Aktualności

03.07.2019

Jednolite wzory formularzy na podatki lokalne oraz możliwość składania ich drogą elektroniczną

Uprzejmie informujemy, że od początku bieżącego miesiąca obowiązują jednolite wzory deklaracji i informacji na podatek od nieruchomości, podatek rolny i leśny, a co za tym idzie wszelkie zmiany mające wpływ na wymiar tego podatku, a które zaszły po 1 lipca (np. nabycie, zbycie nieruchomości, gruntu, lasu), będą zgłaszane już na nowych drukach.

02.07.2019

Wybory do Izb Rolniczych

Burmistrz Książa Wlkp. informuje, że uchwałą nr 2/2019 z dnia 25 lutego 2019 r. Krajowa Rada Izb Rolniczych zarządziła na niedzielę, 28 lipca 2019 r. wybory do Izb Rolniczych w całym kraju.

02.07.2019

Eksplozja i Bieg Kolorów w Jarosławkach

Już w najbliższa sobotę, 6 lipca, odbędzie się Eksplozja i Bieg Kolorów na Terenach Rekreacyjnych w Jarosławkach. Będzie zatem na sportowo i bardzo kolorowo! Na uczestników imprezy czeka 2,5 kilometrowa trasa, a tuż po niej wyrzut kolorów holi. W tegorocznej odsłonie imprezy uczestnikom towarzyszyć będzie ekipa Eska Summer City!

02.07.2019

Czerwcowe spotkanie z sołtysami

W minione czwartkowe popołudnie, 27 czerwca po raz ostatni w starej kadencji organów jednostek pomocniczych ksiąskiej Gminy, Burmistrz Książa Wlkp., Pan Teofil Marciniak spotkał się Urzędzie z ich przedstawicielami - sołtysami. Podczas roboczego spotkania poruszone zostały różnego rodzaju kwestie dotyczące funkcjonowania zarówno sołectw, jak i całego samorządu. Odbyło się także szkolenie z zakresu funduszu sołeckiego.

01.07.2019

Umiem pływać – 6. edycja

W tym roku, już po raz szósty, zrealizowany został projekt powszechnej nauki pływania pn. „Umiem pływać” współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. W tej edycji programu udział brało 45 uczniów klas I-III ksiąskiej szkoły podstawowej zdobywało umiejętności pływackie, podczas zajęć pozalekcyjnych.

01.07.2019

Zmiany w 500+

W związku z nowelizacją ustawy, świadczenie wychowawcze w ramach „Programu 500+”, będzie przysługiwało się wszystkim dzieciom i nastolatkom do 18 lat, również jedynakom, bez względu na dochód rodziny. Wnioski o wypłatę 500+ można składać już od 1 lipca drogą elektroniczną za pośrednictwem portalu Emp@atia, ePUAP oraz bankowości elektronicznej.