Aktualności

13.09.2017

Narodowe Czytanie – w Książu po raz trzeci…

Już po raz trzeci Gmina Książ Wlkp., włączyła się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania. W minioną sobotę, na ksiąskim rynku punktualnie o godzinie 10:00 rozpoczęto wspólną lekturę „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego.

13.09.2017

Komunikat Krajowej Izby Kominiarzy

Przypominam właścicielom i zarządcom budynków o obowiązkach związanych z bezpiecznym użytkowaniem przewodów kominowych.

06.09.2017

Informacja dla hodowców i osób utrzymujących drób

W związku z liczną migracja ptaków w zbliżającym się okresie jesienno - zimowym, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Śremie prosi o podjęcie działań mających na celu przygotowanie gospodarstw utrzymujących drób domowy do zabezpieczenia przed ewentualnym przeniknięciem wirusa grypy ptaków. Poniżej znajdą Państwo treść pisma Powiatowego Lekarza Weterynarii w Śremie – Pana Józefa Czupały.

05.09.2017

Pomoc dla rolników poszkodowanych w dniu 11 sierpnia 2017 r.

W załączeniu znajdą Państwo pismo Wojewody Wielkopolskiego z dnia 4 września 2017 r. dotyczące programu pomocy dla rolników i producentów rolnych, którzy ponieśli szkody w gospodarstwach rolnych lub działach specjalnych produkcji rolnej, spowodowane wystąpienie w dniu 11 sierpnia 2017 r. huraganu, gradu lub deszczu nawalnego.

05.09.2017

Pożegnanie Dyrektora Gimnazjum

29 sierpnia był ostatnim dniem pracy Dyrektora Gimnazjum im. Dr. M. Krybusa – Pana Wojciecha Świdurskiego, który po blisko 40 – letniej działalności zawodowej, przeszedł na zasłużoną emeryturę.

05.09.2017

Mchy w dożynkowym klimacie…

Nie dopisała tylko pogoda… Chciałoby się powiedzieć, wspominając niezwykle udane tegoroczne Święto Plonów, które w minioną niedzielę odbyło się w Mchach. Tradycyjnie, rozpoczęła je uroczysta msza święta dziękczynna, odprawiona w kościele  p.w. Św. Marcina Biskupa w Mchach przez proboszcza tamtejszej parafii, ks. Stanisława Łopuszańskiego. Po zakończonej liturgii, barwy korowód dożynkowy, na czele z Orkiestrą Dętą, Mażoretkami oraz licznie przybyłymi gośćmi i mieszkańcami gminy, w asyście zaprzęgu konnego i sprzętu rolniczego, przemaszerował na pobliskie przyszkolne boisko sportowe.