Aktualności

08.01.2018

Komunikat o sytuacji hydrologicznej na terenie Gminy Książ Wlkp. (stan na dzień 08.01.2018 r.)

Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego w Książu Wlkp. informuje, że wysokość lustra wody rzeki Warty przepływającej przez Gminę Książ Wlkp. wzrosła od poprzedniego pomiaru (02.01.2018 r.). Na chwilę obecną wodomierz w Śremie wskazuje przekroczenie stanu ostrzegawczego o 10 cm tj. wynosi 410 cm.. Sytuacja ta spowodowana jest regulacją poziomu wody w zbiorniku Jeziorsko oraz obfitymi opadami deszczu. W związku z powstałą sytuacją uspokajamy, że nie ma zagrożenia powodziowego dla mieszkańców miejscowości położonych wzdłuż rzeki Warty. O bieżącym rozwoju sytuacji będziemy Państwa informować.

05.01.2018

CEGLARNiA w Jarosławkach nagrodzona

Miło nam Państwa poinformować, że CEGLARNiA w Jarosławkach  obiekt, w którym w listopadzie minionego roku wystawiono spektakl operowy pt. „PIMPINONE” G.P.H. Telemanna, będący jednym z największych wydarzeń kulturalnych gminy, otrzymał wyróżnienie w konkursie na najlepszy obiekt turystyki na obszarach wiejskich w Wielkopolsce.

04.01.2018

Apel do hodowców trzody chlewnej

W związku z komunikatem Głównego Lekarza Weterynarii o ogniskach afrykańskiego pomoru świń (ASF) z dnia 28 listopada 2017 r. informujemy, że na terenie Polski  do dnia 25 listopada br. stwierdzono 104 ogniska ASF.

03.01.2018

OBOWIĄZKI PODMIOTÓW W ZAKRESIE KORZYSTANIA ZE ŚRODOWISKA - ZAPROSZENIE NA WARSZTATY

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu zaprasza na warsztaty dot. obowiązków podmiotów w zakresie korzystania ze środowiska.

Warsztaty przeznaczone są dla przedsiębiorców, jednostek organizacyjnych, pracowników działów ochrony środowiska przedsiębiorstw oraz wszystkich innych podmiotów korzystających ze środowiska.

02.01.2018

Pomoc zdrowotna dla nauczycieli

Urząd Miejski w Książu Wlkp. informuje, iż rusza nabór wniosków o przyznanie pomocy zdrowotnej dla nauczycieli. Wnioski wraz z załącznikami można składać w Urzędzie Miejskim w Książu Wlkp.,  w terminie do 31 stycznia 2018r

02.01.2018

Dotacje na wyposażenie szkolnych gabinetów profilaktyki zdrowotnej dla Gminy Książ Wlkp.

Miło nam poinformować, że z końcem ubiegłego roku Gmina Książ Wlkp. otrzymała od Wojewody Wielkopolskiego dotację na wyposażenie gabinetów profilaktyki zdrowotnej, w łącznej kwocie 11 710,00 zł.