Aktualności

17.10.2018

Pięć stron świata w Ceglarni

Po entuzjastycznie przyjętych przez publiczność spektaklach operowych, w Ceglarni przyszedł czas na kolejne, muzyczne wydarzenie. Tym razem jednak, to nie opera a … gorące rytmy z 5 stron świata, rozbrzmiały w murach jarosławskiej Ceglarni. A wszystko to za sprawą kilkunastu wykonawców, na co dzień mówiących różnymi językami i reprezentujących różne zawody, których połączyła miłość do muzyki, poznański Uniwersytet … oraz związany z nim wspólny projekt, pod takim - co w nagłówku -  tytułem.

17.10.2018

Wystawy, prelekcje, film – zapraszamy w piątek, 19 października do Izby Regionalnej i Biblioteki Publicznej w Książu Wlkp

Kontynuując obchody upamiętniające 79. Rocznicę Rozstrzelania Obywateli Ziemi Ksiąskiej i Dolskiej, rozpoczęte w ubiegłą niedzielę, zapraszamy w najbliższy piątek, 19 października na 2 kulturalne wydarzenia.

16.10.2018

Konarskie i Włościejewice zwycięzcami III edycji ksiąskiego Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok!

W tegorocznej, III edycji ksiąskiego Budżetu Obywatelskiego zgłoszone zostały 4 zadania, na które w sumie wypełniono 2558 kart! Po przeprowadzonej, szczegółowej ich weryfikacji oraz podliczeniu wszystkich ważnie oddanych głosów, Komisja ustaliła, że do projektu budżetu Gminy Książ Wlkp. na 2019 rok, wpisane zostaną 2 zadania: Jedno boisko - trzy gry w m. Konarskie oraz Doposażenie placu zabaw wraz z utwardzeniem terenu gminnego we Włościejewicach. Ich łączna wartość opiewa na kwotę 98 913, 42 zł i tym samym mieści się w puli środków, przeznaczonych na budżet obywatelski.

15.10.2018

Nagrody i życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej zwany powszechnie Dniem Nauczyciela obchodzony jest 14 października. Data ta jest nieprzypadkowa, upamiętnia bowiem rocznicę powołania Komisji Edukacji Narodowej przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowania jej przez Sejm Rozbiorowy właśnie 14 października 1773 roku.

12.10.2018

Terrawit - środek poprawiający właściwości gleby powstały z odpadów zbieranych przez mieszkańców

Jako członek Porozumienia Międzygminnego, które skupia na chwilę obecną 19 gmin, przedstawiamy mieszkańcom naszej Gminy nowość na rynku środków poprawiających właściwości gleby o nazwie Terrawit. Ten produkowany przez Zakład Gospodarowania Odpadami w Jarocinie, środek użyźniający ziemię, powstaje w wyniku kompostowania selektywnie zebranych traw, gałęzi, liści i kory.

11.10.2018

ZAKUP SPRZĘTU DLA OSP MCHY i OSP KOŁACIN

W ramach udzielonej pomocy finansowej przez Starostwo Powiatowe w Śremie w kwocie 10 200,00 zł (dziesięć tysięcy dwieście złotych) zostały zakupione 2 sztuki aparatów powietrznych Honeywell dla jednostek OSP w Mchach oraz OSP Kołacin. Wartość zakupionych aparatów opiewa na kwotę 10 200,00 zł. Nowy sprzęt będzie służył druhom w akcjach ratowniczych w gdzie ich wykorzystanie będzie niezbędne w celu zapewnienia bezpieczeństwa strażaków.