Aktualności

23.06.2015

Strategia Rozwoju Stowarzyszenia do 2022 roku

W 2015 roku Stowarzyszenie Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego- Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości przyjęło do realizacji Strategię Rozwoju Stowarzyszenia do 2022 roku. Jest ona najważniejszym dokumentem planistycznym, uwzględniającym zarówno kierunki dotychczasowej działalności, jak i nowe wyzwania, wynikające z rosnących potrzeb i oczekiwań lokalnych przedsiębiorców oraz władz samorządowych. Nadrzędnym celem strategii jest wspólna budowa prężnego lokalnego środowiska gospodarczego.

23.06.2015

Wybory do Rad Powiatowych Wielkopolskiej Izby Rolniczej

W dniu 31 maja br. odbyły się wybory do Rad Powiatowych Wielkopolskiej Izby Rolniczej. W związku z powyższym, na prośbę Prezesa Wielkopolskiej Izby Rolniczej przekazujemy Państwu informację dotyczącą m. in. o wybranych przedstawicielach w okręgu wyborczym nr 188 – gmina Książ Wlkp.

18.06.2015

ZAKUP SPRZĘTU DLA OSP KOŁACIN

W ramach udzielonej pomocy finansowej przez Starostwo Powiatowe w Śremie w kwocie 6 000,00 zł (sześć tysięcy złotych) zakupiono sprzęt ratowniczy dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Kołacinie.

18.06.2015

Wycieczka do wrocławskiego ZOO

Dnia 12 czerwca br. grupa dzieci z terenu Gminy Książ Wlkp. uczestniczyła w wycieczce do wrocławskiego ZOO. Dzieci miały okazję zobaczyć wiele zwierząt z różnych zakątków naszego globu. Największą jednak atrakcją było afrykarium, które zostało otwarte w listopadzie ubiegłego roku. Wrażenia ze zwiedzania pierwszego w Polsce oceanarium były ogromne i zapewne pozostaną długo w pamięci zwiedzających.

11.06.2015

Jubileusz Stowarzyszenia Sołtysów Powiatu Śremskiego

W minioną sobotę, 6 czerwca w Manieczkach odbyło się spotkanie sołtysów regionu śremskiego. W tym roku, miało ono wyjątkowy charakter, ze względu na obchodzone 15-lecie działalności Stowarzyszenia Sołtysów Powiatu Śremskiego.

10.06.2015

Spotkanie z sołtysami

W dniu 9 czerwca br. Burmistrz Książa Wlkp. Pan Teofil Marciniak wraz z zaproszonym prelegentem Panem Mariuszem Górniakiem spotkał się w tut. Urzędzie z sołtysami Gminy Książ Wlkp.