Aktualności

07.11.2017

Przekroczenia stanu wód na rzece Warcie

W związku z pojawiającymi się informacjami Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej na temat przekroczeń stanów ostrzegawczych na rzekach w naszym kraju, w tym i w Wielkopolsce, pragniemy zapewnić Mieszkańców Gminy Książ Wlkp., iż w przypadku miejscowości położonych bezpośrednio nad Wartą, tj. Gogolewo, Gogolewko, Sroczewo, Świączyń, Zaborowo, nie ma sygnałów o przekroczeniach stanu wód.

02.11.2017

Wtorki z JPK_VAT – szkolenia dla podatników w każdym urzędzie skarbowym

W każdy wtorek listopada, o godz. 13:00, we wszystkich urzędach skarbowych w Wielkopolsce, prowadzone będą specjalne szkolenia, podczas których będzie można dowiedzieć się, czym jest Jednolity Plik Kontrolny, jak go wygenerować i wysłać oraz jak uniknąć błędów w jego przygotowaniu.

02.11.2017

Aktualizacja ewidencji gruntów i budynków

Poniżej znajdą Państwo zawiadomienie Starosty Śremskiego o przystąpieniu do modernizacji ewidencji gruntów i budynków obrębów ewidencyjnych: Brzostownia, Chrząstowo, Chwałkowo Kościelne, Gogolewo, Jarosławki, Kiełczynek, Kołacin, Konarskie, Konarzyce, Łężek, Mchy, Radoszkowo, Sroczewo, Świączyń, Włościejewice, Włościejewki, Zaborowo i Zakrzewice położonych w gminie Książ Wlkp.

01.11.2017

Zmiana godzin otwarcia ORLIKA

Uprzejmie informujemy, że z dniem 1 listopada 2017 roku ulegają zmianie godziny korzystania z kompleksu boisk sportowych „MOJE BOISKO ORLIK 2012”

01.11.2017

ZUS pomaga przedsiębiorcom po przejściu Orkanu Ksawery

Na prośbę Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, przekazujemy informację prasową skierowaną dla przedsiębiorców, którzy ponieśli znaczne straty w wyniku nawałnic i mają problem z opłaceniem składek. ZUS przypomina, ze mogą oni starać się o odroczenie terminu płatności, rozłożenie zobowiązania na raty, a w wyjątkowych sytuacjach nawet o umorzenie należności.

30.10.2017

Wspomnienie o profesorze Zdzisławie Mrugalskim

Szanowni Mieszkańcy,

z przykrością zawiadamiamy, że w dniu 22 października 2017 r., w wieku 87 lat zmarł profesor Zdzisław Mrugalski.

Ten największy polski zegarmistrz - jak zwykło się mawiać o profesorze - urodził się 22 kwietnia 1930 r. w Książu Wlkp. Zegarmistrzowskiego zawodu uczył się w Ostrowie Wlkp., a potem przez wiele lat był wykładowcą na Wydziale Mechaniki Precyzyjnej Politechniki Warszawskiej. Pełnił też funkcję dyrektora Instytutu Konstrukcji Przyrządów Precyzyjnych i Optycznych Politechniki Warszawskiej oraz Kierownika Zakładu Konstrukcji Urządzeń Precyzyjnych.