Aktualności

14.11.2019

Zakończono przebudowę ulicy ks. P. Wawrzyniaka w Książu Wlkp.

Pod koniec października odbył się odbiór kolejnej inwestycji drogowej realizowanej przez ksiąski samorząd. To przedsięwzięcie pn. „Przebudowa ulicy Wawrzyniaka w Książu Wlkp.”, w ramach którego wykonano nawierzchnię ciągu pieszo-jezdnego z betonowej kostki brukowej o długości 138,25 m. Całkowita wartość robót wyniosła 156 000,00 zł brutto.

13.11.2019

Świętowano 101 lat Niepodległej - śpiewem, tańcem i… rogalami uczczono w Książu Wlkp. kolejną rocznicę odzyskania niepodległości

W poniedziałek, 11 listopada minęło 101 lat odkąd Polacy mogą cieszyć się wolną Rzeczpospolitą. Świętowanie tego wyjątkowego dnia rozpoczęło się uroczystą mszą św. w kościele pw. św. Mikołaja, odprawioną przez proboszcza parafii, ks. Andrzeja Dolskiego. Podczas nabożeństwa wszyscy zgromadzeni włączyli się do ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do hymnu!”, w ramach której wspólnie zaśpiewali Mazurka Dąbrowskiego.

13.11.2019

Ulicami Książa Wlkp. przeszedł Biały Marsz Przeciwko Przemocy

Z okazji Międzynarodowego Dnia Bez Przemocy, w środę 9 października ulice Książa Wlkp. zapełniły się dziećmi i młodzieżą z licznymi transparentami zachęcającymi do unikania przemocy. Biały Marsz Przeciwko Przemocy, zorganizowany z inicjatywy Ośrodka Pomocy Społecznej w Książu Wlkp., zgromadził blisko 300 osób, głównie społeczność przedszkolną i szkolną z Gminy Książ Wlkp.

13.11.2019

KGW Sebastianowo z ORLENowskim grantem

9 października w Muzeum Hutnictwa Cynku WALCOWNIA w Katowicach odbyła się uroczysta Gala podsumowująca II edycję programu grantowego Fundacji ORLEN - „Moje miejsce na Ziemi”. W gronie blisko 300 zaproszonych na Galę beneficjentów, znalazło się Koło Gospodyń Wiejskich w Sebastianowie.

Projekt KGW, który otrzymał dofinansowanie w wysokości 4 000,00 zł (!) to  „Wiosenne  porządki z ciałem!! Wiosna z kijami, po „majowym” na fitness!! Co się kryje za tak ciekawym i intrygującym tytułem? Otóż projekt składał się będzie z cyklu spotkań mających na celu poprawę kondycji fizycznej jego uczestników.

13.11.2019

Konsultacyjne dobre praktyki z Książa Wlkp.

22 października na ogólnopolskim portalu samorządowym opublikowany został artykuł dotyczący kolejnego naboru wniosków na dofinansowanie konsultacji społecznych w planowaniu przestrzennym.

Niezmiernie cieszy fakt, iż zdaniem Fundacji WiseEuropa - realizatora projektu,  bardzo dobrą inspiracją i przykładem wzorowego działania w przedięwzięciu „Wspólny Plan", jest proces konsultacji społecznych dotyczący Terenów Rekreacyjnych w Jarosławkach.

08.11.2019

Planowane wyłączenia prądu na terenie Gminy Książ Wlkp.

Zgodnie z informacją zamieszczoną na stronie ENEA Operator Sp. z o.o., na terenie Gminy Książ Wlkp. w najbliższych dniach, planowane są przerwy w dostawie energii elektrycznej.