Aktualności

27.11.2018

Mchowska „Sztafeta dla Niepodległej”

Na kilka dni przed głównymi obchodami, Szkoła Podstawowa w Mchach na sportowo uczciła 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Placówka ta zorganizowała sztafetowe biegi przełajowe. dla dzieci i młodzieży szkolnej naszej gminy. Formuła zawodów była dość nietypowa, gdyż w skład jednej sztafety wchodzili uczniowie wszystkich klas, począwszy od uczniów klasy 4, a kończąc na uczniach ostatniej klasy gimnazjalnej. Zabieg ten był celowy, gdyż w tym dniu rywalizacja sportowa nie była najistotniejsza, celem głównym było wspólne świętowanie. Udział w zawodach wzięły wszystkie szkoły Gminy Książ Wlkp., dzięki czemu na starcie stanęło łącznie blisko 100 uczestników. Uroczystego otwarcia imprezy dokonała p. Dyrektor Barbara Kapturek wraz z Prezesem Szkolnego Związku Sportowego p. Wojciechem Świdurskim. Bieg poprzedziła wspólna rozgrzewka, którą poprowadziła uczennica mchowskiej szkoły. Rywalizacja była bardzo zacięta, a emocji wystarczyłoby na kilka kolejnych imprez sportowych. Po zakończeniu zawodów, nastąpiło uroczyste podsumowanie, podczas którego wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, a szkoły piękne puchary.

Tak bogata oprawa była możliwa dzięki pozyskaniu przez szkołę wsparcia finansowego Wielkopolskiego Kuratora Oświaty oraz zaangażowaniu Gminnego Związku Sportowego, który zapewnił dowóz uczestników sztafety.

Zorganizowaną przez mchowską placówkę „Sztafetę dla Niepodległej” można uznać za przysłowiowy strzał w dziesiątkę - piękna pogoda, moc emocji, szczęśliwi i pięknie udekorowani medalami biegacze - wszyscy zgodnie stwierdzili, że zawody w tej formule powinny na stałe wpisać się w kalendarz gminnych imprez sportowych.

Klasyfikacja końcowa, zarówno w kategorii dziewcząt i chłopców, przedstawiała następująco:

  1. miejsce SP Książ Wlkp.
  2. miejsce SP Mchy
  3. miejsce SP Chwałkowo Kościelne
  4. miejsce SP Chrząstowo / Konarzyce.

Galeria