Aktualności

14.06.2018

Przedszkolandia 2018 – patriotycznie i biało-czerwono

Z uwagi na jubileuszowy wymiar wielu przypadających w tym roku historycznych wydarzeń, w tym 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz 100-lecia wybuchu Powstania Wielkopolskiego, organizatorzy Przedszkolandii - ksiąskie Centrum Kultury i Przedszkole w Książu Wlkp. zadbali o to, by tegoroczny Przegląd Piosenki Dziecięcej, miał nieco inny niż dotychczas - patriotyczny - charakter.

Tym samym występy przedszkolaków wspaniale wpisały się, w przyświecające naszej Gminie przez cały 2018 rok, hasło „Łączy nas pamięć” i pokazały, że nawet najmłodsi chcą i potrafią angażować się w jubileuszowe uroczystości. Na przedszkolnej scenie wystąpiły dzieci z niemalże wszystkich przedszkoli, jakie funkcjonują na terenie Gminy. W sumie zaprezentowało się 15 zespołów. Zaproszonych gości powitała Pani Dyrektor, Marzena Krauze, a obecny na Przeglądzie Pan Burmistrz, który objął patronatem honorowym wydarzenie, dokonał oficjalnego otwarcia Przedszkolandii.

Na początek wszyscy jej uczestnicy z wielkim przejęciem zaśpiewali cztery zwrotki najważniejszej polskiej pieśni - „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie zaprezentowane zostały inne znane utwory o tematyce patriotycznej. Z przedszkolnych  mikrofonów popłynęły zatem „Serce w plecaku”, „Wojenko, wojenko”, „Czerwone jabłuszko”,” Powrócisz tu”, „Marsz Pierwszej Brygady”, „Jestem Polakiem” i wiele, wiele innych. Na koniec wszystkie dzieci otrzymały okolicznościowe dyplomy i upominki oraz biało- czerwone balony.

W tym dniu organizatorzy zapewnili przedszkolakom również inne atrakcje. Po występie, dzieci zaproszone zostały na ciepły obiadek i ... watę cukrową. Później, przez blisko dwie godziny, korzystały z dmuchanych zamków i zjeżdżalni. Zabawa była przednia i dostarczyła najmłodszym, wiele radości. Była także wspaniałą okazją do poznania się wzajemnie i spędzenia ze sobą niezapomnianego czasu. Zwłaszcza, że pogoda dopisała wyśmienicie...

Poniżej kilka zdjęć z Przedszkolandii. Więcej - znajdą Państwo na stronie współorganizatora zabawy –CK:  http://ck-ksiazwlkp.pl/patriotyczna-przedszkolandia/

Galeria