Aktualności

04.04.2019

(Ksiąski) Dzień Ziemi już w sobotę, 6 kwietnia

Dzień Ziemi, to ogólnoświatowa akcja prowadzona corocznie wiosną, której celem jest promowanie ekologicznych postaw wśród społeczeństwa. Organizatorzy akcji pragną w tym dniu uświadomić wszystkim ludziom, jak kruchy jest ekosystem naszej planety i jak ważne to - by o nią dbać.

03.04.2019

Komunikat dotyczący pracy PSZOK-u

Uprzejmie informujemy, że Punkt Selektywnej Zbiórki Opadów Komunalnych w Książu Wlkp. w sobotę,  6 kwietnia 2019 r. będzie nieczynny, za zaistniałą sytuację przepraszamy.

02.04.2019

Herb Gminy Książ Wlkp. w nowej odsłonie

Współczesny charakter przy zachowaniu najstarszych tradycji - tym właśnie cechuje się nowy herb Gminy Książ Wlkp. O tym co się zmieniło w jego wyglądzie oraz w jaki sposób wpłynęła na to historia naszej gminy, opowie dr Gerard Kucharski - twórca nowego wizerunku ksiąskiego herbu. Prelekcja odbędzie się 11 kwietnia o godz. 16.00 w Bibliotece Publicznej
w Książu Wlkp.

01.04.2019

„Wolontariat –patriotycznie” czyli III Międzygminne Forum Wolontariatu

Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Chwałkowie Kościelnym była w tym roku gospodarzem trzeciej już edycji Międzygminnego Forum Wolontariatu, które w tym roku odbywało się pod hasłem „Wolontariat – patriotycznie”. Przedstawiciele szkolnych kół wolontariatu i zaproszeni prelegenci, w bardzo ciekawy i interesujący sposób, omówili swoją działalność na rzecz innych.

01.04.2019

Rada Miejska w Książu Wlkp. ma nowego Radnego

Ostatnia niedziela marca - zarządzeniem Wojewody Wielkopolskiego - wyznaczona została na przeprowadzenie wyborów uzupełniających do Rady Miejskiej w Książu Wlkp. w okręgu nr 10, w Mchach. Większością oddanych głosów, nowym Radnym sołectwa Mchy, został Pan Tomasz Bartkowiak, mieszkaniec tejże miejscowości.

01.04.2019

Artystyczne popołudnie w Centrum Kultury

Centrum Kultury Książ Wlkp. zaprasza, wszystkich miłośników sztuki i nie tylko, na spotkanie z dwoma wyjątkowymi gośćmi, które odbędzie się 5 kwietnia w siedzibie CK Książ Wlkp., przy ul. Zakrzewskiej 15. Pierwszy z gości – Pan Andrzej Łowicki opowie o swojej przygodzie z pisaniem wierszy, która rozpoczęła się tuż przed 70-tką(!). Spotkanie z poetą rozpocznie się o godz. 16.00, a godzinę później Pani Agata Weiss-Nowak poprowadzi warsztaty artystyczne w wielkanocnym klimacie.