Aktualności

27.02.2018

Naukowe półkolonie

Za sprawą unijnego projektu pn.„Skarbnica wiedzy w Książu Wlkp.”, realizowanego przez naszą Gminę wspólnie z firmą  Mały Inżynier, w tym roku po raz pierwszy w Szkole Podstawowej w Książu Wlkp. i Szkole Podstawowej w Mchach , w trakcie ferii odbyły się tygodniowe półkolonie. Hasłem przewodnim zimowych spotkań było Laboratorium eksperymentów.

W czasie zajęć, które odbywały się od poniedziałku do piątku, w godzinach od  9:00 do 16:00, uczniowie wykonywali doświadczenia zgłębiające wiedzę z dziedzin nauk przyrodniczych oraz doskonaląc umiejętności technologiczne, konstruowali różnorodne maszyny.  

Wykorzystywane pomoce naukowe oraz sprzęt udostępnione zostały bezpłatnie. Dla uczestników warsztatów zorganizowano również transport z miejsca zamieszkania do szkoły, w której  się odbywały zajęcia oraz zagwarantowano posiłki i napoje.

Podczas zorganizowanych półkolonii, w uczestnikach zaszczepiono pasję i chęć odkrywania otaczającego świata, co z pewnością  pozytywnie wpłynie na zapał do  nauki przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, a także zaprocentuje w przyszłości znajomością zjawisk fizycznych i chemicznych.  

Galeria