Aktualności

24.10.2016

Obchody 77. Rocznicy Rozstrzelania

W niedzielne popołudnie, 23 października w Książu Wlkp. po raz kolejny uczczono pamięć Rozstrzelanych Obywateli Ziemi ksiąskiej i dolskiej. Obchody upamiętniające tragiczne wydarzenia z 1939 roku, rozpoczęto uroczystą mszą świętą, odprawioną w miejscowym kościele p.w. św. Mikołaja, przez proboszcza tamtejszej parafii ks. Andrzeja Dolskiego.

21.10.2016

Otwarcie nowej wystawy w Izbie Regionalnej Gminy Książ Wlkp.

Późnym popołudniem, 20 października, dokładnie w 77. rocznicę rozstrzelania obywateli ziemi ksiąskiej i dolskiej na Rynku w Książu, w siedzibie Izby Regionalnej Gminy Książ Wlkp., odbyło się uroczyste otwarcie nowej wystawy zatytułowanej II wojna światowa w oczach kolekcjonerów.

21.10.2016

5. URODZINY TROJACZKÓW

Pojawienie się w rodzinie dziecka to bez wątpienia ogromna radość, ale i niemałe wyzwanie! A co dopiero, gdy dom zapełnia się nagle trójką noworodków? Wiedzą o tym najlepiej Państwo Magdalena i Tomasz Świdurscy z Kołacina, których trojaczki, 20 października, obchodziły swoje piąte urodziny!

20.10.2016

Informacja

Powiatowy Lekarz Weterynarii podał informacje dotyczące prawidłowego postępowania ze zwłokami padłych świń.

17.10.2016

Podziękowania dla pedagogów

Obchodzony 14 października Dzień Edukacji Narodowej zwany potocznie Dniem Nauczyciela jest wspaniałą okazją do złożenia życzeń, ale i podziękowań za pracę, wszystkim pracownikom szkół i przedszkoli. Z tej też okazji w poniedziałek, 17 października Burmistrz Książa Wlkp., Pan Teofil Marciniak spotkał się z nauczycielami i dyrektorami jednostek oświatowych, aby osobiście podziękować wyróżnionym pedagogom za ich zaangażowanie i pracę na rzecz uczniów oraz wychowanków.

13.10.2016

Znamy wyniki I edycji Budżetu Obywatelskiego Gminy Książ Wlkp. na 2017 rok !

W wyniku przeprowadzonej, w ostatnich dniach, weryfikacji kart do głosowania, które uczestniczyły w I edycji ksiąskiego Budżetu Obywatelskiego oraz po przeliczeniu ważnie oddanych głosów na poszczególne zadania, Komisja ustaliła wyniki.