Aktualności

07.05.2019

Planowane wyłączenia prądu na terenie Gminy Książ Wlkp.

Zgodnie z informacją zamieszczoną na stronie ENEA Operator Sp. z o.o., na terenie Gminy Książ Wlkp. w najbliższych dniach, planowane są przerwy w dostawie energii elektrycznej.

07.05.2019

Przed mieszkańcami Gminy Książ Wlkp. aktywna sobota…

W najbliższą sobotę, 11 maja, mieszkańcy Gminy Książ Wlkp., nie będą mieli czasu na nudę. A to za sprawą dwóch nadchodzących, rekreacyjnych  imprez. Pierwsza z nich, skierowana do miłośników dwóch kołek -  XXXVII edycja „Rowerem do…”, podczas której na uczestników czekają rowerowe konkurencje sprawnościowe oraz… mnóstwo atrakcji i nagród. Druga – dedykowana do fanów samochodowych przygód. Tegoroczna edycja Samochodowego Rajdu Nawigacyjnego obejmuje 80 kilometrową trasę pełną zagadek i wyzwań, także tych związanych z przypadającą w tym roku 80. rocznicą akcji Tannenberg.

06.05.2019

Majowe popołudnie w Arboretum Kórnickim

Już w najbliższy piątek, 10 maja, Centrum Kultury Książ Wlkp. zaprasza na wyjazd do Arboretum Kórnickiego. Jest to 36 hektarowy park, który zachwyca najstarszymi, a także najróżniejszymi gatunkami roślin, wśród których wiele z nich jest egzotycznych. Dodatkowo w połowie maja ogród przyciąga nie tylko wyglądem, ale również zapachem, a to za sprawą kwitnących w nim magnolii i bzów.

30.04.2019

Obchody 171. rocznicy bitwy o Książ już za nami

Uroczystą mszą św. w kościele pw. Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja w Książu Wlkp. zainaugurowano obchody 171. rocznicy bitwy o Książ. Po liturgii Burmistrz Książa Wlkp., Pan Teofil Marciniak wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Książu Wlkp., Panem Sławomirem Przybylskim oraz delegacją z  Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Książu Wlkp., złożyli wiązanki pod tablicą pamiątkową poświęconą mjr. Florianowi Dąbrowskiemu. Następnie zebrani mieszkańcy i goście przemaszerowali w asyście Mażoretek, Orkiestry Dętej OSP w Książu Wlkp. oraz licznie przybyłych delegacji i pocztów sztandarowych, na ksiąskie mogiły.

30.04.2019

Narodowe Granie – muzyczne urodziny Stanisława Moniuszki

W niedzielę, 5 maja, przypadają 200. urodziny wybitnego polskiego kompozytora, dyrygenta i organisty, Stanisława Moniuszki. Nie można lepiej ich uczcić, niż dniem  spędzonym z muzyką. Burmistrz Książa Wlkp. wraz z Dyrektorem Centrum Kultury Książ Wlkp. zapraszają tego dnia na ksiąski Rynek, gdzie pomiędzy godz. 12.30 a 17.00 będzie można posłuchać najbardziej znanych dzieł artysty.

30.04.2019

Rada Miejska w Książu Wlkp. obradowała w pełnym składzie

Podczas ostatniej, VIII sesji Rady Miejskiej w Książu Wlkp., która odbyła się w poniedziałek, 29 kwietnia, oprócz standardowych punktów porządku obrad, nowo wybrany Radny w okręgu nr 10 – Pan Tomasz Bartkowiak, złożył ślubowanie.