Aktualności

07.01.2019

Szkolne Koło Wolontariatu z Chwałkowa "Odkryciem Roku 2018"!

Działające w Szkole Podstawowej w Chwałkowie Kościelnym Koło Misyjne od lat wspiera idee wolontariatu zagranicznego. Od ubiegłego roku Koło współpracuje z Lokalnym Centrum Wolontariatu w Śremie, które corocznie organizuje Galę Wolontariatu i nagradza najbardziej aktywnych i kreatywnych społeczników. W roku 2018, Kapituła Konkursu po raz pierwszy do regulaminu Gali wprowadziła nową kategorię i postanowiła przyznać tytuł ODKRYCIE ROKU, którym uhonorowane zostało Szkolne Koło Wolontariatu działające przy Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Chwałkowie Kościelnym!!!

07.01.2019

Pomoc zdrowotna dla nauczycieli

Urząd Miejski w Książu Wlkp. informuje, iż z początkiem roku ruszył nabór wniosków o przyznanie pomocy zdrowotnej dla nauczycieli. Wnioski wraz z załącznikami można składać w tut. Urzędzie,  w terminie do 31 stycznia 2019r.

04.01.2019

Jak powstawała opera w Jarosławkach?
Kulisy na antenie TVP Kultura już w sobotę, 5 stycznia o godz. 15.20

Czy kojarzą Państwo spektakl operowy Dydona i Eneasz, którego ksiąska odsłona miała miejsce latem ubiegłego roku w jarosławskiej Ceglarni? Z pewnością niektórzy, a zwłaszcza osoby biorące w nim udział, doskonale pamiętają zarówno sam występ, jak i intensywne do niego przygotowania. Publiczność z kolei, która zasiadła wówczas na widowni, jeszcze dziś wspomina wrażenia, jakie wywarła na niej opera Henry’ego Purcella. Zarówno jedni, jak i drudzy, a także Ci z Państwa, którzy wówczas nie mieli okazji obejrzeć przedstawienia, z pewnością chętnie zobaczą kulisy powstawania opery w Jarosławkach. Film, który powstał z tego wydarzenia już jutro na antenie TVP KULTURA o godz. 15.20. Zapraszamy : )

04.01.2019

Grudniowe obchody stulecia Powstania Wielkopolskiego
kolejne krzyże powstańcze odsłonięte

W ostatni czwartek 2018 roku, 27 grudnia w całym regionie obchodzono 100. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. W Gminie Książ Wlkp. była to kolejna okazja do uczczenia pamięci o bohaterach Ziemi Ksiąskiej oraz symboliczne podziękowanie Im za wywalczoną Wielkopolsce niepodległość, poprzez uroczyste odsłonięcie krzyży powstańczych. W tym dniu, na 4 parafialnych cmentarzach: w Gogolewie, Chwałkowie Kościelnym, w Mchach i w Książu Wlkp., na których znajdują się nagrobki ksiąskich uczestników Powstania, a których rodziny wyraziły na to zgodę, dokonano symbolicznego odsłonięcia powstańczego emblematu.

04.01.2019

Inicjatywa lokalna - trwa nabór wniosków!

Serdecznie zachęcamy Mieszkańców naszej Gminy do zaangażowania się i aktywnego działania na rzecz społeczności lokalnej w ramach tzw. inicjatywy lokalnej. W tym roku zachęcamy do realizacji zadań związanych z 80. rocznicą Rozstrzelania Obywateli Ziemi Ksiąskiej i Dolskiej. Termin składania wniosków mija 31 stycznia 2019r.

04.01.2019

Stypendia sportowe 2019

Uprzejmie informujemy, iż ruszała kolejna edycja stypendiów sportowych Burmistrza Książa Wlkp. O stypendium mogą ubiegać się sportowcy zamieszkujący na terenie Gminy Książ Wlkp., którzy w ciągu ostatnich 12 miesięcy osiągnęli znaczące wyniki sportowe. Wnioski można składać w terminie od 1 do 31 stycznia 2019r. w tut. Urzędzie.