Aktualności

07.08.2015

Z niespodziewaną wizytą…

W upalny piątek, 7 sierpnia do Urzędu Miejskiego w Książu Wlkp. z niespodziewaną wizytą przybyła Pani Aleksandra Nawrocka Lecas z Francji! Dr chemii i była wykładowczyni Uniwersytetu Paryskiego, mieszka od 48 lat nieopodal Paryża. Do naszego miasteczka zawitała w poszukiwaniu informacji o swoich przodkach.

04.08.2015

Czasówka we Włościejewkach

W czasie, gdy rozpoczynał się wyścig Tour de Pologne 2015, blisko setka miłośników dwóch kółek, stanęła na starcie II Jazdy indywidualnej na czas, która odbyła się w minioną niedzielę we Włościejewkach. Uczestnicy sportowych zmagań zmierzyli się na dystansie 20 km.

03.08.2015

Inicjatywa „ Obywatel”

Uprzejmie informujemy, iż w ostatnim dniu lipca ruszyła Inicjatywa „Obywatel”, a wraz z nią strona internetowa www.obywatel.gov.pl, dzięki której w jednym miejscu znajdą Państwo niezbędne informacje jak załatwić sprawę w urzędzie. Na portalu udostępniono 101 kart najpopularniejszych usług publicznych, bez podziału na resorty i właściwości, a według typowych zdarzeń życiowych

02.08.2015

103 urodziny mieszkanki Włościejewek

1 sierpnia 2015 roku swoje 103 urodziny obchodziła mieszkanka Włościejewek, a zarazem najstarsza osoba w naszej Gminie, Pani Pelagia Kaźmierczak. Z tej to okazji, w przeddzień urodzin, Burmistrz Książa Wlkp., Pan Teofil Marciniak wraz z Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego, Panią Zdzisławą Wilak udali się z wizytą do Pani Pelagii.

30.07.2015

Wyróżnienie za wybitne osiągnięcie sportowe

W czwartek, 30 lipca w tutejszym Urzędzie miało miejsce uroczyste uhonorowanie sukcesów mieszkanki naszej gminy, uczestniczki Mistrzostw Polski Juniorów w Taekwondo Olimpijskim –Zuzanny Malusiak. Zuzanna, która od 7 lat jest zawodniczką i reprezentantką Klubu Sportowego Rapid Śrem, w tegorocznych zawodach w Kętrzynie, 27 czerwca zajęła III miejsce w kategorii Juniors Female - 59kg!

29.07.2015

Nie daj się oszukać - Sprawdź paragon

Akcja "Nie daj się oszukać - Sprawdź paragon" to kontynuacja kampanii Ministerstwa Finansów. Od 2002 roku realizowane są działania pod hasłem "Weź paragon". Ich celem jest uświadomienie konsumentom znaczenia dowodu zakupu. Tym razem resort zwraca szczególną uwagę, nie tylko na egzekwowanie paragonu, ale również jego sprawdzenie.