Aktualności

05.09.2017

Pożegnanie Dyrektora Gimnazjum

29 sierpnia był ostatnim dniem pracy Dyrektora Gimnazjum im. Dr. M. Krybusa – Pana Wojciecha Świdurskiego, który po blisko 40 – letniej działalności zawodowej, przeszedł na zasłużoną emeryturę.

05.09.2017

Mchy w dożynkowym klimacie…

Nie dopisała tylko pogoda… Chciałoby się powiedzieć, wspominając niezwykle udane tegoroczne Święto Plonów, które w minioną niedzielę odbyło się w Mchach. Tradycyjnie, rozpoczęła je uroczysta msza święta dziękczynna, odprawiona w kościele  p.w. Św. Marcina Biskupa w Mchach przez proboszcza tamtejszej parafii, ks. Stanisława Łopuszańskiego. Po zakończonej liturgii, barwy korowód dożynkowy, na czele z Orkiestrą Dętą, Mażoretkami oraz licznie przybyłymi gośćmi i mieszkańcami gminy, w asyście zaprzęgu konnego i sprzętu rolniczego, przemaszerował na pobliskie przyszkolne boisko sportowe.

04.09.2017

78. rocznica wybuchu II wojny światowej

W piątek, 1 września , przedstawiciele samorządu gminnego złożyli wiązankę kwiatów oraz zapalili symboliczny znicz pod Pomnikiem Rozstrzelanych na Rynku w Książu w 1939 r. W ten sposób uczczono 78. rocznicę wybuchu II wojny światowej i oddano hołd Bohaterom i Ofiarom największego w dziejach konfliktu zbrojnego.

04.09.2017

Jubileusz Złotych i Diamentowych Godów Małżeńskich

W miniony czwartek, w  sali Centrum Kultury w Książu Wlkp., odbyła się niecodzienna uroczystość - wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Na to doniosłe spotkanie, zaproszone zostały pary małżeńskie z Gminy Książ Wlkp., obchodzące w tym roku Jubileusz Złotych i Diamentowych Godów Małżeńskich.

30.08.2017

Komunikat dot. zaniechania poboru podatku od spadków i darowizn

Na prośbę Urzędu Skarbowego w Śremie, przekazujemy komunikat dotyczący Zaniechania poboru podatku od spadków i darowizn od podatników, którzy ucierpieli w wyniku nawałnic w sierpniu br. 

30.08.2017

Kolorowo w lokalnej prasie i telewizji…

Zwycięska, barwna inicjatywa zrealizowana w Chwałkowie Kościelnym w ramach pierwszej edycji ksiąskiego Budżetu Obywatelskiego cieszyła się sporym zainteresowaniem mieszkańców, przyjezdnych gości, ale także lokalnej prasy i telewizji.