Aktualności

03.10.2019

Tajemnicza Noc Bibliotek – odkryj w sobie detektywa

W najbliższą sobotę, 5 października ksiąska Biblioteka zmieni się w Escape biblioRoom. Na małych „detektywów” czeka mnóstwo zagadek, łamigłówek i zadań do wykonania, a wszystko to odbywać się będzie wśród książkowych regałów. Tajemnicza przygoda dla dzieci rozpocznie się o godz. 18.00.

03.10.2019

Głosowanie zakończone - karty przeliczone

Wraz z 30 września zakończyło się głosowanie na projekty, które zgłoszone zostały w tegorocznej, IV edycji ksiąskiego Budżetu Obywatelskiego. W czwartek, 3 października, w obecności członków Komisji, wnioskodawców oraz zainteresowanych osób, nastąpiło otwarcie urn z wrzuconymi do nich kartami do głosowania, a następnie przeliczenie ogólnej liczby oddanych głosów. Podczas spotkania omówione zostały także najważniejsze kwestie dotyczące trwających jeszcze konsultacji, w tym również sposób weryfikacji głosów.

01.10.2019

Badania ankietowe w Gminie Książ Wlkp.

Na prośbę Urzędu Statystycznego w Poznaniu uprzejmie informujemy, że w dniach 1-20 października na terenie Gminy Książ Wlkp., w wylosowanych gospodarstwach domowych, ankieterzy statystyczni będą realizować badanie ankietowe pt. oraz „Uczestnictwo mieszkańców Polski w podróżach” oraz „Badanie Budżetów Gospodarstw Domowych”.

30.09.2019

Ostrzeżenie meteo – Silny wiatr/2

IMGW-PIB OSTRZEGA: Silny wiatr/2 wielkopolskie. Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 90 km/h, lokalnie do 100 km/h, początkowo południowo-zachodni, później  zachodni. Najsilniejsze porywy wiatru wystąpią po południu.

GCZK w Książu Wlkp.

29.09.2019

Narodowe Czytanie w Książu Wlkp. już za nami

W czwartek, 19 września Gmina Książ Wlkp. po raz kolejny włączyła się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania. Wyjątkowo – ze względu na aurę, która skutecznie pokrzyżowała plany zorganizowania plenerowego czytania tradycyjnie na ksiąskim Rynku, w pierwszą sobotę września - uczestnicy-czytelnicy zgromadzili się kilka dni później w świetlicy szkolnej Szkoły Podstawowej im. Wiosny Ludów w Książu Wlkp. Motywem przewodnim tegorocznej odsłony wydarzenia były najbardziej znane Nowele polskie.

29.09.2019

Wieczornica upamiętniająca Maksymiliana Cygalskiego

Szkoła Podstawowa im. Emilii Sczanieckiej w Konarzycach wraz z ksiąskim samorządem serdecznie zapraszają na wieczornicę poświęconą pamięci Maksymiliana Cygalskiego, obrońcy Poczty Polskiej w Wolnym Mieście Gdańsk w 1939 r., która odbędzie się w niedzielę, 6 października. Rozpocznie się ona o godz. 17.00 programem artystycznym przygotowanym przez uczniów SP w Konarzycach.