Aktualności

27.04.2019

Konkurs wiedzy o gen. Józefie Rufinie Wybickim i polskich symbolach narodowych-
ostatnie dni na zgłoszenia

Stowarzyszenie Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego - Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości oraz Stowarzyszenie Miłośników Dziedzictwa Narodowego im. gen. Józefa Wybickiego serdecznie zapraszają do udziału w IV edycji wojewódzkiego konkursu wiedzy o gen. Józefie Rufinie Wybickim i polskich symbolach narodowych.

26.04.2019

Samochodowy Rajd Nawigacyjny 2019 – po raz drugi

Jazda samochodem nie musi być nudna! Przekonaj się o tym już 11 maja br., biorąc udział w Samochodowym Rajdzie Nawigacyjnym. 80 kilometrów trasy, które uczą, bawią, motywują do działania i zdrowej rywalizacji. Zabierz rodzinę oraz przyjaciół i przyłącz się do zabawy!

26.04.2019

Stypendia pomostowe dla maturzystów

W lipcu br. ruszy kolejna, XVII już edycja Programu Stypendiów Pomostowych dla studentów I roku. Zdolni i ambitni maturzyści, pochodzący z małych miejscowości i niezamożnych rodzin, którzy w roku akademickim 2018/2019 rozpoczną studia dzienne na I roku, mogą uzyskać stypendia w wysokości 500 zł miesięcznie.

26.04.2019

„Dzień Ziemi 2019” w Gminie Książ Wlkp.

Mimo, że światowy Dzień Ziemi przypada 22 kwietnia, to w Gminie Książ Wlkp. już w sobotę, 6 kwietnia większość jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Młodzieżowymi Drużynami Pożarniczymi oraz dziećmi z lokalnych placówek oświatowych, uczestniczyło w zorganizowanej z inicjatywy ksiąskiego magistratu, akcji „Dzień Ziemi 2019”.

26.04.2019

„KSIĄŻęce Kosynierki” w okolicznościowej sprzedaży

Już w najbliższą niedzielę, 28 kwietnia, świętujemy 171. rocznicę bitwy o Książ. Jest to doskonała okazja, aby mieszkańcy naszej Gminy mogli spróbować lokalnego przysmaku. Ciasteczka „KSIĄŻęce Kosynierki” będą dostępne w sprzedaży tylko w niedzielę w markecie „ADA” w Książu Wlkp.

26.04.2019

Weekend majowy pełen atrakcji z Centrum Kultury Książ Wlkp.

Na pierwsze dni maja Centrum Kultury Książ Wlkp. przygotowało mnóstwo atrakcji. Podczas czterodniowego „maratonu”, który rozpoczyna się w czwartek, 2 maja,  każdy z mieszkańców naszej Gminy i przybyłych gości, znajdzie coś dla sobie. Będzie patriotycznie, muzycznie, rodzinnie i strażacko, a przede wszystkim ciekawie!