Aktualności

11.10.2019

Gogolewo i Włościejewice laureatami III edycji konkursu Aktywna Wieś Wielkopolska!

Kiedy latem tego roku Zarząd  Samorządu Województwa Wielkopolskiego ogłosił konkurs Aktywna Wieś Wielkopolska, z naszej Gminy zgłoszone zostały dwa sołectwa: Gogolewo i Włościejewice. Jakże miło było usłyszeć, podczas gali podsumowującej działalność grup odnowy, że wśród wyróżnionych wielkopolskich wsi subregionu leszczyńskiego, znalazły się obie miejscowości! W dodatku były to jedyne nagrodzone sołectwa z naszego powiatu!

11.10.2019

Warsztaty rozwojowe pt. „Jak nie stracić motywacji w trudnych momentach prowadzenia własnego biznesu”

Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego - Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości serdecznie zaprasza na warsztaty rozwojowe pt. „Jak nie stracić motywacji w trudnych momentach prowadzenia własnego biznesu” z cyklu „Niezbędnik ambitnego przedsiębiorcy”, które odbędą się we wtorek, 22 października, w godz. 10:00 – 14:00  w siedzibie Unii Gospodarczej Regionu Śremskiego, ul. Okulickiego 3, Śrem.

10.10.2019

Wieczornica i kartki pocztowe poświęcone pamięci Maksymiliana Cygalskiego

Pierwsza październikowa niedziela w naszej Gminie upłynęła pod znakiem wspominania, a zarazem uczczenia pamięci, niezwykle ważnej dla lokalnej społeczności, osoby - Maksymiliana Cygalskiego. Obrońca Poczty Polskiej w Wolnym Mieście Gdańsk w 1939 r. pochodził z Zawór i przez całe swoje niespełna 40-letnie życie, dumie walczył w obronie Ojczyzny. Tak było, aż do pamiętnego dnia - 5 października 39 r., kiedy to na podstawie bezprawnego wyroku niemieckiego sądu wojennego, został rozstrzelany.

10.10.2019

Informacja Wojewody Wielkopolskiego w sprawie szkód w uprawach rolnych

Na prośbę Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi uprzejmie informujemy, iż producenci rolni, w których gospodarstwach wystąpiły szkody w uprawach rolnych, mogą składać wnioski o udzielenie pomocy w formie dotacji. Podstawą do złożenia jest co najmniej 30% uszkodzenia danej uprawy. Wnioski można składać w terminie od 03.10.2019 r. do 31.10.2019 r. w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, właściwej ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę producenta rolnego. Do wniosku o udzielenie pomocy należy dołączyć m.in. kopię protokołu oszacowania szkód.

09.10.2019

Wprowadzenie stopnia alarmowego BRAVO-CRP

Prezes Rady Ministrów na podstawie art. 16 ust. 1 ustawy z dnia 10 czerwca 2016 r. o działaniach antyterrorystycznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 796)  podpisał Zarządzenie nr 197 z dnia 7 października 2019 r. w sprawie wprowadzenia stopnia alarmowego CRP (stopień BRAVO-CRP) na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej – obowiązujące od dnia 10 października 2019 r., od godz. 00:01, do dnia 14 października 2019 r., do godz. 23:59.

09.10.2019

Nowa przystań turystyczno-rekreacyjna nad Wartą w Gogolewie - zapraszamy!

Z pewnością ucieszy Państwa informacja, że w ostatnich dniach września oddana została do użytku nowa „Przystań turystyczno-rekreacyjna nad Wartą w Gogolewie”. Z urządzeń małej architektury w postaci solidnych, sosnowych ław, stołów i stojaków na rowery, mogą korzystać zarówno lokalni mieszkańcy, jak i turyści odwiedzający naszą Gminę. Niewątpliwie miejsce to będzie również atrakcyjne dla odpoczywających nad Wartą letników, a także dla amatorów wędkarstwa i innych pasjonatów wypoczynku na łonie natury.