Aktualności

28.06.2019

Letnie półkolonie z Małym Inżynierem

Realizowany w ksiąskich szkołach podstawowych od 2017 roku projekt „Skarbnica wiedzy w Książu Wlkp.” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, będzie miał swój finał w sierpniu tego roku. Jednakże, działania związane z jego realizacją trwają nadal! Już 5 lipca ruszy kolejna edycja półkolonii w szkołach w Chwałkowie Kościelnym, Książu Wlkp. i Konarzycach. W mchowskiej placówce zajęcia te odbywać się będą w drugim miesiącu wakacji. Wszystkie zajęcia prowadzone będą się pod czujnym okiem instruktorów z firmy Mały Inżynier, którzy wprowadzą uczestników w niezwykły świat eksperymentów i elektronicznych nowinek.

28.06.2019

Komunikat dla wypoczywających nad jeziorem w Jarosławkach

W sobotę, 29 czerwca, wyjątkowo nie będzie strzeżone kąpielisko nr 2. Prosimy zatem o rozwagę i jeśli to możliwe, korzystanie z kąpieliska na 1. Z kolei od najbliższej niedzieli będą mogli Państwo korzystać z obu, na których będzie zapewniona pełna ochrona ratowników.

28.06.2019

Od 1 lipca rusza nabór projektów do IV edycji Budżetu Obywatelskiego na rok 2020

Szanowni Mieszkańcy,

począwszy od poniedziałku, 1 lipca, aż do ostatniego dnia tego miesiąca, mogą Państwo zgłaszać projekty do realizacji w ramach ksiąskiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 rok.

27.06.2019

KOMUNIKAT

Urząd Miejski w Książu Wlkp. informuje, że w dniu: 27 czerwca 2019r. (czwartek) o godz. 12:00 na terenie Gminy Książ Wlkp. zostanie przeprowadzona głośna próba syren alarmowych w ramach wojewódzkiego treningu systemu ostrzegania i alarmowania (SOA). Dźwięk ćwiczebnego alarmu będzie: ciągły i trwający jedną minutę.

26.06.2019

Bezpieczna praca w gospodarstwach
i bezpieczny wypoczynek dzieci w czasie wakacji letnich

Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Aleksandra Hadzik skierowała do rodziców i opiekunów dzieci przebywających w gospodarstwach rolnych list przypominający o bezpiecznej pracy na wsi. Wakacje to nie tylko czas beztroskiej zabawy i wypoczynku. Dla mieszkańców wsi lato to przede wszystkim ciężka praca w polu.

26.06.2019

Uczniowie z Mchów laureatami ekologicznych konkursów

W piątek, 14 czerwca na jarocińskim rynku odbył się Festyn Ekologiczny, podczas którego wyłoniono laureatów konkursów organizowanych przez ZGO Sp. z o. o.  w Jarocinie - Wielkopolskie Centrum Recyklingu, skierowanego do placówek oświatowych z terenu Porozumienia Międzygminnego.