Aktualności

14.06.2019

Obchody Dnia Dziecka w Gminie Książ Wlkp.

Początek czerwca upłynął dzieciom na beztroskiej zabawie z okazji Dnia Dziecka. W wielu miejscowościach na najmłodszych czekały gry, konkursy i animacje. Rodzinne świętowanie połączone z atrakcjami, w postaci przejażdżki autem terenowym, wyścigu quadami, pokazu ratownictwa medycznego czy drużynowych potyczek, to tylko niektóre propozycje, jakie czekały na małych mieszkańców naszej Gminy. Nie zabrakło także słodkich poczęstunków, a niektóre z nich… spadły prosto z nieba ;)

13.06.2019

„Zaczarowany krasnal” – mieszkańcy Gminy Książ Wlkp. zwiedzili Wrocław

Ośrodek Pomocy Społecznej w Książu Wlkp. przy wsparciu finansowym z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz PKO Banku Polskiego zorganizował wycieczkę w ramach projektu pt. „Zaczarowany krasnal”, skierowaną dla dzieci i młodzieży z Gminy Książ Wlkp. W pierwszy wtorek czerwca, 49 mieszkańców wyruszyło do Wrocławia, w tym również osoby niepełnosprawne.

13.06.2019

IX edycja Spartakiady Przedszkolaków z Gminy Książ Wlkp.

W ostatni wtorek maja, 10-cio osobowe grupy przedszkolaków zawitały do Niepublicznego Przedszkola im. Księdza Prałata Piotra Wawrzyniaka w Chrząstowie na Spartakiadę, aby tam po raz dziewiąty, rywalizować o miano najlepszej sportowo drużyny.

12.06.2019

Zaproszenie do udziału debacie
nad Raportem o stanie Gminy Książ Wlkp. za 2018 rok

Przedłożony Państwu do zapoznania się (w jednej z poprzednich wiadomości) Raport o stanie Gminy Książ Wlkp. za 2018 rok, będzie rozpatrywany przez Radę Miejską w Książu Wlkp. podczas najbliższej sesji absolutoryjnej. Została ona zaplanowana na poniedziałek, 24 czerwca 2019 r. godz. 16.00, w sali nr 7 ksiąskiego magistratu. Nad treścią Raportu przeprowadzona zostanie debata, podczas której mieszkańcy, w liczbie maksymalnie 15 osób, będą mogli zabrać głos. Aby było to możliwe, zainteresowany mieszkaniec najpóźniej do 24 czerwca, godz. 13.00, składa do Przewodniczącego Rady Miejskiej w Książu Wlkp. pisemne zgłoszenie udziału w debacie poparte podpisami co najmniej 20 osób. Mieszkańcy zabierają głos w kolejności, w jakiej Przewodniczący otrzymał owo zgłoszenie.

12.06.2019

Dowiedz się jak funkcjonuje budżet obywatelski
spotkanie informacyjno-promocyjne już we wtorek, 18 czerwca

Wraz z początkiem miesiąca rozpoczęły się konsultacje dotyczące IV edycji ksiąskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2020. Jak złożyć projekt? Co powinien on zawierać? Jak wygląda cały proces od powstania pomysłu, aż do realizacji projektu? Te i wiele innych wątpliwości, zostaną rozwiane podczas spotkania informacyjno-promocyjnego, które odbędzie się we wtorek, 18 czerwca, o godz. 13.00 w Urzędzie Miejskim w Książu Wlkp.

11.06.2019

Jak przygotować się na upał? Poradnik.

Trwające od kilku dni wysokie temperatury powietrza nie tylko stanowią poważną uciążliwość, ale mogą również powodować różnego rodzaju przykre konsekwencje. Jak zatem bezpiecznie przetrwać upały  i możliwie najbardziej zminimalizować ich negatywne skutki dla zdrowia i życia ludzi i zwierząt? GCZK w Książu Wlkp. przedstawia poniżej opracowany przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa poradnik. Zawiera on kilka podstawowych zasad, o których należy pamiętać zwłaszcza wtedy, gdy słupek rtęci pokazuje ponad 30°C.