Aktualności

04.07.2017

Działaj lokalnie, myśl globalnie – spotkanie dla NGO

W imieniu Wielkopolskiej Rady Koordynacyjnej Związku Organizacji Pozarządowych serdecznie zapraszamy na spotkanie skierowane do fundacji, stowarzyszeń oraz organizacji pozarządowych, działających na terenie powiatu śremskiego.

03.07.2017

Statystyczne badania rolne

Urząd Statystyczny w Poznaniu informuje, że w lipcu br. na ternie Gminy Książ Wlkp., w wylosowanych gospodarstwach rolnych, realizowane będą badania rolne.

03.07.2017

Piłkarski piknik na Orliku

W ostatnią sobotę czerwca na ksiąskim Orliku odbył się piłkarski piknik, podsumowujący sezon rozgrywek 2016/2017. Zorganizowana wspólnie przez Akademię Piłkarską Orlik Pogoń Książ Wlkp. oraz rodziców, impreza, miała jeszcze jeden cel - większe zintegrowanie środowiska oraz wspólną zabawę wszystkich trenujących w Akademii, dzieci, ich rodziców, trenerów i przyjaciół klubu.

03.07.2017

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa -
środki dla szkół z Gminy Książ Wlkp.

Gmina Książ Wlkp. mając na uwadze promocję i wspieranie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w ubiegłym roku (podobnie zresztą, jak czyniła to w latach poprzednich), złożyła wniosek o udzielenie dotacji z budżetu państwa na zakup nowości wydawniczych do bibliotek szkolnych, w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. 

03.07.2017

Dyrektor Przedszkola w Książu Wlkp. wybrany

W piątek, 30 czerwca w ksiąskim magistracie miała miejsce ceremonia wręczenia nominacji na stanowisko Dyrektora Przedszkola w Książu Wlkp.

03.07.2017

Wydłużenie terminu naboru do II edycji konkursu wiedzy o gen. Józefie Rufinie Wybickim i polskich symbolach narodowych

Stowarzyszenie Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego – Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości, uprzejmie informuje, iż nabór do II edycji konkursu wiedzy o gen. Józefie Rufinie Wybickim i polskich symbolach narodowych, został wydłużony do dnia 20 lipca, do godz. 15.00.