Aktualności

02.08.2018

70 lat Szkoły w Chrząstowie

W minioną sobotę, 28 lipca Szkoła w Chrząstowie obchodziła 70 lecie swego istnienia. Wśród zaproszonych na uroczystości jubileuszowe gości, znaleźli się m.in. Wicestarosta Śremski, Pan Janusz Przywara, Burmistrz Książa Wlkp., Pan Teofil Marciniak oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Książu Wlkp., Pan Sławomir Przybylski. Nie zabrakło również przedstawicieli Rady Powiatu w Śremie, Rady Miejskiej w Książu Wlkp. oraz wielu innych gości związanych z chrząstowska placówką.

Obchody zainaugurowała uroczysta msza święta polowa odprawiona na dziedzińcu szkoły. Po nabożeństwie, wszystkich zebranych przywitał Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Szkoły w Chrząstowie oraz Dóbr Wsi Chrząstawo, Łężek i Okolic, Pan Zbigniew Szozda, który od 10 lat prowadzi tę jednostkę. Po zapoznaniu uczestników imprezy z historią miejscowej „budy na górce”, nadszedł czas na okolicznościowe przemówienia zebranych gości oraz występy artystyczne dzieci i młodzieży.

Sobotnie spotkanie stanowiło doskonałą okazję do wspomnień oraz rozmów zarówno byłych, jak i obecnych dyrektorów szkoły, absolwentów oraz wychowanków chrząstowskiej placówki. Po części oficjalnej, przybyłe na uroczystość osoby miały również możliwość zwiedzania pałacu, w którym od 70 lat mieści się dostojna Jubilatka.

Zwieńczeniem jubileuszu była zabawa taneczna przy akompaniamencie Braci Walewskich, która trwała do późnych godzin nocnych.

Fotografie : Tydzień Ziemi Śremskiej

Galeria