Aktualności

29.06.2016

Spotkanie integracyjne seniorów w Konarzycach

W czwartek, 16 czerwca Ośrodek Pomocy Społecznej w Książu Wlkp., w ramach rozpoczętego w lutym br. cyklu spotkań dla ludności w wieku senioralnym, zorganizował dla miejscowych seniorów spotkanie pod hasłem Integracja społeczności lokalnej wraz z elementami promocji zdrowia. Spotkanie odbyło się przy świetlicy wiejskiej w Konarzycach, a przygotowane zostało we współpracy z Sołtysem wsi, Panią Katarzyną Stachowiak.

24.06.2016

Apel do mieszkańców – dbajmy o drogi!

W związku z nagminnym zaorywaniem rowów i niszczeniem poboczy dróg, Urząd Miejski w Książu Wlkp. apeluje do wszystkich rolników, których grunty własne lub dzierżawione przylegają do dróg gminnych i powiatowych, o prowadzenie prac polowych w taki sposób, aby nie niszczyć istniejących dróg i nie zaorywać pasów drogowych, a także nie naruszać kamieni granicznych.

22.06.2016

APEL DO MIESZKAŃCÓW GMINY KSIĄŻ WLKP.

W związku z przechodzącą obecnie przez nasz kraj falą upałów, zwracamy się do Państwa z prośbą o otoczenie szczególną opieką osób starszych, samotnych, chorych oraz dzieci. Podczas upałów, gdy temperatura powietrza osiąga 30ºC i więcej, nasila się ryzyko odwodniania, przegrzania organizmu, a nawet udaru cieplnego. Na takie skutki wysokich temperatur narażone są zwłaszcza w/w grupy osób.

22.06.2016

Nominacje dyrektorskie wręczone

W minionym tygodniu w czwartek, Burmistrz Książa Wlkp. uroczyście nominował dwóch nauczycieli do pełnienia funkcji dyrektorów placówek oświatowych prowadzonych rzez Gminę Książ Wlkp.

21.06.2016

Informacja

Nowy harmonogram wywozu odpadów komunalnych na II półrocze 2016 r.

21.06.2016

Dzień Mamy, Taty i Dziecka w Przedszkolu w Książu Wlkp.
Pożegnanie Pani Dyrektor

Co roku, w miesiącu maju lub czerwcu, na placu przy ksiąskim Przedszkolu hucznie, bajkowo i kolorowo obchodzony jest Dzień Mamy, Taty i Dziecka. Tak było i tym razem. W słoneczne, czwartkowe (16 czerwca) popołudnie na przedszkolnym placu zabaw (wzbogaconym w tym dniu dodatkowo o dmuchane zamki i zjeżdżalnie, stoiska z balonami i innymi akcesoriami), spotkały się wszystkie przedszkolaki, aby wraz ze swymi najbliższymi wspólnie świętować, bawić się i uczestniczyć w przygotowanych dla nich - specjalnie na tę okazję - atrakcjach.