Aktualności

16.10.2017

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej zwany powszechnie Dniem Nauczyciela obchodzony jest
14 października. Samo święto upamiętnia powołanie do życia Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego właśnie 14 października 1773r.

Dzień Nauczyciela jest to jednak przede wszystkim święto pracowników oświaty. To okazja, by podziękować nauczycielom, wychowawcom i pracownikom niepedagogicznym za ich pracę.
Ta okoliczność stała się powodem do spotkania w środę 11 października Zastępcy Burmistrza Książa Wlkp. Pani Mireli Grześkowiak oraz Skarbnika Gminy Książ Wlkp. Pani Barbary Matuszczak
z nauczycielami jednostek oświatowych, którzy w tym roku otrzymali wyróżnienie - nagrodę Burmistrza Książa Wlkp. za całokształt pracy pedagogicznej oraz za szczególne osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze, a także wkład w kreowanie pozytywnego wizerunku oświaty w lokalnym środowisku.

Wśród nagrodzonych osób znaleźli się:

  1. Pan Marek Mostowski, Nauczyciel Szkoły Podstawowej im. Wiosny Ludów w Książu Wlkp.;
  2. Pani Alina Słoma – Misiewicz, Nauczyciel Szkoły Podstawowej im. Wiosny Ludów w Książu Wlkp.;
  3. Pani Elżbieta Falecka, Nauczyciel Szkoły Podstawowej im. Ks. Abp. A. Baraniaka w Mchach;
  4. Pani Katarzyna Kuderczak, Nauczyciel Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Chwałkowie Kościelnym.

Zastępca Burmistrza oraz Skarbnik Gminy wręczając kwiaty, złożyły wyróżnionym nauczycielom gratulacje oraz podziękowania za dotychczasową pracę i zaangażowanie.

Korzystając ze sposobności, wszystkim Nauczycielom i Pracownikom Oświaty składamy najserdeczniejsze życzenia wielu sukcesów, satysfakcji z wykonywanej pracy, wytrwałości
w pokonywaniu trudów dnia codziennego oraz niewyczerpanych pokładów sił i energii tak potrzebnej całemu gronu pedagogicznemu do dalszego działania i kształcenia młodych pokoleń, aby przyszłość każdego z nich była jak najlepsza.

Galeria