Aktualności

25.07.2018

W Ceglarni Jarosławki po raz drugi zapalili się do muzyki

Ona - Dydona, królewna Kartaginy. On - Eneasz, wódz trojański. Połączyła ich nieszczęśliwa miłość, która jak to w tragedii bywa, na skutek rożnych intryg i zbiegu okoliczności, kończy się śmiercią jednego z bohaterów - tym razem królewny, która nie mogąc poślubić ukochanego, umiera z rozpaczy. Dydona i Eneasz, bo o tej tragedii mowa to opera w trzech aktach brytyjskiego kompozytora Henry’ego Purcella. Jej premiera miała miejsce w Londynie pod koniec XVII w. Później wystawiana była wielokrotnie na deskach teatrów całego świata. W czwartkowy wieczór, 19 lipca mogła ją obejrzeć licznie zgromadzona publiczność Ceglarni w Jarosławkach.

25.07.2018

Weekend pełen muzyki już za nami

Na początek czwartkowa opera, dwa dni później mocny heavy metal, a w niedzielę koncert muzyki klasycznej na plaży w Jarosławkach. Tak - w wielkim skrócie - podsumować można, to co w przedostatni weekend lipca, działo się muzycznie w naszej Gminie.

25.07.2018

Uwaga Rolnicy - zwrot podatku akcyzowego

Już od 1 sierpnia do końca tego miesiąca można składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej. Do wniosku, którego wzór znajdą Państwo w załączeniu, należy dołączyć faktury VAT (lub ich kopie) stanowiące dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 lutego 2018 r. do 31 lipca 2018 r.

23.07.2018

Odwołanie okresowego zakazu wstępu do lasu

Nadleśnictwo Piaski informuje o wydanej Decyzji Nr 22/2018 Nadleśniczego Nadleśnictwa Piaski z dnia 26.06.2018 r. w sprawie odwołania okresowego zakazu wstępu do lasu w poszczególnych leśnictwach w Nadleśnictwie Piaski.

20.07.2018

Zawyją syreny. Rocznica godziny „W”

1 sierpnia, dla upamiętnienia 74. rocznicy wybuchu Powstania, Warszawskiego na terenie Województwa Wielkopolskiego zostaną włączone na 1 minutę syreny alarmowe. Syreny zawyją punktualnie o godzinie 17.00 - w godzinę "W", w której rozpoczęło się Powstanie Warszawskie. Tradycja związana z włączaniem syren alarmowych w dniu 1 sierpnia o godzinie 17.00 jest wyrazem pamięci i uhonorowania poświęcenia oraz walki Powstańców Warszawskich z 1944 roku.

12.07.2018

Bezpieczne wakacje 2018

Wakacje to dla wszystkich dzieci czas beztroski i zabawy. Aby upłynęły przyjemnie i bezproblemowo, najmłodsi nie powinni zapominać o przestrzeganiu podstawowych zasad bezpieczeństwa. Chociaż żadna z zasad nie daje stuprocentowej szansy uniknięcia niebezpieczeństwa, to z pewnością ich stosowanie zmniejsza możliwość powstania sytuacji zagrażających życiu i zdrowiu.