Aktualności

28.10.2016

Mchowskie Gimnazjum najlepsze w powiecie!

20 października w Śremie - jak co roku - odbył się Memoriał 20 Października, który równocześnie był mistrzostwami powiatu w indywidualnych biegach przełajowych. Jak się później okazało mistrzostwa te były niezwykle udane dla uczniów Zespół Szkół w Mchach.

27.10.2016

O ekonomii społecznej w Książu Wlkp.

Z inicjatywy Fundacji BARKA oraz Burmistrza Książa Wlkp. w środę, 26 października w siedzibie tut. Urzędu odbyło się spotkanie poświęcone zagadnieniom sfery ekonomii społecznej. Oprócz zaproszonych gości – prelegentów, w spotkaniu uczestniczyli Radni Rady Miejskiej, pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej, kierownicy samorządowych jednostek organizacyjnych oraz mieszkańcy naszej Gminy.

24.10.2016

Obchody 77. Rocznicy Rozstrzelania

W niedzielne popołudnie, 23 października w Książu Wlkp. po raz kolejny uczczono pamięć Rozstrzelanych Obywateli Ziemi ksiąskiej i dolskiej. Obchody upamiętniające tragiczne wydarzenia z 1939 roku, rozpoczęto uroczystą mszą świętą, odprawioną w miejscowym kościele p.w. św. Mikołaja, przez proboszcza tamtejszej parafii ks. Andrzeja Dolskiego.

21.10.2016

Otwarcie nowej wystawy w Izbie Regionalnej Gminy Książ Wlkp.

Późnym popołudniem, 20 października, dokładnie w 77. rocznicę rozstrzelania obywateli ziemi ksiąskiej i dolskiej na Rynku w Książu, w siedzibie Izby Regionalnej Gminy Książ Wlkp., odbyło się uroczyste otwarcie nowej wystawy zatytułowanej II wojna światowa w oczach kolekcjonerów.

21.10.2016

5. URODZINY TROJACZKÓW

Pojawienie się w rodzinie dziecka to bez wątpienia ogromna radość, ale i niemałe wyzwanie! A co dopiero, gdy dom zapełnia się nagle trójką noworodków? Wiedzą o tym najlepiej Państwo Magdalena i Tomasz Świdurscy z Kołacina, których trojaczki, 20 października, obchodziły swoje piąte urodziny!

20.10.2016

Informacja

Powiatowy Lekarz Weterynarii podał informacje dotyczące prawidłowego postępowania ze zwłokami padłych świń.