Aktualności

06.09.2016

Narodowe Czytanie Quo vadis w Książu

Książ Wlkp. był jedną z kilkuset miejscowości w Polsce, które włączyły się w tegoroczną edycję Narodowego Czytania. Dokładnie o godz. 11.00, w sobotę, 3 września na ksiąskim Rynku rozbrzmiało głośne czytanie „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. To druga odsłona akcji w naszej Gminie, która tym razem – co cieszy szczególnie – zgromadziła całkiem sporą grupę

05.09.2016

KSIĄŻ ROCK ZONE po raz drugi…

Ostatnia sobota sierpnia upłynęła w Książu pod znakiem mocnych rytmów. To właśnie wtedy w Parku Miejskim odbył się festiwal rockowy KSIĄŻ ROCK ZONE. Była to druga edycja tego wydarzenia.

05.09.2016

Wakacje na Orliku

Wakacyjne gry i zabawy na Orliku okazały się doskonałym pomysłem na spędzanie wolnego czasu. W lipcu, od poniedziałku do piątku, w godzinach popołudniowych na boisku odbywały się zajęcia dla dzieci prowadzone przez animatorów. Chętnych do aktywnej zabawy nie brakowało.

04.09.2016

77. rocznica wybuchu II wojny światowej- pamiętamy o Ofiarach i Bohaterach

W czwartek, 1 września z okazji 77. rocznicy wybuchu II wojny światowej, przedstawiciele samorządu gminnego złożyli symboliczną wiązankę kwiatów pod Pomnikiem Rozstrzelanych na Rynku w Książu Wlkp. w 1939r. W ten sposób uczczono pamięć i oddano hołd wszystkim Ofiarom i niezłomnym Bohaterom tego zbrojnego konfliktu.

04.09.2016

1616-2016
Jubileusz 400-lecia kościoła w Mchach

Niezwykły i zarazem Wielki Jubileusz, bo 400-lecia istnienia kościoła obchodziła w ostatnią niedzielę sierpnia parafia pw. Świętego Marcina Biskupa w Mchach. Uroczystość połączona została z dorocznym odpustem parafialnym ku czci Matki Bożej Pocieszenia.

31.08.2016

Stanowiska doradcze w ZUS

Z początkiem września, w II Oddziale ZUS w Poznaniu, uruchomione zostaną nowe stanowiska doradcze przeznaczone do obsługi klientów zalegających z realizacją swoich zobowiązań w zakresie składek na ubezpieczenie społeczne. Powołanie doradców ma sprzyjać skróceniu czasu rozpatrywania wniosków o udzielenie ulgi, rozłożeniu na raty powstałych zobowiązań, a także zwiększeniu liczby spraw pozytywnie rozpatrywanych.