Aktualności

31.05.2019

Wolne kino plenerowe – zadecyduj co obejrzy ksiąska społeczność na dużym ekranie

Mieszkańcy Gminy Książ Wlkp. wybierali już samorządowców, polityków, prezydentów, ale takiego głosowania w naszej okolicy jeszcze nie było. Obok znaku „x” nie będzie nazwisk kandydatów, a tytuły filmowe! Od 4 do 14 czerwca mogą Państwo oddać swój głos na jeden z sześciu hitów kinowych, wrzucając do urn znajdujących się w holu Urzędu Miejskiego w Książu Wlkp. oraz z Bibliotece Publicznej w Książu Wlkp., filmowe karty do głosowania. „Zwycięzca” zostanie ogłoszony, a zarazem zaprezentowany ksiąskiej społeczności w piątek, 24 czerwca, o godz. 20.00 na dużym ekranie na Rynku.

30.05.2019

Finał konkursu „Region czysty na 6” oraz „Płyty CD/DVD zbierasz – nagrody odbierasz”

Urząd Miejski w Książu Wlkp. informuje, że w dniu 14 czerwca w godz. 10:00 – 14:00 na jarocińskim rynku odbędzie się Festyn Ekologiczny, podczas którego poznamy wyniki konkursów organizowanych przez ZGO Sp. z o. o.  w Jarocinie – Wielkopolskie Centrum Recyklingu  dla placówek oświatowych z terenu Porozumienia Międzygminnego. Podczas festynu na uczestników czeka wiele atrakcji m.in.: pokaz iluzjonistyczny „Magia recyklingu”, występ uczestników The Voice Kids – Oliwiera Szota oraz Neli Zawadzkiej. Dla osób, które przyniosą stary telefon przewidziane w zamian są sadzonki drzewa. Już dziś zachęcamy do udziału w Eko – festynie.

30.05.2019

Ksiąski Dzień Dziecka – będzie ciekawie, sportowo i na kolorowo

Centrum Kultury Książ Wlkp. wraz ze Stowarzyszeniem Miłośników Sztuk Walk LEO zaprasza wszystkie dzieci, zarówno te najmłodsze jak i trochę starsze, na popołudnie pełne atrakcji. W sobotę, 8 czerwca, na ksiąskim Rynku odbędzie się Dzień Dziecka, który połączony będzie z Ogólnopolskim Turniejem w Brazylijskim Ju Jitsu.

28.05.2019

Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

W ubiegłą niedzielę, 26 maja, w Gminie Książ Wlkp., podobnie jak w całym kraju, odbyły się wybory do Parlamentu Europejskiego. Do urn udało się 2233 mieszkańców naszej Gminy z 6565 uprawnionych do głosowania. Frekwencja wynosiła zatem 34%. Spośród 6 zarejestrowanych list kandydatów, największym poparciem cieszył się KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ, zyskując aż 50,43% poparcia wyborców.

27.05.2019

Warsztaty pt. „Sztuka zachowania się w różnych sytuacjach”

Wszystkich, którzy nie są pewni, jak powinni zachować się w danych sytuacjach oraz chcieliby przypomnieć sobie kilka dobrych manier, Centrum Kultury Książ Wlkp. zaprasza na warsztaty z Panią Renatą Brukiewicz - trenerką biznesu. Odbędą się one już w najbliższy czwartek, 30 maja, o godz. 17.00 w Bibliotece Publicznej w Książu Wlkp.

27.05.2019

Spacerem do… Książa Wlkp. – Śremianie odwiedzili naszą Gminę

W ubiegły czwartek Gminę Książ Wlkp. odwiedziła kilkudziesięcioosobowa grupa seniorów ze Śremu, którzy w ramach projektu „Spacerem do…”, organizowanego przez Pana Zdzisława Żeleźnego we współpracy ze śremskim OPS, przyjechali do naszego miasteczka.