Aktualności

05.10.2015

Sukces Mai

Miło nam poinformować, że w III. edycji senackiego konkursu „List do Ojca. List do Taty”, uczennica klasy piątej Szkoły Podstawowej im. Wiosny Ludów w Książu Wlkp. – Maja Walczak zdobyła wyróżnienie i znalazła się w gronie uczniów, którzy w nagrodę za pięknie napisany list do Taty, zaproszeni zostali do gmachu Senatu RP w Warszawie.

01.10.2015

Złote Gody!

W ostatni dzień września, Burmistrz Książa Wlkp., Pan Teofil Marciniak, wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Książu Wlkp. Panem Sławomirem Przybylskim i Kierownikiem USC, Panią Zdzisławą Wilak spotkali się z Jubilatami, obchodzącymi w tym roku 50 i 60 rocznicę zawarcia związku małżeńskiego.

23.09.2015

Brazylijskie JIU JITSU w Centrum Kultury-
nowe zajęcia w ofercie CK

Centrum Kultury Książ Wlkp. oraz Założyciel Stowarzyszenia Miłośników Sztuk Walki LEO - instruktor Leszek Jankowiak, serdecznie zapraszają dzieci i młodzież na treningi Brazylijskiego JIU JITSU.

23.09.2015

Zakończono budowę ul. Leśnej w Książu Wlkp.

W dniu 23 września br. dokonano odbioru inwestycji pn. „Budowa dróg gminnych w Książu Wlkp. – ul. Polna, Leśna, Piaskowa i Krótka – etap II ul. Leśna”.

21.09.2015

Rajd Rowerowy Szlakiem im. M. Cygalskiego ze Śremu do Zawór

Tradycyjnie, w rocznicę urodzin Maksymiliana Cygalskiego, powstańca wielkopolskiego i śląskiego, obrońcy Poczty Polskiej w Wolnym Mieście Gdańsk w 1939r., odbyła się w Zaworach uroczystość upamiętniająca osobę tego wielkiego Polaka – Syna Ziemi Śremskiej.

17.09.2015

Gogolewo raz jeszcze...

Po piątkowym (11 września) spotkaniu w Bibliotece poświęconym relacji z kwietniowego pleneru fotograficznego, jaki wiosną odbył się w Gogolewie, w sobotę znów nadarzyła się okazja, aby odwiedzić tę malowniczą, nadwarciańską wieś.