Aktualności

08.03.2017

Stypendia sportowe rozdane

W poniedziałek, 6 marca w Urzędzie Miejskim w Książu Wlkp. nastąpiło uroczyste wręczenie, przyznanych stypendiów Burmistrza Książa Wlkp. za osiągnięcie znaczących wyników sportowych. Wyróżnienie to otrzymały: Natalia Leśniak oraz Zuzanna Malusiak.

08.03.2017

Sezon sportowy 2017 – czas start!

Upowszechnianie aktywności fizycznej oraz popularyzacja sportu, to bardzo istotne i skuteczne elementy procesu edukacji i wychowania młodego pokolenia, dlatego miło nam poinformować, iż w Gminie Książ Wlkp. oficjalnie rozpoczął się sezon sportowy 2017.

03.03.2017

Sukces Gimnazjalistów z Mchów w Powiatowym Konkursie Historycznym

Uczniowie Zespołu Szkół im. Ks. Abp. A. Baraniaka w Mchach zdobyli drugie miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Historycznym „Rotmistrz Witold Pilecki i Jego czasy” zorganizowanym przez Zespół Szkół Ekonomicznych im. Cyryla Ratajskiego w Śremie dla Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych Powiatu Śremskiego.

03.03.2017

„Informator dla mieszkańców Gminy Książ Wielkopolski”

Od września 2016 roku do końca lutego br. uczniowie Gimnazjum im. Dr. Maksymiliana Krybusa w Książu Wlkp. przy współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej i Fundacją BGK, realizowali ogólnopolski program Młody Obywatel, którego celem było promowanie wiedzy na temat społeczności lokalnej oraz pokazanie sposobów i możliwości aktywnego działania w najbliższym otoczeniu.

27.02.2017

Wyborco, zadbaj o to, aby być ujętym w stałym rejestrze wyborców!

Na prośbę Państwowej Komisji Wyborczej przypominamy, iż wymeldowanie z pobytu stałego powoduje automatycznie skreślenie z rejestru wyborców danej gminy. Z kolei zameldowanie osoby na pobyt czasowy, nie jest równoznaczne z ujęciem w tymże rejestrze. Aby zatem móc wziąć udział w głosowaniu, należy zameldować się na pobyt stały lub dopisać do rejestru wyborców. Tylko takie postępowanie gwarantuje ujęcie w stałym rejestrze wyborców i daje możliwość czynnego udziału w głosowaniach.

24.02.2017

Załóż firmę przez telefon!

Ministerstwo Rozwoju uruchomiło nowe usługi dla przedsiębiorców. Od stycznia 2017 roku można już zarejestrować własną firmę przez telefon. Usługa telefonicznej rejestracji działalności gospodarczej dostępna jest pod numerem 801 055 088.