Aktualności

13.08.2018

„NIEPODLEGŁOŚĆ” w niecodziennym wydaniu

Podczas ostatnich Dni Książa Wlkp. - z faktu tegorocznych, jubileuszowych obchodów ważnych dla nas wszystkich rocznic - nie mogło oczywiście zabraknąć niepodległościowego akcentu. W pierwszym dniu Święta Miasta późnym, letnim wieczorem odbył się niezwykle widowiskowy pokaz laserowo - pirotechniczny. Videomaping pt. „NIEPODLEGŁOŚĆ” w sposób szczególny nawiązał do przypadających w 2018 roku: 170. rocznicy bitwy o Książ 1848 r., 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz 100-lecia wybuchu Powstania Wielkopolskiego 1918/1919.

13.08.2018

Realizacja rządowych programów edukacyjnych

Dwie gminne szkoły podstawowe – w Mchach i w Książu Wlkp., pozyskały w bieżącym roku środki finansowe na realizację rządowych programów edukacyjnych . Pierwsza z nich zostanie doposażona w 2 monitory interaktywne, druga natomiast wzbogaci księgozbiór szkolnej biblioteki o nowe pozycje dla czytelników.

13.08.2018

Plenerowe atrakcje z CK

Centrum Kultury Książ Wlkp. zaprasza amatorów dobrej zabawy na plenerowe atrakcje, które odbędą się już w najbliższy piątek, 17 sierpnia.

09.08.2018

Planowane wyłączenia prądu na terenie

Zgodnie z informacją zamieszczoną na stronie ENEA Operator Sp. z o.o., planowane są przerwy w dostawie energii elektrycznej na terenie Gminy Książ Wlkp.

08.08.2018

Jak przygotować się na upał? Poradnik.

Trwające od kilku tygodni wysokie temperatury powietrza nie tylko stanowią poważną uciążliwość, ale mogą również powodować różnego rodzaju przykre konsekwencje. Jak zatem bezpiecznie przetrwać upały  i możliwie najbardziej zminimalizować ich negatywne skutki dla zdrowia i życia ludzi i zwierząt? GCZK w Książu Wlkp. przedstawia poniżej opracowany przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa poradnik. Zawiera on kilka podstawowych zasad, o których należy pamiętać zwłaszcza wtedy, gdy słupek rtęci pokazuje ponad 30 * C

07.08.2018

Dni Książa Wlkp. 2018

Teatr dla dzieci „Morskie opowieści”, taniec show, recital Beaty Noszczyńskiej oraz wiele innych atrakcji czekało na uczestników sobotnich obchodów Dni Książa Wlkp. Sporym zainteresowaniem zarówno mieszkańców naszej Gminy, jak i przyjezdnych gości cieszyły się także wieczorne atrakcje.