Aktualności

25.07.2018

Weekend pełen muzyki już za nami

Na początek czwartkowa opera, dwa dni później mocny heavy metal, a w niedzielę koncert muzyki klasycznej na plaży w Jarosławkach. Tak - w wielkim skrócie - podsumować można , to co w przedostatni weekend lipca, działo się muzycznie w naszej Gminie.

Każde z tych wydarzeń miało swoją grupę odbiorców, każde zgromadziło ogromną widownię i każde było wyjątkowe! I co istotne to także to, że w każdym z tych muzycznych projektów udział wzięło ksiąskie Centrum Kultury, które pomagało głównym organizatorom - stowarzyszeniom czy grupom inicjatywnym, zarówno w przygotowaniach do występów, jak i realizacji poszczególnych przedsięwzięć. O tych ostatnich, zarówno o kulisach przygotowań do nich, jak i o samym przebiegu wydarzenia, można przeczytać na stronach internetowych ksiąskiego samorządu, Centrum Kultury oraz organizatorów.

Zachęcając do tego gorąco, już teraz zapraszamy Państwa na kolejne muzyczne uczty. W pierwszy weekend sierpnia, w ramach tegorocznych Dni Książa zaśpiewa Andrzej Piaseczny! Jako Gwiazda Święta Miasta, Piasek wystąpi na zakończenie obchodów, w niedzielę wieczorem. Wcześniej jednak będzie można posłuchać także innych wykonawców. Szczegóły niebawem na plakacie.