Aktualności

20.12.2018

Świąteczny prezent od Centrum Kultury Książ Wlkp.

11 listopada 2018 r. mieszkańcy Gminy Książ Wlkp. oraz przybyli do naszego miasteczka goście świętowali stulecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Okrągła rocznica została hucznie uczczona na ksiąskim Rynku i z pewnością niejeden uczestnik będzie ją jeszcze długo wspominał. Centrum Kultury Książ Wlkp. zadbało oto, aby wspomnienia te nie przeminęły wraz z upływem czasu i przygotowało… świąteczny prezent w formie filmu upamiętniającego ten wyjątkowy dzień. Został zamieszczony na portalu YouTube i można go obejrzeć klikając w podany link: https://www.youtube.com/watch?v=CiREbuBFKc8

19.12.2018

Zawiadomienie o zmianie wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na terenie Gminy Książ wlkp

Burmistrz Książ Wlkp. zawiadamia, że uchwałą Nr II/4/2018 Rady Miejskiej w Książu Wlkp. z dnia 28 listopada 2018 r. zmieniającą uchwałę w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na terenie nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy oraz ustalenia wysokości stawki tej opłaty (Dz. Urz. Woj. Wlkp. z 2018 r. poz. 9451), zmianie uległa wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

17.12.2018

Komunikat dotyczący czasu pracy Urzędu Miejskiego
w trakcie przerwy świąteczno- noworocznej

Uprzejmie informujemy, że Urząd Miejski w Książu Wlkp. trakcie zbliżającej się przerwy świątecznej będzie pracował w następujących dniach i godzinach:

  • 24 grudnia (Wigilia) - Urząd nieczynny (odpracowanie w sobotę, 8 grudnia)
  • 25-26 grudnia (Święta Bożego Narodzenia) - Urząd nieczynny
  • 31 grudnia (Sylwester) - Urząd czynny od 8:00 do 12:00
  • 1 stycznia (Nowy Rok) - Urząd nieczynny.

17.12.2018

Komunikat dotyczący pracy PSZOK-u w trakcie przerwy świątecznej

Uprzejmie informujemy, że Punkt Selektywnej Zbiórki Opadów Komunalnych w Książu Wlkp. trakcie zbliżającej się przerwy świątecznej, będzie nieczynny 25-26 grudnia (Święta Bożego Narodzenia) oraz 1 stycznia (Nowy Rok).

17.12.2018

Gminne obchody 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego

100 lat temu, dokładnie 27 grudnia, Powstańcy Wielkopolscy stanęli do walki
o wolność ziem zachodnich.  Dziś chcąc oddać hołd bohaterom tamtych dni, Gmina Książ Wlkp. wraz z Centrum Kultury Książ Wlkp. i Szkołą Podstawową im. Powstańców Wielkopolskich w Chwałkowie Kościelnym, zapraszają do udziału w uroczystościach przygotowanych z okazji okrągłej rocznicy.

14.12.2018

Rejestracji KGW i uzyskanie wsparcia finansowego

Korzyści, ale i nowe obowiązki czekają koła gospodyń wiejskich, które zarejestrują się w powiatowych biurach Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Aby otrzymać wsparcie finansowe należy zarejestrować KGW oraz złożyć odpowiedni wniosek do 27 grudnia br.!  Spotkanie informacyjne poświęcone tym zagadnieniom odbędzie się 17 grudnia br. (poniedziałek) o godzinie 13.30 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Książu Wlkp.