Aktualności

28.02.2019

Konkurs na najlepszy obiekt turystyki na obszarach wiejskich w Wielkopolsce

Rusza kolejna, XIII. już edycja Konkursu na najlepszy obiekt turystyki na obszarach wiejskich w Wielkopolsce! Jego organizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. W ciągu ostatnich dwunastu lat nagrodzonych zostało 178 obiektów turystycznych z całej Wielkopolski. Termin składania zgłoszeń mija 30 kwietnia br.

26.02.2019

4. edycja stypendiów sportowych Burmistrza Książa Wlkp.

W ramach tegorocznej, czwartej edycji przyznawania stypendium Burmistrza Książa Wlkp. za osiągnięcie znaczących wyników sportowych, uhonorowana została kilkukrotna już stypendystka - Pani Natalia Leśniak. Wręczenie stypendium miało miejsce w ksiąskim magistracie w minioną środę, 20 lutego.

26.02.2019

Spotkanie z Kobietami Gospodarnymi i Wyjątkowymi

W miniony wtorek, 19  lutego w niezwykle sympatycznej atmosferze, odbyło się spotkanie informacyjno-warsztatowe z przedstawicielkami (i jednym przedstawicielem!) nowoutworzonych na terenie Gminy Książ Wlkp. (i nie tylko), kół gospodyń wiejskich. W tym dniu, w świetlicy wiejskiej w Charłubiu zebrało się prawie 40 osób zainteresowanych zdobyciem informacji na temat możliwości pozyskiwania środków finansowych na działalność statutową KGW. Panie miały również okazję doskonalić wiedzę w kwestiach doboru kolorów i ubioru, w zależności od sytuacji.

26.02.2019

O Powstaniu raz jeszcze

W ramach 100. rocznicy Powstania Wielkopolskiego w Gminie Książ Wlkp. odbył się cały cykl wydarzeń i różnorodnych uroczystości. Kolejną okazją do zgłębienia historycznych losów Wielkopolan będzie spotkanie z Panem Pawłem Andersem z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. Odbędzie się ono w czwartek, 28 lutego o godzinie 17.00 w Bibliotece Publicznej w Książu Wielkopolskim. Pan Anders wygłosi wykład, który zatytułował „Pamięć o Powstaniu Wielkopolskim 1918/1919 (Nieco krytycznie)”. Zapraszamy!

26.02.2019

„DLA KOBIET I O KOBIETACH”
czyli ksiąskie propozycje z okazji Dnia Kobiet

Z okazji zbliżającego się Święta Kobiet ksiąskie Centrum Kultury przygotowało wiele atrakcji. Chętne Panie mogą wziąć udział w amatorskim rajdzie autami terenowymi, zwiedzić wystawę RETRO –KSIĄŻniczki czy też zakupić bilety na Dzień Kobiet z Maciejem Polem, który odbędzie
się w Restauracji Słoneczny Dwór. Natomiast na drugą połowę marca zaplanowano Spektakl Mujeres – Kobiety. Ta ostatnia propozycja wystawiona zostanie w Ceglarni w Jarosławkach.

22.02.2019

Gminne obchody 100. rocznicy Powstania Wielkopolskiego – druga odsłona

Inauguracja gminnych obchodów 100. rocznicy Powstania Wielkopolskiego miała miejsce już w roku ubiegłym. Wówczas, na nagrobkach uczestników Powstania znajdujących się na cmentarzach parafialnych: w Chwałkowie Kościelnym, Gogolewie, Książu Wlkp. i w Mchach, dokonano uroczystego odsłonięcia krzyży powstańczych upamiętniających miejscowych Powstańców. Tymczasem w sobotę, 16 lutego, w rocznicę zakończenia wielkopolskiego zrywu, uroczystą mszą świętą odprawioną w samo południe w kościele p.w. Świętego Michała Archanioła w Chwałkowie, rozpoczęła się kolejna odsłona lokalnych uroczystości.