Aktualności

12.03.2019

„Zdublowane” wpisy przedsiębiorców

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii przypomina, że po 30 kwietnia 2019r. z CEIDG wykreślone zostaną „zdublowane” wpisy przedsiębiorców, które nie zawierają takich danych, jak m.in. numer NIP, REGON, kod PKD działalności, adres do doręczeń. Działanie to ma celu poprawę przejrzystości obrotu gospodarczego i uniknięcie problemów w kontaktach z urzędami (Urząd Skarbowy, ZUS) lub kontrahentami. Problem ten dotyczy ok. 2,2 tys. przedsiębiorców, co stanowi poniżej 0,1% wszystkich zarejestrowanych w CEIDG.

11.03.2019

Kartka okolicznościowa upamiętniająca 100. rocznicę Powstania Wielkopolskiego

Wydarzenia związane ze stuleciem Powstania Wielkopolskiego już na nami. Jednak aby w pamięci nie pozostały wyłącznie wspomnienia, w Gminie Książ Wlkp. powstała okolicznościowa kartka pocztowa   dla upamiętnienia okrągłej rocznicy. Przedstawia ona fragment patriotycznego muralu „Kwiaty Wolności”, który od kilku miesięcy znajduje się na jednym z ksiąskich budynków.

11.03.2019

Konkursy na dyrektorów szkół podstawowych

Burmistrz Książa Wlkp. ogłasza konkursy na stanowiska dyrektorów: Szkoły Podstawowej im. Wiosny Ludów w Książu Wlkp., Szkoły Podstawowej im. Ks. Abp. A. Baraniaka w  Mchach  i Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wlkp. w Chwałkowie Kościelnym. Oferty należy składać w terminie do 25 marca br. do godz. 16.00.

08.03.2019

Gmina Książ Wlkp. w słodkiej odsłonie, czyli KSIĄŻęce Kosynierki

Gmina Książ Wlkp. ma swój pierwszy lokalny przysmak - KSIĄŻęce Kosynierki . Jest to ciasteczko bazujące na twarogu prosto ze śremskiej mleczarni i miodzie lipowym z kołacińskiej pasieki, połączonych z nadzieniem z prażonych jabłek z cynamonem. Oprócz składników pochodzących
z naszej okolicy, wypiek nawiązuje wyglądem również do naszej Gminy - widnieje na niej ksiąski herb.

07.03.2019

Dotacje dla organizacji pozarządowych przyznane

Informujemy, iż rozstrzygnięty został otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych w Gminie Książ Wlkp. na rok 2019. O tym komu i w jakiej wysokości przyznano dotację, pokazują załączone do wiadomości, zestawienia.

07.03.2019

Statystycznie i… z rekordami o projekcie „Łączy nas pamięć”

Szanowni Mieszkańcy,

za nami kilkanaście miesięcy pięknych, rocznicowych inicjatyw. Kiedy w 2017 r. opracowując Kalendarium jubileuszowych obchodów rozpoczynaliśmy przygotowania do nich, nie sądziliśmy, że wszystkie zapisane w kalendarzu wydarzenia, nabiorą tak dużego rozmachu, że spotkają się z tak ogromnym zaangażowaniem mieszkańców i jednocześnie, że będą przez nich tak pozytywnie odebrane.