Aktualności

20.07.2015

Oświadczenie

Oświadczenie dotyczące nawałnicy, jaka w dniu 19 lipca 2015r. przeszła nad Książem Wlkp., na terenie stadionu miejskiego, na którym odbywała się tegoroczna impreza pn. DNI KSIĄŻA 2015.

16.07.2015

2% dla rozwoju twojego biznesu – nowe pożyczki w ramach funduszu pożyczkowego JEREMIE III

Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego - Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości zachęca do zapoznania się z ofertą nowych pożyczek w ramach kolejnej linii pożyczkowej JEREMIE III. Podstawowym celem przyświecającym tej inicjatywie jest pobudzanie przedsiębiorczości.

09.07.2015

BARSZCZ SOSNOWSKIEGO

W związku z pojawiającymi się doniesieniami o coraz częściej obserwowanym występowaniu barszczu Sosnowskiego uprzejmie informujemy, iż zgodnie z obowiązującymi przepisami z zakresu ochrony roślin barszcz Sosnowskiego nie jest rośliną kwarantannową i w związku z tym nie podlega urzędowemu obowiązkowi zwalczania.

07.07.2015

WIWAT KRÓL KURKOWY!

W minioną sobotę na ksiąskim rynku miała miejsce coroczna uroczystość Kurkowego Bractwa Strzeleckiego im. Bohaterów Wiosny Ludów w Książu Wlkp. – Intronizacja Króla Kurkowego 2015, która rozpoczęła się od wymarszu pocztów sztandarowych i zaproszonych gości po dotychczasowego Króla Jakuba Wajnerta.

01.07.2015

X sesja Rady Miejskiej w Książu Wielkopolskim

Ostatnia przed wakacjami, X sesja Rady Miejskiej w Książu Wlkp. odbyła się w miniony poniedziałek, 29 czerwca. Była ona wyjątkowa z dwóch powodów. Po pierwsze, to właśnie na poniedziałkowym posiedzeniu Rady głosowano nad udzieleniem Burmistrzowi Książa Wlkp. absolutorium z tytułu wykonania budżetu gminy za 2014 rok, po drugie, na sesji gościliśmy przedstawicielki ksiąskich Mażoretek wraz z ich trenerką, Panią Anetą Ptak

29.06.2015

Grupa wsparcia dla osób z problemem alkoholowym

W miesiącu lutym utworzyła się grupa wsparcia anonimowych alkoholików w Książu Wielkopolskim. Spotkania AA odbywają się w każdy czwartek o godz. 18.00 przy ulicy Ogrodowej 1A (salka w piwnicy przedszkola). Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy. Dodatkowe informacje można uzyskać w Ośrodku Pomocy Społecznej w Książu Wlkp. lub pod nr tel. 061 28 22 700.