Aktualności

09.05.2019

Informacja

W dniu 18.05.2019 r. (sobota) Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) będzie nieczynny. Za zaistniałą sytuację przepraszamy.

09.05.2019

Przypomnienie okoliczności rozstrzelania mieszkańców Ziemi Ksiąskiej i Dolskiej

Tegoroczny Samochodowy Rajd Nawigacyjny to okazja do symbolicznego uczczenia 80. rocznicy rozstrzelania mieszkańców Ziemi Ksiąskiej i Dolskiej. Centrum Kultury Książ Wlkp. postanowiło pomóc uczestnikom rajdu w przygotowaniach do zadań i zagadek czekających ich w najbliższą sobotę.  Dlatego też na swojej stronie internetowej CK zamieściło wystawę, którą można było podziwiać podczas zeszłorocznych obchodów. Serdecznie zachęcamy do przypomnienia sobie kilku faktów z tego okresu.

09.05.2019

Zasiądź na widowni programu Big Brother!

Kto nie pamięta kultowego programu Big Brother? Teraz powrócił na antenę! Centrum Kultury Książ Wlkp. organizuje wyjazd na nagranie w stacji telewizyjnej TVN w Warszawie, podczas którego mieszkańcy naszej Gminy mogą podejrzeć uczestników Domu Wielkiego Brata na żywo. Odbędzie się on w niedzielę, 19 maja.

09.05.2019

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w Książu Wlkp.

W czwartek, 2 maja, na ksiąskim rynku świętowano Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Była to doskonała okazja, aby uczcić również dwie inne okoliczności przypadające zaledwie kilka dni wcześniej. Pierwsza z nich - 15. rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, którą świętowano 1 maja. Druga z kolei - oficjalne uchwalenie nowych symboli heraldycznych, co miało miejsce 29 kwietnia podczas sesji Rady Miejskiej w Książu Wlkp. Zatem tego dnia, na ksiąskim rynku zawisły aż trzy flagi: gminna, narodowa i UE.

07.05.2019

OSTRZEŻENIE - Przymrozki/1

IMGW wydał ostrzeżenie 1 stopnia o przymrozkach. Województwo wielkopolskie Prognozuje się lokalne spadki temperatury do -1°C, a przy gruncie od -5°C.

07.05.2019

Planowane wyłączenia prądu na terenie Gminy Książ Wlkp.

Zgodnie z informacją zamieszczoną na stronie ENEA Operator Sp. z o.o., na terenie Gminy Książ Wlkp. w najbliższych dniach, planowane są przerwy w dostawie energii elektrycznej.