Aktualności

02.01.2019

Impresyjne spotkanie z dr. Stefanem Doerfferem -
zapraszamy do ksiąskiej biblioteki we wtorek, 8 stycznia

Już w najbliższy wtorek, 8 stycznia zapraszamy Państwa do ksiąskiej Biblioteki Publicznej na niezwykłe spotkanie z dr. Stefanem Doerfferem, wnukiem Stefana Ludwika Doerffera, dzierżawcą majątku w Brzóstowni, który został rozstrzelany na Rynku w Książu, 20 października 1939 r.

Nasz wyjątkowy Gość przylatuje aż z Kanady, gdzie na co dzień mieszka i pracuje, zajmując się tak szczególną dziedziną, jaką jest energia atomowa! Dlaczego na swoje życiowe miejsce wybrał akurat Kraj Klonowego Liścia? Co sprawiło, że to właśnie tak „wybuchowa” problematyka jest Mu szczególnie bliską i co wspólnego łączy Doktora Doerffera z Arizoną, Japonią, czy Koreą? O tym wszystkim będzie się można dowiedzieć odwiedzając 8 stycznia o godz. 17.00, miejscową książnicę.

Z pewnością warto w tym miejscu dodać, że styczniową wizytą dr. S. Doerffera inaugurujemy całoroczny cykl spotkań Książan z wyjątkowymi osobami. Pragniemy w ten między innymi sposób,   rozpocząć ksiąskie obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, a także związanej z nią tożsamej rocznicy rozstrzelania na Rynku w Książu 17 znamienitych obywateli Ziemi Ksiąskiej i Dolskiej.  Dodatkowo, w 2019 roku świętować będziemy 100-lecie zakończenia Powstania Wielkopolskiego, a co za tym idzie spotkania z potomkami Powstańców oraz z osobami, dla których zgłębianie historii wielkopolskiego zrywu, stało się prawdziwą życiową pasją, będą również tematem wiodącym na najbliższe, kulturalne 12 miesięcy.

Zapraszając zatem Państwa na wtorkową wizytę w bibliotece, jednocześnie - już teraz - kierujemy do Mieszkańców zaproszenie na kolejne, równie interesujące i wyjątkowe spotkania.