Aktualności

09.02.2017

Prace nad wdrożeniem reformy systemu edukacji
w Gminie Książ Wlkp.

W Gminie Książ Wlkp., w związku z reformą systemu edukacji, trwają obecnie intensywne prace przygotowawcze do wdrożenia jej - z dniem 1 września 2017 r. - w życie. Tutejszy samorząd postawił sobie za cel taką realizację zadań nałożonych przepisami prawa (ustawą – Prawo oświatowe oraz ustawą - Przepisy wprowadzające Prawo oświatowe), aby reforma przebiegła w sposób, który w najwyższym stopniu uwzględni potrzeby ucznia, rodzica i nauczyciela.

08.02.2017

Informator gminny- kolejny numer już dostępny!

Urząd Miejski w Książu Wlkp. uprzejmie informuje, iż ukazał się kolejny, czwarty numer bezpłatnego Informatora Gminy Książ Wlkp., który w ostatnich dniach został dostarczony do Państwa domostw.

06.02.2017

Dotacja celowa na wymianę systemu ogrzewania węglowego na ekologiczne źródła ogrzewania

Informujemy, iż od tego roku istnieje możliwość uzyskania dotacji celowej na wymianę systemu ogrzewania węglowego na nowe ekologiczne źródło. Dotacje mogą otrzymać m.in. osoby fizyczne, wspólnoty mieszkaniowe, osoby prawne, przedsiębiorcy.

06.02.2017

Warsztaty dla podmiotów korzystających ze środowiska

Departament Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu organizuje dwie tury warsztatów pt. „Obowiązki podmiotów w zakresie korzystania ze środowiska”, które odbędzie się w dniu 22 i 28 lutego 2017 r. o godz. 10.00 w siedzibie Urzędu – al. Niepodległości 34 w Poznaniu, sala sesyjna.

02.02.2017

KOMUNIKAT

Urząd Miejski w Książu Wlkp., w związku z pismem Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Roślin przypomina o obowiązku zwracania opakowań po środkach ochrony roślin do sklepów.

27.01.2017

Międzygminne Forum Wolontariatu – pierwsza edycja już za nami….

W środę, 25 stycznia br. w gościnnych progach Zespołu Szkół w Mchach odbyło się Międzygminne Forum Wolontariatu, organizowane z inicjatywy Gminy Książ Wlkp. przy współpracy z Gminą Dolsk, Wielkopolską Radą Koordynacyjną Związkiem Organizacji Pozarządowych oraz Centrum Kultury Książ Wlkp.