Aktualności

16.09.2019

Dzień Hymnu Polskiego w Brodnicy - zaproszenie

Stowarzyszenie Miłośników Dziedzictwa Narodowego im. gen. Józefa Wybickiego, Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego – Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości oraz Muzeum Śremskie serdecznie zapraszają na Dzień Hymnu Polskiego, który odbędzie się w niedzielę, 22 września w Brodnicy. Uroczystości rozpoczną się o godz. 11.00, mszą św. w tamtejszym kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej, a następnie przy pałacu w Brodnicy, zostanie przedstawiona artystyczna cześć uroczystości.

16.09.2019

Wybory Sołtysów i członków Rad Sołeckich

Uprzejmie informujemy, że Zarządzeniem nr 163/2019 Burmistrza Książa Wlkp., z dnia 16 września 2019 r. w sprawie zarządzenia i przeprowadzenia wyborów Sołtysów i członków Rad Sołeckich na terenie Gminy Książ Wlkp., został ustalony harmonogram zebrań wiejskich dla poszczególnych sołectw Gminy Książ Wlkp. w celu przeprowadzenia ww. wyborów.

13.09.2019

XII Sesja Rady Miejskiej w Książu Wlkp.

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2019 r., poz. 506 ze zm. ) zwołuję XII Sesję Rady Miejskiej w Książu Wlkp., która odbędzie się w dniu 23 września 2019 roku o godz. 16:00 w sali nr 7 Urzędu Miejskiego w Książu Wlkp.

11.09.2019

Pierwsza hala widowiskowo – sportowa w powiecie

Z nieukrywaną radością i dumą pragniemy Państwa poinformować, że złożony w marcu br. wniosek o dofinansowanie budowy hali widowiskowo – sportowej w Książu Wlkp. został zaopiniowany pozytywnie!

11.09.2019

O hali widowisko-sportowej podczas konferencji prasowej w Książu Wlkp.

W ubiegły wtorek, 10 września, w tut. Urzędzie odbyła się konferencja prasowa dotycząca budowy hali widowiskowo-sportowej w Książu Wlkp. Impulsem do jej zorganizowania było uzyskanie dofinansowania w wysokości 5 milionów (!) z Ministerstwa Sportu i Turystyki na realizację przedsięwzięcia. W konferencji uczestniczyli Burmistrz Książa Wlkp.,  Pan Teofil Marciniak, Poseł na Sejm RP, Pan Zbigniew Dolata oraz Pełnomocnik PiS Powiatu Śremskiego, Pan Robert Piątek. Podczas spotkania z dziennikarzami przedstawiona została koncepcja budowy hali, która będzie pierwszym pełnowymiarowym obiektem sportowym, nie tylko na terenie naszej Gminy, ale i całego Powiatu Śremskiego.

10.09.2019

Sportowo w ksiąskim Centrum Kultury

Wraz z początkiem października przy Centrum Kultury Książ Wlkp. zacznie funkcjonować punkt śremskiego KSA Fitness Zone. Miłośnicy aktywnego trybu życia oraz osoby, które chcą nabyć zdrowe nawyki, będą mogli skorzystać z oferty zajęć sportowych, prowadzonych przez trenerów jednej z najlepszych siłowni w okolicy.