Aktualności

07.08.2018

Wakacje na półmetku

Połowa wakacji 2018 za nami! Słoneczna pogoda sprzyja aktywnościom na świeżym powietrzu. Nic więc dziwnego, że tegoroczne półkolonie zorganizowane przez ksiąskie Centrum Kultury często odbywają się poza jego siedzibą. Na placu przy Centrum oraz na ulicach naszego miasteczka spotkać można całkiem sporą bo liczącą blisko 20 dzieci, grupę uczestników.

06.08.2018

Kolejne miejsca zabaw
dla najmłodszych mieszkańców Gminy

W ubiegłym miesiącu na terenie naszej Gminy powstały kolejne miejsca przeznaczone do aktywnego wypoczynku dla najmłodszych mieszkańców Gminy. W ramach środków z Funduszu Sołeckiego w miejscowościach Sebastianowo i Kołacin pojawiły się nowe i zarazem pierwsze place zabaw, natomiast w Brzóstowni i Chwałkowie Kościelnym -doposażono już istniejące obiekty.

05.08.2018

Wakacyjne budowy i remonty dróg

Co roku dokładamy wszelkich starań, aby poprzez wykonywane inwestycje zapewnić rozwój naszej małej gminy i to, by mieszkańcom żyło się w niej lepiej i wygodniej. Nie inaczej jest i w roku bieżącym, w którym na zadania inwestycyjne zabezpieczono środki finansowe w wysokości blisko 5 500 000 zł, z czego na same tylko drogi i towarzyszącą im infrastrukturę – niemalże 3 200 000 zł.

03.08.2018

Budżet obywatelski 2019 - jakie projekty zgłoszono?

W tegorocznej, III edycji ksiąskiego Budżetu Obywatelskiego w wyznaczonym w konsultacjach terminie zgłoszone zostały 4 zadania. Wprawdzie zainteresowanych budżetem mieszkańców było zdecydowanie więcej, to jednak ostatecznie do Urzędu trafiły jedynie wspomniane 4 projekty. Wszystkie one dotyczą terenów wiejskich (Włościejewice i Konarskie - po jednym, Chwałkowo Kościelne - dwa). Trzy spośród nich mają charakter stricte inwestycyjny, jeden natomiast to projekt z rodzaju ekologicznych.

02.08.2018

Stypendia Burmistrza Książa Wlkp. rozdane

W poniedziałek, 30 lipca w siedzibie Centrum Kultury Książ Wlkp. odbyło się uroczyste wręczenie Stypendiów Burmistrza Książa Wlkp. dla uzdolnionych uczniów. Burmistrz, Pan Teofil Marciniak pogratulował nagrodzonym stypendystom oraz ich rodzicom.

02.08.2018

70 lat Szkoły w Chrząstowie

W minioną sobotę, 28 lipca Szkoła w Chrząstowie obchodziła 70 lecie swego istnienia. Wśród zaproszonych na uroczystości jubileuszowe gości, znaleźli się m.in. Wicestarosta Śremski, Pan Janusz Przywara, Burmistrz Książa Wlkp., Pan Teofil Marciniak oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Książu Wlkp., Pan Sławomir Przybylski. Nie zabrakło również przedstawicieli Rady Powiatu w Śremie, Rady Miejskiej w Książu Wlkp. oraz wielu innych gości związanych z chrząstowska placówką.