Aktualności

27.09.2016

Książ Wlkp. z siodełka roweru…

W sobotę, 24 września członkowie Klubu Turystyki Rowerowej Warcianie Koło PTTK OŻ Śrem oraz uczestnicy rajdu Śrem i okolice z siodełka roweru przejazdem gościli w naszym miasteczku. Miłośnicy dwóch kółek, odwiedzili m.in. Bibliotekę Publiczną, Izbę Regionalną Gminy Książ Wlkp. oraz Mogiły powstańcze z 1848 roku.

22.09.2016

Głosowanie w Budżecie Obywatelskim – jeszcze tylko dzień na oddanie głosu

Do zakończenia głosowania w I edycji Budżetu Obywatelskiego Gminy Książ Wlkp. pozostał jeszcze dzień. Przypominamy zatem zadania, które biorą w nim udział, zasady głosowania oraz warunki, jakie trzeba spełnić, aby oddany przez Państwa głos, był ważny.
Raz jeszcze zachęcamy do wzięcia udziału w głosowaniu.

22.09.2016

Mogiły Kosynierów z 1848 r. odnowione

Miło nam poinformować, że tak ważne dla naszej tożsamości i tak nierozerwalnie związane z historią Książa, miejsce pamięci a zarazem pochówku poległych w 1848 roku Powstańców, zostało w ostatnim czasie pięknie odnowione.

20.09.2016

Jesienno-zimowa oferta Centrum Kultury

Z początkiem października rusza nowa, niezwykle atrakcyjna, propozycja zajęć artystyczno-edukacyjnych przygotowana przez ksiąskie Centrum Kultury. Rozmaitość jesienno- zimowej oferty sprawi, że zapewne każdy znajdzie coś dla siebie.

19.09.2016

Małe Zawory – wielka Pamięć
Wspomnienie o Maksymilianie Cygalskim

W przeddzień 116. rocznicy urodzin powstańca i obrońcy Poczty Polskiej w Gdańsku we wrześniu 1939 r. - Maksymiliana Cygalskiego (17.09.1900 - 05.10.1939), w miejscu z którego pochodził - w Zaworach, uczczono pamięć tego wielkiego Polaka. Po raz kolejny przy obelisku znajdującym się w sąsiedztwie budynku leśniczówki, odbyła się uroczystość poświęcona zmarłemu tragicznie pocztowcowi.

16.09.2016

Nowe umiejętności szansą na pracę

Wraz z początkiem września na terenie woj. wielkopolskiego rozpoczyna się realizacja projektu dedykowanego osobom bezrobotnym i biernym zawodowo o niskich kwalifikacjach. W ramach programu Wyższe kwalifikacje – większe możliwości współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w wybranych powiatach – w tym w powiecie śremskim – odbywać się będą bezpłatne szkolenia komputerowe i kursy języków obcych kierowane do osób między 25. a 65. rokiem życia, chcących nabyć lub uzupełnić swoje umiejętności w tym zakresie.