Aktualności

14.02.2019

Szkoła Podstawowa w Chwałkowie Kościelnym – „Szkołą Niepodległej”

W piątek, 8 lutego br. w Sali Kolumnowej Sejmu RP w obecności najwyższych władz państwowych odbyła się uroczysta gala, podczas której Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Chwałkowie Kościelnym otrzymała miano „Szkoły Niepodległej”. Jest to jedyna szkoła w Powiecie Śremskim, a druga w Wielkopolsce, która uzyskała ten zaszczytny tytuł.

14.02.2019

Burmistrz spotkał się z sołtysami

Po raz pierwszy w nowej kadencji, a zarazem pierwszy raz w 2019 roku, Burmistrz Książa Wlkp., Pan Teofil Marciniak spotkał się we wtorek, 12 lutego z sołtysami naszej Gminy. Podczas spotkania poruszone zostały różnego rodzaju kwestie dotyczące bieżącego funkcjonowania sołectw i całego samorządu.

12.02.2019

Szkoła Inicjatyw Strażniczych –czyli cykl szkoleń dla mieszkańców

Sieć  Obywatelska Watchdog Polska, Stowarzyszenie działające na rzecz prawa do informacji, ogłasza nabór do Szkoły Inicjatyw Strażniczych (SIS) dla osób aktywnie działających w swojej lokalnej społeczności.

12.02.2019

Kobiety Gospodarcze i Wyjątkowe, czyli nowa odsłona KGW

We wtorek 19 lutego o godzinie 13.00 w sali wiejskiej w Charłubiu odbędzie się spotkanie informacyjno-warsztatowe pt. „ Kobiety Gospodarcze i Wyjątkowe, czyli nowa odsłona KGW

08.02.2019

„Wspólnie dla wielkopolskiej wsi” – spotkanie dla rolników i mieszkańców wsi

Kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Śremie zaprasza na spotkanie informacyjne dla rolników i mieszkańców wsi, organizowane pod patronatem Wojewody Wielkopolskiego pt. „Wspólnie dla wielkopolskiej wsi”, które odbędzie się w środę, 6 marca 2019r. o godz. 10:00 w sali wiejskiej w Mórce przy ul. Wiatrakowej 3. Poniżej znajdą Państwo program spotkania.

08.02.2019

„Nasz pomysł na ochronę środowiska” zaproszenie do udziału w konkursie

Departament Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu zaprasza do udziału w Konkursie „Nasz pomysł na ochronę środowiska”.

To już czwarta jego edycja, która tym razem zatytułowana została „Nasz wpływ na zmiany klimatyczne”. Jak zaznaczają organizatorzy celem konkursu jest edukacja i podnoszenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży, zarówno poprzez promowanie pozytywnych zachowań w zakresie ochrony środowiska i przyrody, jak i zwracanie uwagi na zagrożenia dla tych wspólnych dóbr występujące w otaczającym nas świecie.