Aktualności

07.06.2017

Jak nie czytam, jak czytam –
szkolne bicie rekordu w czytaniu

Nietypowo, bo z książką w ręku ; ), spędzili tegoroczny Dzień Dziecka uczniowie Szkoły Podstawowej w Chwałkowie Kościelnym i Szkoły Podstawowej w Konarzycach. Tym samym obie placówki dołączyły do bicia rekordu w czytaniu, w ramach akcji Jak nie czytam, jak czytam organizowanej pod patronatem miesięcznika „Biblioteka w Szkole”.

06.06.2017

Festyn familijny „Podróż z Mamą i Tatą”
w Przedszkolu w Książu Wlkp.

Ostatni dzień maja upłynął w ksiąskim Przedszkolu pod znakiem rodziny. Na ten dzień bowiem zaplanowano festyn familijny „Podróż z Mamą i Tatą”. Przedszkolaki zabrały rodziców na folklorystyczną wycieczkę po Polsce.

06.06.2017

W podziękowaniu za ponad 50 lat służby na rzecz zdrowia i życia drugiego człowieka

W ostatni poniedziałek maja odbyła się XXXII sesja Rady Miejskiej w Książu Wlkp. Gośćmi honorowymi posiedzenia byli Państwo Regina Wanda Krzyżanowska- Błaszczyk oraz Eugeniusz Michał Błaszczyk. Okoliczności zaproszenia na sesję małżeństwa ksiąskich lekarzy, były szczególne. Otóż w marcu bieżącego roku minęło pół wieku odkąd Państwo Błaszczykowie rozpoczęli praktykę lekarską w Książu.

06.06.2017

Komunikat

Nowy harmonogram wywozu odpadów komunalnych na II półrocze 2017 r. w załączeniu.

Przypominamy o wystawieniu pojemników i worków w dniu wywozu przed posesję w miejsce widoczne dla brygady wywozowej do godziny 7:00 rano.

06.06.2017

Przygotowania do sezonu nad Jeziorem Jarosławskim

Szanowni Państwo! Mieszkańcy i Goście wypoczywający nad Jeziorem Jarosławskim!

Uprzejmie informujemy, iż na Terenach Rekreacyjnych w Jarosławkach trwają obecnie prace budowlane, rozbiórkowe i gospodarcze. Powodują one pewne utrudnienia dla osób chcących wypoczywać nad Jeziorem Jarosławskim, już teraz. Za tę niekomfortową sytuację bardzo Państwa przepraszamy, prosząc jednocześnie o cierpliwość i wyrozumiałość. Oficjalne rozpoczęcie sezonu planowane jest na ostatni dzień czerwca.

05.06.2017

10 lat minęło, jak jeden dzień…

Dzień 23 maja zapisał się w ponad kilkusetletniej historii Szkoły Podstawowej w Chwałkowie Kościelnym jako jeden z najważniejszych. To właśnie 23 maja 2007 r. nastąpiło oficjalne nadanie imienia szkole. Od tego dnia patronem chwałowskiej, placówki zostali Powstańcy Wielkopolscy.