Aktualności

05.11.2018

Już za chwilę wielki Stuletni Jubileusz. W Gminie Książ Wlkp. właśnie rozpoczęło się jego odliczanie ...

Poniedziałkiem, 5. listopada wkroczyliśmy w ostatni etap przygotowań do głównych uroczystości związanych z Jubileuszem Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Przed nami kumulacja wydarzeń, jakie w najbliższym czasie zaplanowało dla nas wszystkich - mieszkańców Gminy, ale i Gości z zewnątrz - ksiąskie Centrum Kultury, Urząd Miejski, szkoły, przedszkola oraz lokalne OSP. Wprawdzie - co zrozumiałe - okrągłą rocznicę szczególnie mocno obchodzić będziemy w niedzielę, 11 Listopada, to jednak i w dniach poprzedzających Jubileusz, a także zaraz po nim, sporo się będzie w naszej Gminie działo.

Przed nami niepodległościowe biegi, konkursy, wieczory poezji oraz okolicznościowe wystawy... W samą niedzielę z kolei, o godz. 11.45 w kościele pw. św. Mikołaja w Książu Wlkp., odprawiona zostanie uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny, w trakcie której włączymy się do ogólnopolskiej akcji NIEPDLEGŁA DO HYMNU i razem z innymi Rodakami, zaśpiewamy 4 zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. A następnie ... Inaczej niż było to do tej pory, spotkamy się ponownie o godz. 17.00 na parkingu przy ulicy Ogrodowej w Książu Wlkp., by później - już na Rynku - kontynuować jubileuszowe świętowanie.

O tym, co dokładnie organizatorzy zaplanowali na ten najbliższy czas, mogą się Państwo dowiedzieć, klikając na załączony plakat. Ponadto, o wszystkich związanych z Jubileuszem, wydarzeniach, będziemy Państwa na bieżąco informować. Nie mniej jednak, już teraz wszystkich Państwa gorąco zapraszamy do udziału w ksiąskich obchodach 100-lecia odzyskania wolności. Z pewnością - o co pieczołowicie zadbali organizatorzy - każdy znajdzie coś dla siebie : )