Aktualności

12.07.2018

Bezpieczne wakacje 2018

Wakacje to dla wszystkich dzieci czas beztroski i zabawy. Aby upłynęły przyjemnie i bezproblemowo, najmłodsi nie powinni zapominać o przestrzeganiu podstawowych zasad bezpieczeństwa. Chociaż żadna z zasad nie daje stuprocentowej szansy uniknięcia niebezpieczeństwa, to z pewnością ich stosowanie zmniejsza możliwość powstania sytuacji zagrażających życiu i zdrowiu.

11.07.2018

„Dydona i Eneasz” – spektakl operowy w Jarosławkach

W nieco innym - aniżeli zbliżające się weekendowe imprezy - muzycznym klimacie, odbędzie się kolejna odsłona projektu „Palimy się do muzyki”. Tym razem, 19 lipca na scenie Ceglarni w Jarosławkach, wystawiona zostanie tragedia w trzech aktach Henry’ego Purcella, pt. „Dydona i Eneasz”. Podobnie, jak miało to miejsce za pierwszym razem, w tegorocznym spektaklu wystąpią zarówno zawodowi śpiewacy i muzycy, jak i amatorzy.

09.07.2018

Szacowanie szkód w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej spowodowanych suszą

Burmistrz Książa Wlkp. informuje o możliwości składania wniosków o szacowanie zakresu wysokości szkód w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej spowodowanych suszą. 

09.07.2018

Muzycznie w Książu Wlkp.

Kolejne lipcowe weekendy upłyną w Książu Wlkp. pod znakiem zbliżających się wydarzeń muzycznych, na które już dziś serdecznie Państwa zapraszamy.

05.07.2018

Badanie ankietowe na terenie Gminy Książ Wlkp.- podróże mieszkańców

Na prośbę Urzędu Statystycznego w Poznaniu, uprzejmie informujemy, że w dniach od 1 do 20 lipca br. na terenie Gminy Książ Wlkp., realizowane będzie badanie ankietowe pt. „Uczestnictwo mieszkańców Polski w podróżach”.

04.07.2018

Prawidłowa segregacja w gminie Książ Wlkp.

Jeśli masz wątpliwości, gdzie wyrzucić konkretny odpad, zapoznaj się z poniższą instrukcją.