Aktualności

21.12.2017

W świąteczno-noworocznym klimacie –
o Bożonarodzeniowym Koncercie słów kilka

To, ile dobrego i wspaniałego dzieje się w ksiąskim Centrum Kultury, na żywo mogli się przekonać uczestnicy Koncertu Bożonarodzeniowego, który w tym roku - ze względu na liczbę biorących w nim udział osób – zaplanowano na dwa dni.

Oczywiście była to tylko - z uwagi na możliwości organizacyjno- czasowe - jedynie namiastka prezentacji. Nie mniej jednak w ostatni przed Świętami weekend grudnia, na scenie w Restauracji Słoneczny Dwór w Radoszkowie Drugim, zaprezentowały się niemalże wszystkie działające przy Centrum, sekcje. Na dzień dzisiejszy jest ich kilkanaście, a reprezentują one różne dziedziny kultury, sztuki, edukacji i sportu: od wokalno- muzycznych rozpoczynając, przez warsztaty artystyczne i taneczno- sportowe, na lekcjach językowych i bibliotecznych - kończąc. Co tydzień na zajęcia do Centrum uczęszcza blisko pół tysiąca osób! Sporo, ale i też oferta CK - jak na taką małą Gminę jak Książ Wlkp. (i przy skromnym jednak budżecie) - jest imponująca.  

Mieszkańcy naszej Gminy (i nie tylko), mogą rozwijać swoje pasje i zainteresowania, uczęszczając na zajęcia:

  • Trioli i Platformy Wokalu oraz Chóru Consensus, prowadzonych przez Panią Anitę Szymanowską,
  • Ogniska Muzycznego z instruktorem Panią Danutą Młyńczak,
  • Orkiestry Dętej pod dyrygenturą Panów: Romana Ptaka i Łukasza Gowarzewskiego,
  • mażoretek, które na co dzień prowadzi Pani Klaudia Ptak,
  • hip-hopu i baletu roztańczonych przez Pana Łukasza Mielcarka,
  • Jiu Jitsu z trenerem Panem Leszkiem Jankowiakiem,
  • języka angielskiego metodą Helen Doron z nauczycielką Panią Anną Michalak,
  • Uniwersytetu Entuzjastów Świata, którego wykłady prowadzone są przez różnych prelegentów i wykładowców.

Na finał dwóch koncertowych spotkań zaplanowana została niespodzianka. Obok Mikołaja
i gwiazdkowych prezentów, na uczestników wydarzenia czekał występ Chóru Consensus, który wspólnie z pracownikami Centrum oraz jego instruktorami, zaprezentował świąteczny repertuar. Muzycznego wsparcia wokalistom udzielili muzycy, w osobach: Michał Zakrzewski na perkusji, Piotr Choryński i Bartosz Karman na gitarach oraz Mariusz Śląski na klawiszach. Nie zabrakło również wspólnego z uczestnikami, śpiewania kolęd.

To tradycyjne grudniowe spotkanie jest zwykle także okazją do złożenia przez Panią Dyrektor, Mariolę Kaźmierczak podziękowań wszystkim, którzy na co dzień wspierają działalność Centrum. Chodzi tu przede wszystkim o instruktorów, wolontariuszy, ale i sponsorów, bez których to pomocy z pewnością nie udałoby się zrealizować tylu wspaniałych przedsięwzięć.  Nie można jednak - przy tak wyjątkowej okazji – zapomnieć o słowach wdzięczności i podziwu dla damskiej ekipy ksiąskiego CK. Nasze drogie Panie, swoją pracą i ogromnym zaangażowaniem w szeroko rozumiany rozwój i promocję kultury, codziennie pokazują, iż płeć piękna jest nie tylko piękna, ale i ze wszech miar silna, pomysłowa i wszechstronna! I za to wszystko, co czynią dla mieszkańców naszej Gminy, należą Im się słowa uznania i podziękowania! Do tych ostatnich dołączyć należy także życzenia: by czekające Pracowników Centrum kolejne – związane z przyszłorocznymi obchodami – wyzwania, udało się Im pomyślnie i ku zadowoleniu lokalnej społeczności, przeprowadzić. Już teraz zachęcamy wszystkich mieszkańców
do włączenia się w ich przygotowanie oraz realizację. A tych z Państwa, którzy zechcieliby dowiedzieć się czegoś więcej na temat obszarów działalności Centrum, zachęcamy do odwiedzenia strony CK: ck-ksiazwlkp.pl Tam również, w zakładce Aktualności, znajdziecie Państwo obszerną relację z Bożonarodzeniowego Koncertu oraz sporą dawkę zdjęć z tegoż wydarzenia. Zapraszamy serdecznie!