Aktualności

30.07.2018

Konkurs Fotograficzny o Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego

Zarząd Województwa Wielkopolskiego zaprasza do udziału w 4. edycji Konkursu Fotograficznego o Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Podobnie jak w latach poprzednich, konkurs adresowany jest do miłośników fotografii i aktywnego wypoczynku. Aby wziąć w nim udział wystarczy zgłosić swoją pracę (zestaw 3 zdjęć) do jednej z trzech kategorii: Zabytkowe obiekty, Atrakcje przyrodnicze, Wydarzenia.

27.07.2018

Komunikat dotyczący szkód w rolnictwie spowodowanych przez suszę

Na podstawie informacji z Wydziału Infrastruktury i Rolnictwa Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu z dnia 24 lipca br. ( IR-VIII.7154.48.2018.2) w świetle obowiązujących przepisów o pomoc w związku z wystąpieniem szkód w wyniku niekorzystnych zjawisk atmosferycznych mogą ubiegać się producenci rolni niezależnie od poziomu łącznej wysokości szkód w gospodarstwie.

26.07.2018

Książ Rock Zone po raz czwarty…

Erinaceus, Gustave, Hetman, Materia, Moyra, Thermit, The Shvagiers oraz zespól Kat i Roman Kostrzewski gościli na ksiąskiej estradzie, w minioną sobotę, 21 lipca. A wszystko to za sprawą czwartej edycji festiwalu Książ Rock Zone, która po raz kolejny zgromadziła szeroką rzeszę fanów metalowego grania.

25.07.2018

Ach, co to był za koncert ...

Scena ustawiona przy brzegu jeziora, na niej muzycy z instrumentami dętymi. Jeszcze ciepły, niedzielny wieczór, a już chylące się ku zachodowi słońce, zwiastuje zbliżający się koniec upalnego dnia. W tak nietypowej, naturalnej scenerii - co istotne „wykorzystanej” w naszej Gminie po raz pierwszy - licznie zgromadzona na plaży w Jarosławkach publiczność, mogła posłuchać koncertu Muzyki na wodzie Georga Friedricha Händla.

25.07.2018

Zapraszamy do zgłaszania zadań do Budżetu Obywatelskiego Gminy Książ Wlkp. na 2019 rok - pozostało już tylko kilka dni!

Przypominamy iż trwa- rozpoczęta 4 czerwca - kampania informacyjno- promocyjna dotycząca Budżetu Obywatelskiego Gminy Książ Wlkp. na 2019 rok. Jeszcze przez kilka najbliższych dni, do 31 lipca br., pełnoletni mieszkańcy naszej Gminy mogą zgłaszać zadania do realizacji w ramach ksiąskiego budżetu partycypacyjnego.

25.07.2018

W Ceglarni Jarosławki po raz drugi zapalili się do muzyki

Ona - Dydona, królewna Kartaginy. On - Eneasz, wódz trojański. Połączyła ich nieszczęśliwa miłość, która jak to w tragedii bywa, na skutek rożnych intryg i zbiegu okoliczności, kończy się śmiercią jednego z bohaterów - tym razem królewny, która nie mogąc poślubić ukochanego, umiera z rozpaczy. Dydona i Eneasz, bo o tej tragedii mowa to opera w trzech aktach brytyjskiego kompozytora Henry’ego Purcella. Jej premiera miała miejsce w Londynie pod koniec XVII w. Później wystawiana była wielokrotnie na deskach teatrów całego świata. W czwartkowy wieczór, 19 lipca mogła ją obejrzeć licznie zgromadzona publiczność Ceglarni w Jarosławkach.