Aktualności

12.11.2015

Obchody Święta Niepodległości

Śpiewem pieśni patriotycznych, udziałem we mszy świętej za Ojczyznę oraz oddaniem hołdu i złożeniem wiązanek kwiatów pod Pomnikiem Rozstrzelanych na Rynku w Książu Wlkp., mieszkańcy naszej Gminy uczcili 97. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

W kościele p.w. św. Mikołaja w Książu Wlkp., zanim rozpoczęło się uroczyste nabożeństwo, Chór Consensus wraz z dyrygentem, Panią Anitą Szymanowską zainaugurował mini koncert utworów patriotycznych. Tym samym Książ Wlkp. znalazł się na mapie miejsc w Polsce, w których w Narodowe Święto Niepodległości brzmiała najpiękniejsza, bo polska, poezja śpiewana. Do takiego uczczenia wolności zachęcał zresztą sam Prezydent RP, Andrzej Duda. „Mam nadzieję, że to wspólne wydarzenie stanie się okazją do przypomnienia polskiej historii, do mądrej refleksji nad naszą teraźniejszością i przyszłością Rzeczypospolitej” – pisał na stronie internetowej Pan Prezydent.

Po mszy świętej, przedstawiciele władz samorządowych, jednostek organizacyjnych, lokalnych stowarzyszeń oraz licznie zebrani mieszkańcy miasta i gminy, w asyście Orkiestry Dętej, Mażoretek oraz pocztów sztandarowych przemaszerowali na pobliski Plac Kosynierów. Tam, po uroczystym odśpiewaniu Hymnu Państwowego, okolicznościowe przemówienie wygłosił Burmistrz Książa Wlkp., Pan Teofil Marciniak.

Zwieńczeniem niepodległościowych obchodów było złożenie przez przybyłe na uroczystości delegacje, wiązanek kwiatów pod Pomnikiem Rozstrzelanych na Rynku w Książu, jesienią 1939 roku.

Galeria