Aktualności

02.03.2018

Komunikat

Urząd Miejski w Książu Wlkp. informuję, że na terenie miasta Książ Wlkp. odbiór odpadów selektywnie zbieranych odbywać będzie się w dniu 15 marca 2018 r.

01.03.2018

III edycja konkursu wiedzy o gen. Józefie Rufinie Wybickim i Polskich Symbolach Narodowych

Stowarzyszenie Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego – Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości oraz Stowarzyszenie Miłośników Dziedzictwa Narodowego im. gen. J. Wybickiego zapraszają do udziału w III edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o gen. Józefie Rufinie Wybickim i Polskich Symbolach Narodowych.

27.02.2018

Naukowe półkolonie

Za sprawą unijnego projektu pn.„Skarbnica wiedzy w Książu Wlkp.”, realizowanego przez naszą Gminę wspólnie z firmą  Mały Inżynier, w tym roku po raz pierwszy w Szkole Podstawowej w Książu Wlkp. i Szkole Podstawowej w Mchach , w trakcie ferii odbyły się tygodniowe półkolonie. Hasłem przewodnim zimowych spotkań było Laboratorium eksperymentów.

27.02.2018

Akcja Zima 2017/2018

Z uwagi na utrzymujące się niskie temperatury powietrza, Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego wraz z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Książu Wlkp. przy współpracy z Komendą Powiatową Policji w Śremie zwraca się z apelem do mieszkańców naszej gminy  o przekazywanie Policji oraz pracownikom Ośrodka wszystkich informacji dotyczących osób bezdomnych, zagrożonych bezdomnością oraz ludzi starszych, samotnych, ubogich. 

26.02.2018

Dyżur pracowników Urzędu Skarbowego w Książu Wlkp.

Uprzejmie informujemy, że 14 marca br. w godzinach od 10:00 do 14:00, w siedzibie Urzędu Miejskiego w Książu Wlkp. - pokój nr 7, będą pełnili dyżur pracownicy Urzędu Skarbowego w Śremie, którzy udzielą niezbędnych informacji dotyczących rozliczenia rocznego w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych za 2017 rok oraz udostępnią formularze zeznań podatkowych. 

23.02.2018

Meldując się i płacąc podatki w Gminie Książ Wlkp.
masz realny wpływ na rozwój swojej okolicy

Szanowni Mieszkańcy,

co roku, do każdej gminy trafia ok. 38% podatku dochodowego płaconego przez jej mieszkańców. Środki te przeznaczane są między innymi na finansowanie szkół i przedszkoli, budowę i remonty dróg oraz chodników, oświetlenia czy kanalizacji. Dzięki nim możliwym jest przedstawienie bogatej oferty kulturalno- czytelniczej czy sportowo- rekreacyjnej, utrzymanie porządku w mieście i na wsiach.
W jaki sposób sami mieszkańcy mogą przyczynić się do tego, aby część podatku z ich PIT- u wróciła w postaci nowych inwestycji do gminy, w której mieszkają?