Aktualności

09.07.2019

Ósmy numer Informatora gminnego już dostępny!

Urząd Miejski w Książu Wlkp. uprzejmie informuje, iż ukazał się kolejny numer bezpłatnego Informatora Gminy Książ Wlkp., który w najbliższych dniach zostanie dostarczony do Państwa domostw.

09.07.2019

Prince Summer Festival czyli największa dyskoteka w okolicy już w sobotę

Centrum Kultury Książ Wlkp. serdecznie zaprasza na kolejną odsłonę Prince Summer Festival, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 13 lipca w ksiąskim amfiteatrze. Na scenie zawita jedna z najbardziej znanych postaci muzyki klubowej – DJ Hazel.

09.07.2019

Poczuj klimat Dzikiego Zachodu w Silverado City – ostatnie dni na zapisy

Chcesz przenieść się na Dziki Zachód? Zobaczyć napad na bank, konne show czy Sheriffa z bronią w ręku? Już w najbliższy piątek, 12 lipca, możesz się wybrać do Silverado City razem z Centrum Kultury Książ Wlkp. Nie ma co zwlekać z zapisami – najpóźniej do środy, 10 lipca można się zgłaszać w ksiąskim CK.

08.07.2019

WOJSKOWE WYZWANIE

Zastanawiasz się nad wstąpieniem w szeregi Wojska Polskiego, ale wahasz się, czy podołasz tej służbie? Chcesz sprawdzić swoją kondycję i przekonać się, jak wyglądają ćwiczenia żołnierzy, zanim podejmiesz jakąkolwiek decyzję? Jeśli tak, to mamy propozycję skrojoną właśnie dla Ciebie!

05.07.2019

60 lat istnienia jednostki OSP Włościejewice-Ługi

W niedzielę, 30 czerwca, świętowano 60 lat istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej Włościejewice-Ługi. Obchody zainaugurowała uroczysta msza św. w intencji jednostki oraz zmarłych strażaków odprawiona przez proboszcza parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Błażejewie oraz kapelana strażaków z Gostynia.

03.07.2019

Odnowa wsi szansą dla aktywnych sołectw
rusza kolejna edycja konkursu

Uprzejmie informujemy, że Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyjął uchwałę w sprawie ogłoszenia VII edycji konkursu „Odnowa wsi szansą dla aktywnych sołectw”. Konkurs skierowany jest do uczestników programu „Wielkopolska Odnowa Wsi 2013-2020", a jego realizacja - jak wynika z Regulaminu - ma się przyczynić do aktywizacji mieszkańców wsi, podniesienia standardów i jakości życia na terenach wiejskich oraz do promocji lokalnej społeczności.