Aktualności

11.05.2017

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

W poniedziałek 8 maja, obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Z tej okazji, Burmistrz Książa Wlkp., Pan Teofil Marciniak wręczył Dyrektor Biblioteki Publicznej w Książu Wlkp., Pani Marioli Kaźmierczak, list gratulacyjny oraz kwiaty.

Święto stanowiło także okazję, do podkreślenia pozytywnych zmian, które w ostatnim czasie zaszły w lokalnej czytelni. Oprócz nowego, przestronnego wnętrzna, posiada ona także szeroką, dostosowaną do potrzeb użytkowników ofertę, umożliwiającą łatwy dostęp do wiedzy, nauki i kultury.

W ramach tegorocznej akcji, na wszystkich czytelników, odwiedzających Bibliotekę Publiczną w Książu Wlkp. czekały liczne niespodzianki. Bibliotekarze wybrali się również do ksiąskiego przedszkola, gdzie czytali dzieciom bajki.

Wydarzenia te, rozpoczęły kolejny już Tydzień Bibliotek, który potrwa do 15 maja br. Akcja ma na celu podkreślanie roli czytania w poprawie jakości życia i edukacji, zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza oraz zainteresowanie książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Galeria