Aktualności

06.05.2019

Majowe popołudnie w Arboretum Kórnickim

Już w najbliższy piątek, 10 maja, Centrum Kultury Książ Wlkp. zaprasza na wyjazd do Arboretum Kórnickiego. Jest to 36 hektarowy park, który zachwyca najstarszymi, a także najróżniejszymi gatunkami roślin, wśród których wiele z nich jest egzotycznych. Dodatkowo w połowie maja ogród przyciąga nie tylko wyglądem, ale również zapachem, a to za sprawą kwitnących w nim magnolii i bzów.

30.04.2019

Obchody 171. rocznicy bitwy o Książ już za nami

Uroczystą mszą św. w kościele pw. Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja w Książu Wlkp. zainaugurowano obchody 171. rocznicy bitwy o Książ. Po liturgii Burmistrz Książa Wlkp., Pan Teofil Marciniak wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Książu Wlkp., Panem Sławomirem Przybylskim oraz delegacją z  Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Książu Wlkp., złożyli wiązanki pod tablicą pamiątkową poświęconą mjr. Florianowi Dąbrowskiemu. Następnie zebrani mieszkańcy i goście przemaszerowali w asyście Mażoretek, Orkiestry Dętej OSP w Książu Wlkp. oraz licznie przybyłych delegacji i pocztów sztandarowych, na ksiąskie mogiły.

30.04.2019

Narodowe Granie – muzyczne urodziny Stanisława Moniuszki

W niedzielę, 5 maja, przypadają 200. urodziny wybitnego polskiego kompozytora, dyrygenta i organisty, Stanisława Moniuszki. Nie można lepiej ich uczcić, niż dniem  spędzonym z muzyką. Burmistrz Książa Wlkp. wraz z Dyrektorem Centrum Kultury Książ Wlkp. zapraszają tego dnia na ksiąski Rynek, gdzie pomiędzy godz. 12.30 a 17.00 będzie można posłuchać najbardziej znanych dzieł artysty.

30.04.2019

Rada Miejska w Książu Wlkp. obradowała w pełnym składzie

Podczas ostatniej, VIII sesji Rady Miejskiej w Książu Wlkp., która odbyła się w poniedziałek, 29 kwietnia, oprócz standardowych punktów porządku obrad, nowo wybrany Radny w okręgu nr 10 – Pan Tomasz Bartkowiak, złożył ślubowanie.

30.04.2019

Nowy herb Gminy Książ Wlkp. oficjalnie przyjęty

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Książu Wlkp., która odbyła się w ubiegły poniedziałek, 29 kwietnia, jednym z punktów w porządku obrad było przyjęcie nowych wizerunków symboli heraldycznych naszej Gminy. Uchwały w sprawie ustanowienia herbu, flagi oraz pieczęci Gminy Książ Wielkopolski, pieczęci Burmistrza Książa Wielkopolskiego, pieczęci Rady Miejskiej w Książu Wielkopolskim oraz w sprawie ustalenia zasad używania ww. desygnatów zostały jednogłośnie zatwierdzone przez Radnych Rady Miejskiej w Książu Wlkp.

27.04.2019

Wywieś flagę! Dla Niepodległej! Dla Kosynierów!

Przed nami ważne, świąteczne dni. 2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polski, a dzień później - Święto Konstytucji 3 Maja. Jednakże to nie jedyne daty, które na stałe wpisały się w polskie kalendarium. 1 maja, poza Międzynarodowym Świętem Pracy, Polacy świętują rocznicę wstąpienia RP do Unii Europejskiej, która z racji tegorocznego 15-lecia, ma wymiar szczególny. Wszystkie powyższe okoliczności sprawiły, że Biuro Programu „Niepodległa” zorganizowało akcję „Niepodległa – moja flaga”, zapraszającą wszystkich rodaków do wywieszenia flagi nagrodowej.