Aktualności

02.08.2018

70 lat Szkoły w Chrząstowie

W minioną sobotę, 28 lipca Szkoła w Chrząstowie obchodziła 70 lecie swego istnienia. Wśród zaproszonych na uroczystości jubileuszowe gości, znaleźli się m.in. Wicestarosta Śremski, Pan Janusz Przywara, Burmistrz Książa Wlkp., Pan Teofil Marciniak oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Książu Wlkp., Pan Sławomir Przybylski. Nie zabrakło również przedstawicieli Rady Powiatu w Śremie, Rady Miejskiej w Książu Wlkp. oraz wielu innych gości związanych z chrząstowska placówką.

30.07.2018

Ogłoszenie w sprawie ograniczenia poboru wody na terenie Gminy Książ Wlkp.

W związku z panującymi wysokimi temperaturami oraz znacznie zwiększonym poborem wody z ujęć, Zakład Usług Komunalnych w Książu Wlkp. zwraca się do mieszkańców Gminy Książ Wlkp. o ograniczenie poboru oraz oszczędne i racjonalne korzystanie z wody do czasu poprawy sytuacji pogodowej.

30.07.2018

Konkurs Fotograficzny o Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego

Zarząd Województwa Wielkopolskiego zaprasza do udziału w 4. edycji Konkursu Fotograficznego o Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Podobnie jak w latach poprzednich, konkurs adresowany jest do miłośników fotografii i aktywnego wypoczynku. Aby wziąć w nim udział wystarczy zgłosić swoją pracę (zestaw 3 zdjęć) do jednej z trzech kategorii: Zabytkowe obiekty, Atrakcje przyrodnicze, Wydarzenia.

27.07.2018

Komunikat dotyczący szkód w rolnictwie spowodowanych przez suszę

Na podstawie informacji z Wydziału Infrastruktury i Rolnictwa Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu z dnia 24 lipca br. ( IR-VIII.7154.48.2018.2) w świetle obowiązujących przepisów o pomoc w związku z wystąpieniem szkód w wyniku niekorzystnych zjawisk atmosferycznych mogą ubiegać się producenci rolni niezależnie od poziomu łącznej wysokości szkód w gospodarstwie.

26.07.2018

Książ Rock Zone po raz czwarty…

Erinaceus, Gustave, Hetman, Materia, Moyra, Thermit, The Shvagiers oraz zespól Kat i Roman Kostrzewski gościli na ksiąskiej estradzie, w minioną sobotę, 21 lipca. A wszystko to za sprawą czwartej edycji festiwalu Książ Rock Zone, która po raz kolejny zgromadziła szeroką rzeszę fanów metalowego grania.

25.07.2018

Ach, co to był za koncert ...

Scena ustawiona przy brzegu jeziora, na niej muzycy z instrumentami dętymi. Jeszcze ciepły, niedzielny wieczór, a już chylące się ku zachodowi słońce, zwiastuje zbliżający się koniec upalnego dnia. W tak nietypowej, naturalnej scenerii - co istotne „wykorzystanej” w naszej Gminie po raz pierwszy - licznie zgromadzona na plaży w Jarosławkach publiczność, mogła posłuchać koncertu Muzyki na wodzie Georga Friedricha Händla.