Aktualności

13.03.2017

Platforma biznes.gov.pl – nowe źródło informacji dla przedsiębiorców

Uprzejmie informujemy, że Ministerstwo Rozwoju uruchomiło platformę biznes.gov.pl, będącą kompleksowym źródłem informacji na temat prowadzenia działalności gospodarczej, zarówno dla początkujących przedsiębiorców, jak i tych, którzy od wielu lat prowadzą swoją działalność.

Za pomocą portalu, osoby prowadzące firmę mogą składać drogą elektroniczną wnioski do instytucji państwowych, a także załatwiać swoje biznesowe sprawy przez internet. Portal łączy w sobie wiele usług i funkcji nie tylko dla przedsiębiorców, ale także dla administracji państwowej. Zarządzający firmami, znajdą tutaj szczegółowe informacje o obowiązujących przepisach prawa, wymaganych procedurach i formalnościach związanych z zakładaniem i prowadzeniem działalności gospodarczej w Polsce oraz w całej Unii Europejskiej.

Dodatkowo, serwis spełnia też rolę wyszukiwarki danych kontaktowych wszystkich instytucji obsługujących przedsiębiorców. Daje praktyczne instrukcje, jak sobie radzić w biznesie i umożliwia realizację spraw administracyjnych drogą elektroniczną (poprzez moduł eWnioski dostępny na stronie www.ewnioski.biznes.gov.pl). Przedsiębiorcy mogą także skorzystać z narzędzia o nazwie Centrum Pomocy Przedsiębiorcy, umożliwiającego uzyskanie porady od konsultantów w indywidualnych sprawach.