Aktualności

25.05.2018

Sukces w VIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym
„Bezpiecznie na wsi mamy - wypadkom zapobiegamy”

Miło nam poinformować, że uczennica Szkoły Podstawowej im. Wiosny Ludów w Książu Wlkp. Agata Filipiak z kl. 7a zdobyła III miejsce w VIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Bezpiecznie na wsi mamy - wypadkom zapobiegamy” - etap wojewódzki.

25.05.2018

Gmina Książ Wlkp. przyjazna pszczołom

Dostrzegając znaczenie i rolę, jaką w środowisku odgrywają owady pożyteczne, Gmina Książ Wlkp. złożyła – jeszcze w ubiegłym roku – do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, wniosek o wsparcie finansowe na zakup sadzonek drzew miododajnych. W kwietniu br. otrzymaliśmy satysfakcjonującą nas odpowiedź, informującą o przyznaniu wnioskowanej kwoty dotacji tj. 5.400,00 zł!

24.05.2018

Konkurs plastyczny – flaga Polski

Stowarzyszenie Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego - Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości oraz Stowarzyszenie Miłośników Dziedzictwa Narodowego im. gen. Józefa Wybickiego zaprasza do udziału w konkursie plastycznym na wykonanie największej i najbardziej oryginalnej flagi Polski.

24.05.2018

O 170. rocznicy bitwy o Książ raz jeszcze

Minione tygodnie w Gminie Książ Wlkp. obfitowały w ważne wydarzenia kulturalno- historyczne związane z jubileuszowym rokiem 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, 100- lecia wybuchu Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 oraz 170. rocznicy bitwy o Książ.

24.05.2018

Narodowy Patronat Prezydenta RP Andrzeja Dudy

Z ogromną radością i satysfakcją informujemy, iż tegoroczne jubileuszowe uroczystości, które odbywają się w Gminie Książ Wlkp., objęte zostały Narodowym Patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

22.05.2018

Podwójny Laureat konkursów przedmiotowych

16 kwietnia br. w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej odbyła się uroczystość wręczenia zaświadczeń i nagród laureatom konkursów przedmiotowych, wśród których znalazł się uczeń II klasy ksiąskiego gimnazjum - Karol Dworczyński.