Aktualności

16.01.2018

Doradztwo specjalistyczne dla NGO

Informujemy, że Wielkopolska Rada Koordynacyjna Związek Organizacji Pozarządowych przygotowała cykl doradztwa specjalistycznego o szerokiej tematyce, skierowany do organizacji pozarządowych.

16.01.2018

Czas na wymianę dowodów osobistych

Urząd Miejski w Książu Wlkp. uprzejmie przypomina o wymianie dowodów osobistych, które utraciły już swoją ważność. Każdy pełnoletni polski obywatel, który mieszka w Polsce, jest obowiązany posiadać ważny dowód osobisty. Brak ważnego dowodu osobistego może wiązać się ze sporymi utrudnieniami w codziennym życiu. W załączeniu znajdą Państwo informację w jaki sposób można załatwić wymianę dokumentu tożsamości.

15.01.2018

Komunikat o sytuacji hydrologicznej
na terenie Gminy Książ Wlkp.
(stan na dzień 15.01.2018 r.)

Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego w Książu Wlkp. informuje, że wysokość lustra wody rzeki Warty przepływającej przez Gminę Książ Wlkp. spadła od poprzedniego pomiaru (08.01.2018 r.). Na chwilę obecną wodomierz w Śremie wskazuje obniżenie się stanu wody o 10 cm poniżej stanu ostrzegawczego, wynosi 390 cm. W związku z powyższym informujemy, że nie ma zagrożenia powodziowego dla mieszkańców miejscowości położonych wzdłuż rzeki Warty.

11.01.2018

Ksiąski koncert noworoczny

Aby Święta Bożego Narodzenia były Bliskością i Spokojem, a Nowy Rok - Dobrym Czasem” – tymi słowami K.I. Gałczyńskiego rozpoczął się w piątkowy styczniowy wieczór ksiąski koncert noworoczny. Sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej w Książu Wlkp. pękała w szwach. Na koncert bowiem obok dzieci i młodzieży przybyli także ich rodzice, na czele z Prezydium Rady, dziadkowie, nauczyciele i pracownicy szkoły oraz przedstawiciele ksiąskiego samorządu

08.01.2018

Przedszkolny koncert kolęd i pastorałek
Późnym czwartkowym popołudniem, 4 stycznia w ksiąskim Przedszkolu odbył się koncert kolęd i pastorałek pt. „Nie płacz Jezu”.  Pełni obaw o stan pogody lecz z wiarą, że wszystko się uda, tuż po zapadnięciu zmierzchu, około godz.1630, przedszkolaki rozpoczęły swoje kolędowanie.
 

08.01.2018

DOFINANSOWANIE DO NAPRAWY POJAZDU SD 30 JEDNOSTKI OSP W KSIĄŻU WLKP.

W ramach udzielonej pomocy finansowej przez Starostwo Powiatowe w Śremie w kwocie 5 000,00 zł (pięć tysięcy złotych) został wykonany remont pojazdu SD 30 na podwoziu Jelcza jednostki OSP Książ Wlkp. Wartość całej naprawy opiewała na kwotę 15 000,00 zł (piętnaście tysięcy złotych), pozostała kwota naprawy w wysokości 10 000,00 zł (dziesięć tysięcy złotych) została sfinansowana z budżetu gminy Książ Wlkp., w postaci dotacji celowej.