Aktualności

08.06.2016

Wizyta w pleszewskim Muzeum Piekarstwa

W środę, 1 czerwca br., grupa dzieci i młodzieży z Gminy Książ Wlkp. obchodziła nieco inaczej przypadający w tej dacie, Dzień Dziecka. Wzięła bowiem udział w zadaniu pn. Edukacja w Muzeum Piekarstwa, które zrealizowane zostało w Muzeum Piekarstwa w Pleszewie. Jego założyciele - Państwo Grażyna i Tomasz Vogtowie, zakładając muzeum spełnili swoje marzenie, ocalając przy tym od zapomnienia, spuściznę kilku pokoleń rodu piekarzy.

07.06.2016

PIENIĄDZE DLA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

Spośród szkół prowadzonych przez Gminę Książ Wlkp., w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, wsparcie w łącznej kwocie 12 000,00 zł otrzymało Gimnazjum im. Dr. M. Krybusa w Książu Wlkp.

06.06.2016

Podsumowanie Gminnego Turnieju Sołectw Mchy 2016

Dziesięć pięcioosobowych drużyn z Gminy Książ Wlkp., przystąpiło do sportowych zmagań w tegorocznym Gminnym Turnieju Sołectw, który odbył się w niedzielę, 29 maja br. w Mchach. Uczestnicy rozgrywek, rywalizowali m.in. w biegu farmera (z licznymi przeszkodami), rozbijaniu balonów za pomocą cepa na czas, łebskiej wsi czy turnieju wiedzy nt. naszej gminy.

02.06.2016

Rozstrzygnięcie plebiscytu Sukces pisany szminką- Kobieta Przedsiębiorcza 2016

W piątek, 20 maja br., w Restauracji Cafe Ole w Śremie, odbyło się podsumowanie plebiscytu Sukces pisany szminką- Kobieta Przedsiębiorcza 2016, ogłoszonego w lutym br. przez Unię Gospodarczą Regionu Śremskiego - Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości.

01.06.2016

Szanowni Mieszkańcy Gminy Książ Wlkp

Uprzejmie informuję, że z dniem 1 czerwca 2016 r. rozpoczęły się konsultacje z mieszkańcami naszej Gminy dotyczące wydzielonej części gminnego budżetu, zwanej budżetem obywatelskim. Nadrzędnym ich celem jest włączenie mieszkańców w proces współdecydowania o ważnych sprawach dla Gminy, w tym w proces planowania gminnego budżetu. Na rok 2017 zaplanowano na ten cel kwotę 100 000 zł.

01.06.2016

Rusza I edycja Budżetu Obywatelskiego Gminy Książ Wlkp.

Właśnie rozpoczęły się konsultacje z Mieszkańcami Gminy Książ Wlkp. dotyczące I edycji Budżetu Obywatelskiego Gminy Książ Wlkp. na 2017 rok. Potrwają one aż do połowy października br., a zainicjowała je - 1 czerwca br. - kampania informacyjno- promocyjna. W ramach tejże kampanii odbędą się m.in. 4 spotkania z mieszkańcami, których podstawowym celem będzie przybliżenie założeń budżetu obywatelskiego oraz przekazanie najważniejszych informacji na jego temat.