Aktualności

02.11.2018

Dla Niepodległej! VIII Gminny Konkurs Recytatorski w Szkole Podstawowej w Mchach

W tym roku już po raz ósmy zorganizowany został Gminny Konkurs Recytatorski, który odbył się 18 października w Szkole Podstawowej im. Ks. Abp. A. Baraniaka w Mchach. Tegoroczna edycja, upamiętniający 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, otrzymała wsparcie finansowe Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.

W związku z faktem, iż rok 2018 jest rokiem upamiętniającym stulecie odzyskania niepodległości, tegoroczny konkurs poświęcony został  poezji patriotycznej. Była to znakomita okazja, by zwrócić uwagę na kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich wśród dzieci i młodzieży w kontekście historii narodu polskiego.

W poetyckim turnieju wzięli udział uczniowie z Chwałkowa Kościelnego, Konarzyc, Chrząstowa, Książa Wlkp., Włościejewic i Mchów. Przed Jury swój recytatorski talent zaprezentowało łącznie 36 uczniów.

Dobór repertuaru był bardzo interesujący. Można było wysłuchać znanych i mniej znanych utworów wielu polskich poetów: Antoniego Słonimskiego, K.I. Gałczyńskiego, Wisławy Szymborskiej czy Czesława Janczarskiego.

 

Klasyfikacja wyników ukształtowała się następująco;

W kategorii klas I-IV szkoły podstawowej

I miejsce-Alicja Jankowska ( Sz. P. Konarzyce)
II miejsce- Aleksandra Zakrzewska( Sz. P. Chwałkowo Kośc.)
III miejsce- Antoni Walkowiak( Sz. P. Książ Wlkp.)

W kategorii klas V-VIII szkoły podstawowej

I miejsce-Julia Janas ( Sz.P. Mchy)
II miejsce- Gabriela Jankowska( Sz. P. Książ Wlkp.)
III miejsce- Karolina Świdurska( Sz. P. Chwałkowo Kośc.)

W kategorii klas gimnazjalnych:

I miejsce- Dominika Sobczyk( Gim. Mchy)
II miejsce- Magdalena Ignaszewska( Gim. Mchy)
III miejsce- Natalia Mutschke ( Gim. Chrząstowo)

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali z rąk Pani Dyrektor Barbary Kapturek dyplomy uczestnictwa, a laureaci wyróżnienia  oraz nagrody książkowe a także pamiątkowe długopisy nawiązujące do jubileuszu 100-lecia. Serdecznie gratulujemy Zwycięzcom!

Galeria