Aktualności

08.06.2018

Gmina Książ Wlkp. w nowym świetle.

W całej kraju przybywa samorządów, które decydują się na wymianę starych opraw oświetleniowych na nowoczesne LED-y. Wśród nich znalazła się również Gmina Książ Wlkp.

W maju dobiegła końca wymiana lamp sodowych w Książu Wlkp. przy ul. Ogrodowej oraz na parkingu przed Urzędem. Stare lampy odeszły do lamusa, a w ich miejsce pojawiły się nowoczesne, energooszczędne LED-y. Na początek zamontowano 19 opraw drogowych o wysokiej skuteczności świetlnej oraz energooszczędnym, zintegrowanym panelu LED. Oprawy te posiadają kierunkowe matryce soczewkowe oraz charakteryzują się wysokim stopniem szczelności i odpornością na tzw. udary mechaniczne.

Wymiana opraw na LED-owe podyktowana jest oszczędnościami. Szacuje się, że dzięki nowym oprawom w ciągu roku zaoszczędzimy nawet do 40 procent energii, którą teraz pochłania oświetlenie tych odcinków. Poza tym nowe oświetlenie poprawi stan bezpieczeństwa mieszkańców, kierowców oraz pieszych. Koszt wymiany „sodówek” na LED-y wyniósł 15.000,00 zł brutto. W tym roku planuje się jeszcze doświetlenie oprawami LED-owymi wybranych przejść dla pieszych na terenie miasta.

Galeria