Aktualności

13.07.2016

2% dla rozwoju twojego biznesu – nowe pożyczki w ramach funduszu pożyczkowego JEREMIE IV

Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego - Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości zachęca do zapoznania się z ofertą nowych pożyczek w ramach kolejnej linii pożyczkowej JEREMIE IV. Podstawowym celem przyświecającym tej inicjatywie jest pobudzanie przedsiębiorczości.

12.07.2016

II edycja Stypendiów Burmistrza Książa Wlkp. dla uzdolnionych uczniów

W poniedziałek, 11 lipca w siedzibie Centrum Kultury Książ Wlkp., w podniosłej atmosferze, odbyło się uroczyste wręczenie Stypendiów Burmistrza Książa Wlkp. dla uzdolnionych uczniów. Burmistrz, Pan Teofil Marciniak oraz Zastępca Burmistrza, Pani Mirela Grześkowiak pogratulowali nagrodzonym stypendystom oraz ich rodzicom. Tego typu wyróżnienie otrzymali uczniowie, którzy w roku szkolnym 2015/2016 uzyskali wybitne osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne, na szczeblu wojewódzkim bądź ogólnopolskim.

11.07.2016

Relacja z zawodów sportowo- pożarniczych jednostek OSP Gminy Książ Wlkp.

W niedzielne popołudnie, 26 czerwca br. na Stadionie Miejskim w Książu Wlkp. odbyły się zawody sportowo- pożarnicze gminnych jednostek OSP, w których udział wzięli strażacy ochotnicy z Chrząstowa, Chwałkowa Kościelnego, Kołacina, Książa Wlkp., Mchów oraz Włościejewic- Ługów.

08.07.2016

Linia komunikacyjna nr 3 i 4 w Chrząstowie w ramach bezpłatnej komunikacji miejskiej Gminy Śrem

Na mocy Porozumienia z Gminą Śrem oraz uchwały nr XXII/141/2016 Rady Miejskiej w Książu Wlkp. z dnia 27 czerwca 2016r. w sprawie wprowadzenia bezpłatnej komunikacji miejskiej na terenie gminy Książ Wlkp., począwszy od dnia 1 lipca br. autobusy linii komunikacyjnych nr 3 i 4 w miejscowości Chrząstowo, kursują w ramach bezpłatnej komunikacji miejskiej gminy Śrem.

07.07.2016

Podziękowania dla dowódcy Młodzieżowej Grupy Rekonstrukcyjnej Kosynierów z Książa Wlkp.

W poniedziałek, 27 czerwca odbyła się ostatnia przed wakacjami, XXII sesja Rady Miejskiej w Książu Wlkp. Gościem specjalnym posiedzenia był Pan Wojciech Koterba z Mieszkowa, założyciel tamtejszej Izby Regionalnej oraz inicjator i dowódca działającej przy Centrum Kultury, Młodzieżowej Grupy Rekonstrukcyjnej Kosynierów z Książa Wlkp.

04.07.2016

Apel do rolników

W trosce o bezpieczeństwo podczas prac żniwnych w załączeniu przekazujemy apel Okręgowego Inspektora Pracy w Poznaniu do rolników, o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w czasie zbioru, transportu i składowania płodów rolnych.