Aktualności

05.05.2017

Dopłaty do składek ubezpieczenia upraw rolnych

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi informuje, że zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 2005 r. o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich (Dz. U. z dnia 2016 r. poz. 792), od 2006 r. funkcjonują dopłaty z budżetu państwa do składek ubezpieczenia upraw rolnych, w tym ubezpieczenia drzew i krzewów owocowych.

04.05.2017

Podsumowanie konkursu „Dwie strony sieci" z udziałem uczniów ze Szkoły Podstawowej w Chwałkowie Kościelnym

W poniedziałek, 24 kwietnia w Komendzie Powiatowej Policji w Śremie, miało miejsce uroczyste wręczenie nagród w powiatowym etapie konkursu „Dwie strony sieci”, zorganizowanym przez Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu. Plebiscyt skierowany był do uczniów ostatniej klasy szkoły podstawowej oraz pierwszej klasy gimnazjum. Chętnych do udziału w nim, nie zabrakło. Młodzież w bardzo ciekawy sposób, w postaci komiksu lub spotu, przedstawiła niebezpieczeństwa czyhające na nich w sieci.

04.05.2017

Święto Szkoły Podstawowej im. Wiosny Ludów w Książu Wlkp.

W środę, 26 kwietnia br. Szkoła Podstawowa im. Wiosny Ludów w Książu Wlkp. obchodziła swoje święto. W uroczystości, oprócz całej społeczności szkolnej udział wzięli także zaproszeni goście: Burmistrz Książa Wlkp., Pan Teofil Marciniak, Przewodniczący Rady Miejskiej w Książu Wlkp., Pan Sławomir Przybylski, Przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Anna Krępulec, zastępująca Dyrektora Gimnazjum w Książu Wlkp., Pani Barbara Staszak oraz ks. Andrzej Dolski.

04.05.2017

Jak obchodzono Dzień Flagi Rzeczypospolitej w Książu Wlkp.

We wtorek, 2 maja na ksiąskim rynku w niecodzienny sposób uczczono Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Z inicjatywy pracowników Centrum Kultury, mieszkańcy naszej gminy, metodą patchworkową uszyli monumentalną biało- czerwoną flagę. Ta, jakże ciekawa idea, cieszyła się sporym zainteresowaniem zarówno starszego, jak i młodszego pokolenia.

04.05.2017

Uczczono 169. rocznicę Wiosny Ludów w Książu Wlkp.

Uroczystą mszą świętą w kościele pw. św. Mikołaja, w niedzielę 30 kwietnia uczczono 169. rocznicę Wiosny Ludów w Książu Wlkp. Podczas nabożeństwa, montaż słowno- muzyczny zaprezentowali uczniowie ksiąskiego gimnazjum pod kierunkiem Pani Teresy Janasik. O oprawę muzyczną zadbał również lokalny chór Consensus.

28.04.2017

Wiosna Ludów w Izbie Regionalnej Gminy Książ Wlkp.

W czwartkowe popołudnie, 27 kwietnia w Izbie Regionalnej Gminy Książ Wlkp. otwarto kolejną wystawę, której motywem przewodnim jest Wiosna Ludów w Polsce i Europie. Tym samym zainicjowano tegoroczne obchody 169. rocznicy Bitwy pod Książem 1848 r.