Aktualności

28.06.2018

90 lat OSP w Książu Wlkp.

Uroczystą mszą świętą odprawioną w kościele p.w. św. Antoniego Padewskiego, w sobotę 23 czerwca, zainaugurowano obchody jubileuszu 90- lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Książu Wlkp.

Po nabożeństwie, strażacy ochotnicy w asyście Orkiestry Dętej OSP, Mażoretek, pocztów sztandarowych oraz licznie zebranych delegacji,  przemaszerowali na teren przy strażnicy, gdzie rozpoczęto oficjalne świętowanie.

Wśród zaproszonych na uroczystości jubileuszowe gości, znaleźli się m.in. Starosta Śremski, Pan Zenon Jahns, Burmistrz Książa Wlkp., Pan Teofil Marciniak oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Książu Wlkp., Pan Sławomir Przybylski. Nie zabrakło również delegatów ze Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Województwa Wielkopolskiego im. Generała Stanisława Taczaka w Poznaniu, Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Śremie oraz przedstawicieli zaprzyjaźnionych jednostek.

Na miejscu, po uroczystym wciągnięciu flagi państwowej na maszt i odśpiewaniu hymnu narodowego, zebranych powitał Prezes OSP w Książu Wlkp., druh Marian Suchecki. Po zapoznaniu uczestników imprezy z historią miejscowej sekcji, nadszedł czas na wręczenie okolicznościowych oznaczeń.

Sobotnie obchody były także okazją do przekazania wyrazów uznania i podziękowania  za bezinteresowną służbę oraz troskę  o zdrowie i życie drugiego człowieka. Burmistrz Książa Wlkp., Pan Teofil Marciniak, dziękując za dotychczasową działalność, życzył Jubilatom „…aby profesjonalizm i zaangażowanie podczas działań ratowniczo- gaśniczych, były źródłem osobistej satysfakcji oraz społecznego uznania”. Z okazji jubileuszu, OSP w Książu Wlkp. otrzymała ufundowany przez tutejszy Urząd czek, o wartości 3000,00 zł  z przeznaczeniem na doposażenie jednostki. 

Szczegółową relację z imprezy wraz z galerią zdjęć znajdą Państwo na stronie internetowej : http://ck-ksiazwlkp.pl/90-urodziny-ksiaskich-strazakow-i-ochotnikow/