Aktualności

10.09.2019

Sportowo w ksiąskim Centrum Kultury

Wraz z początkiem października przy Centrum Kultury Książ Wlkp. zacznie funkcjonować punkt śremskiego KSA Fitness Zone. Miłośnicy aktywnego trybu życia oraz osoby, które chcą nabyć zdrowe nawyki, będą mogli skorzystać z oferty zajęć sportowych, prowadzonych przez trenerów jednej z najlepszych siłowni w okolicy.

10.09.2019

Od października rusza jesienna oferta zajęć w CK

Wraz z nadchodzącymi, jesiennymi popołudniami, Centrum Kultury Książ Wlkp. przygotowało bogatą ofertę zajęć edukacyjno- artystycznych. Zarówno najmłodsi, jak i trochę starsi miłośnicy ciekawych form spędzania czasu wolnego, znajdą coś dla siebie. Oprócz stałych sekcji, ksiąskie CK zaproponowało kilka nowości, i to zarówno z zakresu muzyki, plastyki, jak i sportu. Warsztaty rozpoczną się od października, a do końca września, mogą się Państwo na nie zapisywać w siedzibie Centrum Kultury.

10.09.2019

Zakończono przebudowę drogi w Brzóstowni!

W piątek 30 sierpnia br. dokonano odbioru inwestycji polegającej na przebudowie drogi w Brzóstowni. Wykonawcą zadania był Zakład Drogowo – Transportowy Sławomir Begier z Nekli – wyłoniony w ramach przetargu nieograniczonego. Koszt wykonanych robót wyniósł 275 012,01 zł brutto. Na odcinku drogi o dł. 313,25 m wykonano nawierzchnię z betonu asfaltowego gr. 5 cm na podbudowie z gruzu betonowego żwirowego.

06.09.2019

„PLANOWANIE PRZESTRZENNE DLA KAŻDEGO”

Zapraszamy Państwa w piątek, 13 września br. o godz. 16:00 do Urzędu Miejskiego w Książu Wlkp. na spotkanie informacyjno - edukacyjne pn. „Planowanie przestrzenne dla każdego”.

06.09.2019

Rockowa sobota w Książu Wlkp. już za nami

W ubiegłą sobotę, 31 sierpnia w ksiąskim amfiteatrze po raz kolejny rozbrzmiało mocne granie! A to za sprawą V edycji Książ Rock Zone. Pierwsze zespoły, które pojawiły się na scenie to Whitewater  – formacja muzyczna ze Śremu oraz gostyńskie Męczenie Owiec.

05.09.2019

Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!"
czyli wielkie sprzątanie w Gminie Książ Wlkp.

W trzeci weekend września, tj. od 20 do 22 bieżącego miesiąca odbędzie się kolejna edycja ogólnokrajowej akcji Sprzątanie Świata - Polska. Tematem przewodnim tegorocznego wydania jest hasło "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!".