Aktualności

31.05.2017

Turniej Sołectw Gminy Książ Wlkp. za nami

Szanowni Państwo! W ramach rozpoczynającej się jutro (1 czerwca) kampanii informacyjno- promocyjnej prowadzonej w zakresie konsultacji z mieszkańcami Gminy Książ Wlkp. dotyczącymi Budżetu Gminy Książ Wlkp. na 2018 rok, odbędą się 2 spotkania informacyjne, do udziału w których już dziś Państwa serdecznie zapraszamy.

25.05.2017

Stypendia Pomostowe

Uprzejmie informujemy, iż Agencja Nieruchomości Rolnych wraz z Fundacją Edukacyjną Przedsiębiorczości realizują XV edycję Programu Stypendiów Pomostowych 2017/2018. Zgodnie z założeniami Regulaminu, program adresowany jest tylko do maturzystów, którzy ukończyli szkołę ponadgimnazjalną w 2017 roku i spełniają łącznie wymagane kryteria.

25.05.2017

Zaproszenie do udziału w II edycji ksiąskiego Budżetu Obywatelskiego

Szanowni Mieszkańcy,
niniejszym chciałbym zaprosić Państwa do udziału w konsultacjach dotyczących II edycji Budżetu Obywatelskiego Gminy Książ Wlkp. na 2018 rok. Rozpoczną się one 1 czerwca i potrwają aż do połowy października br. Szczegółowe zasady, tryb ich dokonywania oraz harmonogram prac, określone zostały w zarządzeniu Nr 72/2017 Burmistrza Książa Wlkp. z dnia 16 maja 2017 r.

25.05.2017

Turniejowe sukcesy ksiąskich Mażoretek

Ogromnym sukcesem zakończyły się występy ksiąskich Mażoretek w kwietniowych VI Otwartych Mistrzostwach Mażoretek Polski Zachodniej we Wschowie. Dziewczęta, pod wodzą instruktorek, Pani Anety Ptak oraz Pani Klaudii Ptak, występując w różnych kategoriach wiekowych, formacjach i układach choreograficznych, zdobyły wiele medali i tym samym zapewniły sobie awans do XIX Mistrzostw Polski Zespołów Mażoretkowych. Te ostatnie natomiast odbyły się w miniony weekend (19-21 maja) w Kędzierzynie- Koźlu.

22.05.2017

Co w gminnej oświacie piszczy?
Kolejna porcja informacji nt. reformy i nie tylko...

Gminna oświata wkroczyła w kolejny etap przygotowania się do reformy szkolnictwa. Po przyjęciu uchwał w sprawie sieci gminnych szkół podstawowych, które funkcjonować będą od 1 września, a także po procedurze opiniowania arkuszy organizacji szkół na nowy - 2017/2018 - rok szkolny, w chwili obecnej trwają prace związane z zatwierdzeniem projektów organizacyjnych.

22.05.2017

Ruszyła V edycja konkursu ofert dla organizacji samorządowych, prowadzących działalność pożytku publicznego na terenach wiejskic

19 maja 2017 r. Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyjął uchwałę w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert pn. „Nasza wieś, naszą wspólną sprawą”. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z regulaminem konkursu.