Aktualności

05.01.2018

Spotkanie informacyjne „RODO- ochrona danych osobowych”

Stowarzyszenie Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego – Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości zaprasza na spotkanie informacyjne nt. nowych regulacji w zakresie ochrony danych osobowych i cyberbezpieczeństwa, wchodzących w życie z dniem 25 maja br.

05.01.2018

CEGLARNiA w Jarosławkach nagrodzona

Miło nam Państwa poinformować, że CEGLARNiA w Jarosławkach  obiekt, w którym w listopadzie minionego roku wystawiono spektakl operowy pt. „PIMPINONE” G.P.H. Telemanna, będący jednym z największych wydarzeń kulturalnych gminy, otrzymał wyróżnienie w konkursie na najlepszy obiekt turystyki na obszarach wiejskich w Wielkopolsce.

04.01.2018

Apel do hodowców trzody chlewnej

W związku z komunikatem Głównego Lekarza Weterynarii o ogniskach afrykańskiego pomoru świń (ASF) z dnia 28 listopada 2017 r. informujemy, że na terenie Polski  do dnia 25 listopada br. stwierdzono 104 ogniska ASF.

03.01.2018

OBOWIĄZKI PODMIOTÓW W ZAKRESIE KORZYSTANIA ZE ŚRODOWISKA - ZAPROSZENIE NA WARSZTATY

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu zaprasza na warsztaty dot. obowiązków podmiotów w zakresie korzystania ze środowiska.

Warsztaty przeznaczone są dla przedsiębiorców, jednostek organizacyjnych, pracowników działów ochrony środowiska przedsiębiorstw oraz wszystkich innych podmiotów korzystających ze środowiska.

02.01.2018

Pomoc zdrowotna dla nauczycieli

Urząd Miejski w Książu Wlkp. informuje, iż rusza nabór wniosków o przyznanie pomocy zdrowotnej dla nauczycieli. Wnioski wraz z załącznikami można składać w Urzędzie Miejskim w Książu Wlkp.,  w terminie do 31 stycznia 2018r

02.01.2018

Inicjatywa lokalna- nabór wniosków!

Inicjatywa lokalna to jedna z form współpracy jednostki samorządu terytorialnego z mieszkańcami, której głównym celem jest wspólne realizowanie zadania publicznego. Z inicjatywą lokalną mogą wystąpić zarówno sami mieszkańcy, jak i działające w ich imieniu organizacje pozarządowe lub podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie. Osoby zainteresowane tego typu formą współpracy mogą składać w tut. Urzędzie wnioski w terminie do 30 stycznia 2018r.