - mieszkańców Gminy, ale i Gości z zewnątrz - ksiąskie Centrum Kultury, Urząd Miejski, szkoły, przedszkola oraz lokalne OSP. Wprawdzie - co zrozumiałe - okrągłą rocznicę szczególnie mocno obchodzić będziemy w niedzielę, 11 Listopada, to jednak i w dniach poprzedzających Jubileusz, a także zaraz po nim, sporo się będzie w naszej Gminie działo.