Aktualności

04.01.2019

Grudniowe obchody stulecia Powstania Wielkopolskiego
kolejne krzyże powstańcze odsłonięte

W ostatni czwartek 2018 roku, 27 grudnia w całym regionie obchodzono 100. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. W Gminie Książ Wlkp. była to kolejna okazja do uczczenia pamięci o bohaterach Ziemi Ksiąskiej oraz symboliczne podziękowanie Im za wywalczoną Wielkopolsce niepodległość, poprzez uroczyste odsłonięcie krzyży powstańczych. W tym dniu, na 4 parafialnych cmentarzach: w Gogolewie, Chwałkowie Kościelnym, w Mchach i w Książu Wlkp., na których znajdują się nagrobki ksiąskich uczestników Powstania, a których rodziny wyraziły na to zgodę, dokonano symbolicznego odsłonięcia powstańczego emblematu.

04.01.2019

Stypendia sportowe 2019

Uprzejmie informujemy, iż ruszała kolejna edycja stypendiów sportowych Burmistrza Książa Wlkp. O stypendium mogą ubiegać się sportowcy zamieszkujący na terenie Gminy Książ Wlkp., którzy w ciągu ostatnich 12 miesięcy osiągnęli znaczące wyniki sportowe. Wnioski można składać w terminie od 1 do 31 stycznia 2019r. w tut. Urzędzie.

04.01.2019

Nowe stawki podatkowe 2019

W nowym 2019 roku obowiązują takie same wzory formularzy informacji i deklaracji podatkowych (za wyjątkiem deklaracji na podatek od środków transportowych), jak w roku ubiegłym. Wszystkie druki dostępne są na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Książu Wlkp., w zakładce Poradnik Klienta oraz w siedzibie tut. Urzędu, pokój nr 17. Z początkiem stycznia zmianie ulegają jednak stawki podatkowe. Poniżej szczegółowe informacje zawierające podstawy prawne oraz wysokość obowiązujących od 1 stycznia podatków.

03.01.2019

Ksiąski Koncert Noworoczny już w najbliższą sobotę

W imieniu organizatorów - Szkoły Podstawowej w Książu Wlkp. - zapraszamy Państwa na ksiąski Koncert Noworoczny pt. Bajkowe Jasełka. Odbędzie się on w szkolnej sali gimnastycznej 5 i 7 stycznia o godz. 17.00.

02.01.2019

Impresyjne spotkanie z dr. Stefanem Doerfferem -
zapraszamy do ksiąskiej biblioteki we wtorek, 8 stycznia

Już w najbliższy wtorek, 8 stycznia zapraszamy Państwa do ksiąskiej Biblioteki Publicznej na niezwykłe spotkanie z dr. Stefanem Doerfferem, wnukiem Stefana Ludwika Doerffera, dzierżawcą majątku w Brzóstowni, który został rozstrzelany na Rynku w Książu, 20 października 1939 r.

Nasz wyjątkowy Gość przylatuje aż z Kanady, gdzie na co dzień mieszka i pracuje, zajmując się tak szczególną dziedziną, jaką jest energia atomowa! Dlaczego na swoje życiowe miejsce wybrał akurat Kraj Klonowego Liścia? Co sprawiło, że to właśnie tak „wybuchowa” problematyka jest Mu szczególnie bliską i co wspólnego łączy Doktora Doerffera z Arizoną, Japonią, czy Koreą? O tym wszystkim będzie się można dowiedzieć odwiedzając 8 stycznia o godz. 17.00, miejscową książnicę.

02.01.2019

Gwiazd(kowe) występy, słodkie podziękowania i świąteczne życzenia,
czyli Koncert Bożonarodzeniowy 2018

Organizowany przez ksiąskie Centrum Kultury tuż przed Świętami Koncert Bożonarodzeniowy, co roku ściąga na występy prawdziwe tłumy oglądających. Tak było i tym razem. Chętnych do obejrzenia w niedzielę, 16 grudnia Gwiazdkowego Koncertu było na tyle dużo, że aby pomieścić wszystkich zainteresowanych, zdecydowano iż odbędzie się on sali widowiskowej śremskiego Katolickiego Centrum Edukacji i Kultury.