Aktualności

07.06.2018

Gminny Dzień Dziecka – na sportowo, na wesoło i ... z nagrodami : )

Tegoroczny Gminny Dzień Dziecka zorganizowany wspólnie przez ksiąskie Centrum Kultury i Stowarzyszenie Miłośników Sztuk Walki LEO w partnerstwie z lokalnym samorządem i Lodami LIDA, odbył się w pierwszą sobotę czerwca.

Zabawa rozpoczęła się już w godzinach dopołudniowych. To wtedy, na placu przy Centrum dokładnie o godz. 11:00 wystartował Ogólnopolski Turniej Jiu Jitsu BJJ GI i NO GI, którego finałem było wręczenie aż 80 (!) dyplomów i medali dla zawodników w różnych kategoriach wiekowych.
Na spragnionych i głodnych uczestników sportowych zmagań, czekał regenerujący poczęstunek w postaci kiełbaski z grilla i pysznego, domowego ciasta przygotowanego przez rodziców zawodników. Następnie, instruktor Śremskiego Sportu, a zarazem nasza Pani od Mażoretek, Klaudia Ptak zaprosiła wszystkie dzieci do tanecznej rozgrzewki. Maluchy, które nie wzięły w niej udziału, mogły uczestniczyć w wielu innych przygotowanych dla nich, atrakcjach. A tych w sobotnie święto nie brakowało. Każdy chętny mógł pozjeżdżać na dmuchanych zamkach, pomalować buźkę, zapleść kolorowe warkoczyki, a także obejrzeć pokaz iluzji oraz wziąć udział w animacjach z ekipą szczudlarzy.

Gminny Dzień Dziecka był również doskonałą okazją do podsumowania ogłoszonego wcześniej - w ramach jubileuszowych obchodów - konkursu plastycznego pt. „Stach Wichura – postać (nie)historyczna”. Uczniom, których prace zostały wyróżnione przez powołaną do rozstrzygnięcia konkursu Komisję, wręczono czek pieniężny z przeznaczeniem na potrzeby zwycięskiej klasy. Pierwsze miejsce - w tej jakże wyjątkowej zabawie - zajęła klasa Va ze Szkoły Podstawowej w Książu Wlkp., która otrzymała nagrodę w wysokości 300 zł. Na kolejnych miejscach uplasowały się: klasa IV ze Szkoły Podstawowej w Mchach, która odebrała czeka na 200 zł oraz klasa VI (grupa chłopców) również ze Szkoły Podstawowej w Mchach, z nagrodą 100 zł. Komisja Konkursowa przyznała również wyróżnienie w wysokości 50 zł, które trafiło do uczennicy klasy VI Szkoły Podstawowej w Chrząstowie - Olgi Kiełb.

Wszystkim uczestnikom, zarówno konkursu, jak i sobotniego Turnieju Jiu Jitsu BJJ GI i NO GI gratulujemy a zarazem zachęcamy do wzięcia udziału w następnych, organizowanych z myślą o najmłodszych, konkursach i sportowych rywalizacjach.

Jednocześnie, korzystając z okazji – naszym Milusińskim – na okoliczność Ich czerwcowego Święta, życzymy dużo zdrówka, niesłabnących powodów do radości oraz samych tylko - kolorowych niczym tęcza - dni!

A tymczasem zachęcamy do obejrzenia obszernej fotorelacji z sobotniej imprezy. Link do galerii znajdą Państwo tutaj:  http://ck-ksiazwlkp.pl/z-dziecmi-i-dla-dzieci/