Aktualności

21.03.2019

Program Czyste Powietrze - nabór wniosków o dofinansowanie wznowiony

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu wznowił nabór wniosków o dofinansowanie przedsięwzięć w ramach Programu Priorytetowego Czyste powietrze.

20.03.2019

23 marca – Sobota z Programem „Czyste Powietrze”

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu zaprasza na Dzień Otwarty Programu Priorytetowego Czyste Powietrze, który odbędzie się w sobotę, 23 marca br. w godzinach 10.00 – 14.00 w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, przy ul. Szczepanowskiego 15 A w Poznaniu.

18.03.2019

Obowiązek umieszczania tabliczek z numerem porządkowym nieruchomości

Burmistrz Książ Wlkp. przypomina, że właściciele nieruchomości zabudowanych lub inne podmioty, które takimi nieruchomościami władają, mają obowiązek umieszczenia w widocznym miejscu na ścianie frontowej budynku tabliczki z numerem porządkowym lub w przypadku gdy budynek położony jest w głębi ogrodzonej nieruchomości, tabliczkę z numerem porządkowym umieszcza się również na ogrodzeniu.

18.03.2019

VII Sesja Rady Miejskiej w Książu Wlkp.

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym   (Dz. U. z 2018 r., poz. 994 ze zm.) zwołuję VII Sesję Rady Miejskiej w Książu Wlkp., która odbędzie się w dniu 25 marca 2019 roku o godz. 16:00 w sali nr 7 Urzędu Miejskiego w Książu Wlkp.

18.03.2019

Z początkiem marca ruszył program „Mama 4+”

Od 1 marca ruszył program „Mama 4+”. Świadczenie to ma zapewnić niezbędne środki utrzymania osobom, które zrezygnowały z zatrudnienia, aby wychowywać dzieci lub z tego powodu w ogóle go nie podjęły. Rodzicielskie świadczenie uzupełniające może otrzymać matka, która ukończyła 60 lat oraz urodziła i wychowała lub tylko wychowała co najmniej czworo dzieci, a także ojciec, który ukończył 65 lat oraz wychował co najmniej czworo dzieci, ponieważ matka dzieci zmarła, porzuciła je lub przez długi czas ich nie wychowywała.

15.03.2019

“Z Rio de Janeiro do Caracas” – podróżnicze (i nie tylko) spotkanie w Bibliotece

Już w piątek, 22 marca, o godz. 17.00 będzie można przenieść się w dalekie i egzotyczne miejsca, a to za sprawą spotkania pt.“Z Rio de Janeiro do Caracas”. Poprowadzi je dr n. farm. Jerzy Jambor, na co dzień Prezes Zarządu Głównego Polskiego Komitetu Zielarskiego oraz Wiceprezes Zarządu Sekcji Fitoterapii Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, a w wolnym czasie podróżnik i fotograf, który chętnie dzieli się swoimi przeżyciami. Spotkanie odbędzie się w Bibliotece Publicznej w Książu Wlkp.