Aktualności

02.01.2019

Impresyjne spotkanie z dr. Stefanem Doerfferem -
zapraszamy do ksiąskiej biblioteki we wtorek, 8 stycznia

Już w najbliższy wtorek, 8 stycznia zapraszamy Państwa do ksiąskiej Biblioteki Publicznej na niezwykłe spotkanie z dr. Stefanem Doerfferem, wnukiem Stefana Ludwika Doerffera, dzierżawcą majątku w Brzóstowni, który został rozstrzelany na Rynku w Książu, 20 października 1939 r.

Nasz wyjątkowy Gość przylatuje aż z Kanady, gdzie na co dzień mieszka i pracuje, zajmując się tak szczególną dziedziną, jaką jest energia atomowa! Dlaczego na swoje życiowe miejsce wybrał akurat Kraj Klonowego Liścia? Co sprawiło, że to właśnie tak „wybuchowa” problematyka jest Mu szczególnie bliską i co wspólnego łączy Doktora Doerffera z Arizoną, Japonią, czy Koreą? O tym wszystkim będzie się można dowiedzieć odwiedzając 8 stycznia o godz. 17.00, miejscową książnicę.

02.01.2019

Gwiazd(kowe) występy, słodkie podziękowania i świąteczne życzenia,
czyli Koncert Bożonarodzeniowy 2018

Organizowany przez ksiąskie Centrum Kultury tuż przed Świętami Koncert Bożonarodzeniowy, co roku ściąga na występy prawdziwe tłumy oglądających. Tak było i tym razem. Chętnych do obejrzenia w niedzielę, 16 grudnia Gwiazdkowego Koncertu było na tyle dużo, że aby pomieścić wszystkich zainteresowanych, zdecydowano iż odbędzie się on sali widowiskowej śremskiego Katolickiego Centrum Edukacji i Kultury.

02.01.2019

Trwa rejestracja do „małego ZUS”

Od 1 stycznia br. przedsiębiorcy, którzy działają na niewielką skalę, mogą skorzystać
z kolejnej ulgi w opłacaniu składek na ubezpieczenia społeczne, czyli tzw. „małego ZUS”. Warunkiem jej otrzymania są przychody uzyskane z działalności gospodarczej za ubiegły rok, nieprzekraczające trzydziestokrotności minimalnego wynagrodzenia (tj. 63 tys. zł za 2018 r.). Przedsiębiorcy, którzy spełniają warunki do skorzystania z ulgi i chcą w tym roku  płacić niższe składki, powinni w okresie od 1 do 8 stycznia br., wyrejestrować się z dotychczasowych ubezpieczeń i zarejestrować do „małego ZUS”.

31.12.2018

Wygaszenie użytkowania wieczystego

W związku ze zmianą przepisów mającą na celu likwidację użytkowania wieczystego ustanowionego na gruntach stanowiących własność jednostek samorządu terytorialnego i Skarbu Państwa, wykorzystywanych na cele mieszkaniowe, poniżej znajdą Państwo najważniejsze informacje dotyczące przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości od 1 stycznia 2019 r.

21.12.2018

Rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

W dniu 27 grudnia 2018 roku o godzinie 16:40 na terenie gminy Książ Wlkp. w ramach treningu systemu alarmowania ludności, zostanie nadany ćwiczebny sygnał akustyczny – dźwięk ciągły syren trwający jedną  minutę celem upamiętnienia 100 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

21.12.2018

IV Sesja Rady Miejskiej w Książu Wlkp.

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym   (Dz. U. z 2018 r., poz. 994 ze zm.) zwołuję IV Sesję Rady Miejskiej w Książu Wlkp., która odbędzie się w dniu 28 grudnia 2018 roku o godz. 13:00 w sali nr 7 Urzędu Miejskiego w Książu Wlkp.