Aktualności

12.09.2017

Tydzień Przedsiębiorcy w ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza wszystkich przedsiębiorców oraz osoby planujące rozpocząć prowadzenie własnej działalności gospodarczej na „Tydzień Przedsiębiorcy”, który odbędzie się w dniach  od 11 do 15 września br. Podczas tegorocznej akcji można będzie zasięgnąć  informacji m.in. na temat : e-składki, świadczeń w razie choroby i macierzyństwa, zwolnień elektronicznych oraz delegowania pracowników w świetle przepisów prawa unijnego.

07.09.2017

Konkurs o Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego
„i-Wielkopolska – Innowacyjni dla Wielkopolski”

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego zaprasza mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z terenu województwa wielkopolskiego do udziału w Konkursie o Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego „i-Wielkopolska – Innowacyjni dla Wielkopolski”

06.09.2017

Informacja dla hodowców i osób utrzymujących drób

W związku z liczną migracja ptaków w zbliżającym się okresie jesienno - zimowym, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Śremie prosi o podjęcie działań mających na celu przygotowanie gospodarstw utrzymujących drób domowy do zabezpieczenia przed ewentualnym przeniknięciem wirusa grypy ptaków. Poniżej znajdą Państwo treść pisma Powiatowego Lekarza Weterynarii w Śremie – Pana Józefa Czupały.

05.09.2017

Pomoc dla rolników poszkodowanych w dniu 11 sierpnia 2017 r.

W załączeniu znajdą Państwo pismo Wojewody Wielkopolskiego z dnia 4 września 2017 r. dotyczące programu pomocy dla rolników i producentów rolnych, którzy ponieśli szkody w gospodarstwach rolnych lub działach specjalnych produkcji rolnej, spowodowane wystąpienie w dniu 11 sierpnia 2017 r. huraganu, gradu lub deszczu nawalnego.

05.09.2017

Pożegnanie Dyrektora Gimnazjum

29 sierpnia był ostatnim dniem pracy Dyrektora Gimnazjum im. Dr. M. Krybusa – Pana Wojciecha Świdurskiego, który po blisko 40 – letniej działalności zawodowej, przeszedł na zasłużoną emeryturę.

05.09.2017

Narodowe Czytanie już w najbliższą sobotę…

Uprzejmie informujemy, iż przełożona z poprzedniego terminu  akcja Narodowego Czytania, odbędzie się w najbliższą sobotę,  9 września o godzinie 10:00 na ksiąskim rynku.