Aktualności

13.09.2016

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Książ Wlkp.

Gmina Książ Wlkp. jest na etapie opracowywania Planu Gospodarki Niskoemisyjnej (PGN). Jest to dokument strategiczny, opisujący kierunki działań zmierzających do osiągnięcia celów pakietu klimatyczno-energetycznego tj. redukcji emisji gazów cieplarnianych, zwiększenia udziału energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych, zwiększenia efektywności energetycznej oraz poprawy jakości powietrza, a także zmiany postaw konsumpcyjnych użytkowników energii.

06.09.2016

Narodowe Czytanie Quo vadis w Książu

Książ Wlkp. był jedną z kilkuset miejscowości w Polsce, które włączyły się w tegoroczną edycję Narodowego Czytania. Dokładnie o godz. 11.00, w sobotę, 3 września na ksiąskim Rynku rozbrzmiało głośne czytanie „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. To druga odsłona akcji w naszej Gminie, która tym razem – co cieszy szczególnie – zgromadziła całkiem sporą grupę

05.09.2016

KSIĄŻ ROCK ZONE po raz drugi…

Ostatnia sobota sierpnia upłynęła w Książu pod znakiem mocnych rytmów. To właśnie wtedy w Parku Miejskim odbył się festiwal rockowy KSIĄŻ ROCK ZONE. Była to druga edycja tego wydarzenia.

05.09.2016

Wakacje na Orliku

Wakacyjne gry i zabawy na Orliku okazały się doskonałym pomysłem na spędzanie wolnego czasu. W lipcu, od poniedziałku do piątku, w godzinach popołudniowych na boisku odbywały się zajęcia dla dzieci prowadzone przez animatorów. Chętnych do aktywnej zabawy nie brakowało.

04.09.2016

77. rocznica wybuchu II wojny światowej- pamiętamy o Ofiarach i Bohaterach

W czwartek, 1 września z okazji 77. rocznicy wybuchu II wojny światowej, przedstawiciele samorządu gminnego złożyli symboliczną wiązankę kwiatów pod Pomnikiem Rozstrzelanych na Rynku w Książu Wlkp. w 1939r. W ten sposób uczczono pamięć i oddano hołd wszystkim Ofiarom i niezłomnym Bohaterom tego zbrojnego konfliktu.

04.09.2016

1616-2016
Jubileusz 400-lecia kościoła w Mchach

Niezwykły i zarazem Wielki Jubileusz, bo 400-lecia istnienia kościoła obchodziła w ostatnią niedzielę sierpnia parafia pw. Świętego Marcina Biskupa w Mchach. Uroczystość połączona została z dorocznym odpustem parafialnym ku czci Matki Bożej Pocieszenia.