Aktualności

03.03.2017

„Informator dla mieszkańców Gminy Książ Wielkopolski”

Od września 2016 roku do końca lutego br. uczniowie Gimnazjum im. Dr. Maksymiliana Krybusa w Książu Wlkp. przy współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej i Fundacją BGK, realizowali ogólnopolski program Młody Obywatel, którego celem było promowanie wiedzy na temat społeczności lokalnej oraz pokazanie sposobów i możliwości aktywnego działania w najbliższym otoczeniu.

Realizacja projektu „Urząd od podszewki” była świetną okazją do zachęcenia młodych obywateli do działania na rzecz gminy, w której na co dzień mieszkają, uczą się i pracują. Uczniowie pod opieką nauczycielek: Pani Anny Tomczak i Pani Teresy Janasik wnikliwe zapoznawali się z funkcjonowaniem lokalnych instytucji, w tym m.in.: Centrum Kultury, Biblioteką Publiczną, Urzędem Miejskim, Policją i Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Młodzież realizująca projekt „Urząd od podszewki” zapewne zyskała nowe doświadczenie, wiedzę i kompetencje przydatne w dorosłym życiu, a także niezapomniane wrażenia z pobytu i spotkań z osobami, które w nich pracują.

Dodatkowo, w ramach projektu, powstał „Informator dla mieszkańców Gminy Książ Wielkopolski”, będący swoistym przewodnikiem dla osób mieszkających na terenie naszej Gminy. Zawiera on nie tylko informacje ułatwiające funkcjonowanie lokalnej społeczności, ale także stanowi bazę teleadresową gminnych instytucji i organów. Mieszkańcy Książa Wlkp. mieli okazję zapoznania się z Informatorem w piątek, 17 lutego podczas tzw. dnia otwartego, kiedy to młodzież wręczała przewodnik przybyłym do Urzędu obywatelom.

Ci z Państwa, którzy nie odwiedzili w tym dniu ksiąskiego magistratu, mogą skorzystać z elektronicznej wersji Informatora, dostępnej w formie pliku PDF, załączonej do niniejszej wiadomości. Zachęcamy do skorzystania.