Aktualności

22.05.2017

Co w gminnej oświacie piszczy?
Kolejna porcja informacji nt. reformy i nie tylko...

Gminna oświata wkroczyła w kolejny etap przygotowania się do reformy szkolnictwa. Po przyjęciu uchwał w sprawie sieci gminnych szkół podstawowych, które funkcjonować będą od 1 września, a także po procedurze opiniowania arkuszy organizacji szkół na nowy - 2017/2018 - rok szkolny, w chwili obecnej trwają prace związane z zatwierdzeniem projektów organizacyjnych.

22.05.2017

Ruszyła V edycja konkursu ofert dla organizacji samorządowych, prowadzących działalność pożytku publicznego na terenach wiejskic

19 maja 2017 r. Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyjął uchwałę w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert pn. „Nasza wieś, naszą wspólną sprawą”. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z regulaminem konkursu.

22.05.2017

Nominacja dyrektorska wręczona

We wtorek 16 maja, w siedzibie Urzędu Miejskiego w Książu Wlkp. nastąpiła uroczysta nominacja do pełnienia funkcji dyrektora Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Chwałkowie Kościelnym

18.05.2017

Apel do hodowców trzody chlewnej

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Śremie mając na uwadze obecną sytuację dotyczącą stwierdzenia nowych przypadków afrykańskiego pomoru świń (ASF) w Polsce – szczególnie u dzików – przypomina o konieczności zgłaszania zwiększonej ilości upadków ponad ustalone normy (powyżej 20% prosiąt, 10% warchlaków lub 5% tuczników) w gospodarstwie.

16.05.2017

Przedszkolandia 2017

W czwartkowe przedpołudnie, 11 maja br. odbyła się kolejna edycja przeglądu piosenki przedszkolnej – Przedszkolandia, na którą zaproszone zostały przedszkolaki z terenu całej gminy wraz ze swoimi wychowawcami i rodzicami. W tegorocznej edycji udział wzięli również… przedstawiciele tutejszego samorządu, w osobach Burmistrza Książa Wlkp., Pana Teofila Marciniaka oraz Zastępcy Przewodniczącego Rady Miejskiej w Książu Wlkp., Pana Krzysztofa Sójki.

16.05.2017

Miłośnicy jednośladów zjechali do Książa Wlkp.

W minioną sobotę, 13 maja do Amfiteatru w Książu Wlkp. przybyła ponad trzystuosobowa grupa miłośników dwóch kółek. A wszystko to za sprawą, XXXVI. edycji imprezy Rowerem do… organizowanej przez Unię Gospodarczą Regionu Śremskiego- Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości.