Aktualności

21.06.2016

Informacja

Nowy harmonogram wywozu odpadów komunalnych na II półrocze 2016 r.

21.06.2016

Dzień Mamy, Taty i Dziecka w Przedszkolu w Książu Wlkp.
Pożegnanie Pani Dyrektor

Co roku, w miesiącu maju lub czerwcu, na placu przy ksiąskim Przedszkolu hucznie, bajkowo i kolorowo obchodzony jest Dzień Mamy, Taty i Dziecka. Tak było i tym razem. W słoneczne, czwartkowe (16 czerwca) popołudnie na przedszkolnym placu zabaw (wzbogaconym w tym dniu dodatkowo o dmuchane zamki i zjeżdżalnie, stoiska z balonami i innymi akcesoriami), spotkały się wszystkie przedszkolaki, aby wraz ze swymi najbliższymi wspólnie świętować, bawić się i uczestniczyć w przygotowanych dla nich - specjalnie na tę okazję - atrakcjach.

20.06.2016

Otocz dzieci parasolem bezpieczeństwa, podaruj im szczęśliwe dzieciństwo

Co roku na polskich wsiach, podczas żniw, dochodzi do wielu wypadków. Wśród poszkodowanych są także dzieci.

20.06.2016

Hej szkoło ukochana, w historię Konarzyc wpisana…

Tegoroczne święto Patronki społeczność Szkoły Podstawowej im. Emilii Sczanieckiej w Konarzycach, uczciła okolicznościową Wieczornicą pod hasłem Wielcy Nieznani. Licznie zebrani goście, a wśród nich przedstawiciele samorządu gminnego, przyjaciele szkoły, uczniowie, rodzice i nauczyciele, oddali cześć Emilii Sczanieckiej i Maksymilianowi Cygalskiemu – lokalnym działaczom i patriotom.

20.06.2016

Spotkania konsultacyjne dotyczące Budżetu Obywatelskiego za nami ....

Począwszy od poniedziałku ubiegłego tygodnia przez cztery kolejne dni, trwały spotkania konsultacyjne z mieszkańcami dotyczące Budżetu Obywatelskiego Gminy Książ Wlkp. na 2017 rok. Odbywały się one w ramach, rozpoczętej 1 czerwca br., kampanii informacyjno-promocyjnej ksiąskiego budżetu partycypacyjnego.

17.06.2016

Apel w sprawie sprawowania należytej opieki nad zwierzętami

Co jakiś czas do tut. Urzędu napływają zgłoszenia dotyczące zjawiska dużej liczby psów, które bez żadnego nadzoru biegają po miejscowościach, często narażając na niebezpieczeństwo użytkowników dróg, mieszkańców, a szczególnie dzieci.