Aktualności

27.08.2019

„Region czysty na 6” II edycja

Od 16 września 2019 r. rusza II Edycja konkursu REGION CZYSTY NA 6 kierowanego dla placówek oświatowych

Celem tego konkursu jest rozpowszechnienie wśród uczniów postaw ekologicznych poprzez zachęcenie ich do odzysku surowców wtórnych (plastikowych nakrętek, aluminiowych puszek, baterii, telefonów komórkowych), rozwijanie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży w szkołach oraz wykazanie korzyści płynących ze zbiórki surowców wtórnych.

23.08.2019

Rockowo w Książu Wlkp., czyli V edycja festiwalu Książ Rock Zone 2019

Po wielu muzycznych imprezach tego lata przyszedł czas na mocne, rockowe granie! Centrum Kultury Książ Wlkp. wraz z Panem Michałem Zakrzewskim zapraszają na piątą edycję Książ Rock Zone. Odbędzie się ona w sobotę, 31 sierpnia w Parku Miejskim w Książu Wlkp. Dla wszystkich fanów (i nie tylko) muzyki rockowej zagrają najlepsze zespoły, wśród których będzie można usłyszeć m.in. Percival Schuttenbach, Alcoholicę czy też formację Cochise.

23.08.2019

Kids Rock, czyli ksiąski festiwal rockowy w odsłonie dla dzieci

W sobotę, 31 sierpnia odbędzie się Kids Rock, czyli festiwal Książ Rock Zone w odsłonie dla dzieci. Rozpocznie się o godz. 15.00, tuż przed zaplanowanymi na ten dzień koncertami w ksiąskim Parku Miejskim. Dla najmłodszych miłośników ciężkiej muzyki (i nie tylko) przygotowano animacje oraz pokaz mody rockowej, w którym każde dziecko może zaprezentować swoja stylizację, a w nagrodę na małe modelki oraz modelów, czeka niespodzianka. Ponadto maluchy mogą zamienić się w prawdziwych rockowców, a to za sprawą tatuaży, makijażu oraz fryzury, dzięki którym poczują klimat festiwalu.

22.08.2019

Rozbudowa sieci wodociągowej na terenie Gminy Książ Wlkp.

W bieżącym roku przedłużono kolejny odcinek sieci wodociągowej. Tym razem rozbudowano sieć w Zakrzewicach w ciągu ulicy Parkowej. Istniejące w tej miejscowości, w drodze gminnej wodociągi, przedłużono o 336 mb.

21.08.2019

Zakończono weryfikację projektów zgłoszonych w ksiąskim BO na 2020 rok - czas na losowanie numerów!

21 sierpnia, Komisja działająca na podstawie Zarządzenia Nr 130/2019 Burmistrza Książa Wlkp. z dnia 31 lipca 2019 r. w sprawie powołania Komisji do przeprowadzenia konsultacji z mieszkańcami Gminy Książ Wlkp. dotyczących Budżetu Obywatelskiego Gminy Książ Wlkp., zakończyła etap weryfikacji formalnej i merytorycznej zgłoszonych projektów.

21.08.2019

Letnie półkolonie w ksiąskich szkołach
podsumowanie projektu „Skarbnica Wiedzy w Książu Wlkp.”

W minionym tygodniu w Szkole Podstawowej w Mchach odbywały się letnie półkolonie z eksperymentami prowadzone przez firmę Mały Inżynier. Był to ostatni etap, trwającego dwa lata szkolne, projektu edukacyjnego „Skarbnica Wiedzy w Książu Wlkp.” realizowanego w ramach środków w Unii Europejskiej. W pozostałych gminnych szkołach podobne wakacyjne zajęcia odbywały się w lipcu br.