Aktualności

11.03.2019

Konkursy na dyrektorów szkół podstawowych

Burmistrz Książa Wlkp. ogłasza konkursy na stanowiska dyrektorów: Szkoły Podstawowej im. Wiosny Ludów w Książu Wlkp., Szkoły Podstawowej im. Ks. Abp. A. Baraniaka w  Mchach  i Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wlkp. w Chwałkowie Kościelnym. Oferty należy składać w terminie do 25 marca br. do godz. 16.00.

08.03.2019

Gmina Książ Wlkp. w słodkiej odsłonie, czyli KSIĄŻęce Kosynierki

Gmina Książ Wlkp. ma swój pierwszy lokalny przysmak - KSIĄŻęce Kosynierki . Jest to ciasteczko bazujące na twarogu prosto ze śremskiej mleczarni i miodzie lipowym z kołacińskiej pasieki, połączonych z nadzieniem z prażonych jabłek z cynamonem. Oprócz składników pochodzących
z naszej okolicy, wypiek nawiązuje wyglądem również do naszej Gminy - widnieje na niej ksiąski herb.

07.03.2019

Dotacje dla organizacji pozarządowych przyznane

Informujemy, iż rozstrzygnięty został otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych w Gminie Książ Wlkp. na rok 2019. O tym komu i w jakiej wysokości przyznano dotację, pokazują załączone do wiadomości, zestawienia.

07.03.2019

Statystycznie i… z rekordami o projekcie „Łączy nas pamięć”

Szanowni Mieszkańcy,

za nami kilkanaście miesięcy pięknych, rocznicowych inicjatyw. Kiedy w 2017 r. opracowując Kalendarium jubileuszowych obchodów rozpoczynaliśmy przygotowania do nich, nie sądziliśmy, że wszystkie zapisane w kalendarzu wydarzenia, nabiorą tak dużego rozmachu, że spotkają się z tak ogromnym zaangażowaniem mieszkańców i jednocześnie, że będą przez nich tak pozytywnie odebrane.

06.03.2019

20 rocznica przystąpienia Polski do NATO

Z okazji 20 rocznicy wstąpienia Polski do NATO 9 marca 2019r. o godz. 11.00 w 20 jednostkach wojskowych na terenie całego kraju rozpoczną się pikniki wojskowe pod hasłem „20 lat Polski w NATO”.

05.03.2019

„Akcja PIT” w Gminie Książ Wlkp.

W najbliższy wtorek, 12 marca, w ramach „Akcji PIT”, mieszkańcy Gminy Książ Wlkp. będą mieli możliwość złożenia  zeznania podatkowego przy pomocy pracowników Urzędu Skarbowego w Śremie. Będą oni pełnili dyżur od godz. 10.00 w sali nr 7 w Urzędzie Miejskim w Książu Wlkp.