Aktualności

29.05.2018

Gogolewskie obchody Powiatowego Święta Ludowego

Tegoroczne obchody Powiatowego Święta Ludowego odbyły się w naszej Gminie, a dokładnie w Gogolewie. To do tej nadwarciańskiej miejscowości w ostatnią niedzielę maja, zjechali się zarówno delegaci, jak i sympatycy powiatowych i gminnych struktur PSL. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. odprawioną z udziałem pocztów sztandarowych w miejscowym kościółku pw. Podwyższenia Krzyża Świętego.

28.05.2018

Turniej sołectw już za nami

Osiem sołeckich ekip: z Brzóstowni, Chwałkowa Kościelnego, Mchów, Radoszkowa, Radoszkowa Drugiego, Włościejewek, Włościejewic i Zaborowa, w minioną niedzielę, 27 maja wzięło udział w siódmej edycji Gminnego Turnieju Sołectw, który - po raz pierwszy w historii - odbył się we Włościejewkach

25.05.2018

Znowelizowana ustawa o ubezpieczeniu społecznym rolników

Na prośbę Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Placówka Terenowa w Śremie zamieszczamy informację na temat obowiązujących od dnia 18 maja 2018 r. znowelizowanych przepisów w zakresie ubezpieczenia społecznego rolników oraz ubezpieczenia zdrowotnego, które nałożyły na rolników obowiązek zgłoszenia do ubezpieczenia KRUS pomocników, z którymi zawarli umowy o pomocy przy zbiorach.

25.05.2018

„Powstańcy Wielkopolscy Ziemi Ksiąskiej" –
wydawnictwo albumowe w 100-lecie wybuchu Powstania Wielkopolskiego

Nakładem kilkuset egzemplarzy ukazała się wyjątkowa publikacjapt.  „Powstańcy Wielkopolscy Ziemi Ksiąskiej”. Liczące 192 strony wydawnictwo, którego autorami są Tomasz Jankowski, Katarzyna Gwincińska i Bohdan Kaczmarek, powstało w 100-lecie wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Album prezentuje 279 powstańców. To uczestnicy zwycięskiego zrywu, którzy czy to poprzez swoje urodzenie, czy z późniejszego zamieszkania związani byli z naszą Gminą. Zawiera on aż 199 biogramów, w większości opatrzonych portretami.

25.05.2018

Sukces w VIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym
„Bezpiecznie na wsi mamy - wypadkom zapobiegamy”

Miło nam poinformować, że uczennica Szkoły Podstawowej im. Wiosny Ludów w Książu Wlkp. Agata Filipiak z kl. 7a zdobyła III miejsce w VIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Bezpiecznie na wsi mamy - wypadkom zapobiegamy” - etap wojewódzki.

25.05.2018

Gmina Książ Wlkp. przyjazna pszczołom

Dostrzegając znaczenie i rolę, jaką w środowisku odgrywają owady pożyteczne, Gmina Książ Wlkp. złożyła – jeszcze w ubiegłym roku – do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, wniosek o wsparcie finansowe na zakup sadzonek drzew miododajnych. W kwietniu br. otrzymaliśmy satysfakcjonującą nas odpowiedź, informującą o przyznaniu wnioskowanej kwoty dotacji tj. 5.400,00 zł!