Aktualności

02.10.2017

Komunikat dotyczący otwarcia urny z Kartami do głosowania.

Komunikat dotyczący otwarcia urny z Kartami do głosowania, wydruku kart z głosami przekazanymi drogą elektroniczną oraz przeliczenia wszystkich kart do głosowania, które wzięły udział w głosowaniu w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Książ Wlkp. na 2018 rok, w terminie od 01 do 29 września 2017 r.

25.09.2017

Komunikat dotyczący odbioru zaświadczeń o zameldowaniu po zmianie nazw ulic

W związku ze zmianą nazw ulic w miejscowości Książ Wlkp. uprzejmie przypominamy mieszkańcom ulic: Ignacego Krasickiego, ks. abp. Antoniego Baraniaka i Zacisznej, że w tutejszym Urzędzie (pok. nr 5), można odbierać zaświadczenia o zameldowaniu z aktualnym adresem. Odbioru zaświadczeń może dokonać pełnoletni członek rodziny dla wszystkich domowników, zamieszkujących z nim we wspólnym gospodarstwie domowym.

20.09.2017

List Wojewody do poszkodowanych przez sierpniowe nawałnice.

Przekazujemy Państwu list Wojewody Wielkopolskiego do osób poszkodowanych w wyniku nawałnic, które przeszły przez nasze województwo w sierpniu br.

20.09.2017

Mażoretki z Książa na konkursie w Krzywiniu

Ponad 450 dziewcząt z Polski i zza granicy wzięło udział w Konkursie Mażoretek, który odbył się 10 września w Krzywiniu. Nie zabrakło wśród nich również reprezentantek Książa Wlkp. Sekcję mażoretek, działającą na co dzień przy Centrum Kultury, reprezentowały tym razem: Julia Olszewska i Dominika Sobczyk.

20.09.2017

Pamięci Maksymiliana Cygalskiego...

Pamięć. To słowo, które najczęściej pojawia się na ustach Polaków, gdy wspomina się tragiczne w skutkach pierwsze miesiące II wojny światowej. W naszej Gminie, co roku przywołuje się je kilkakrotnie: zawsze 1 września - w rocznicę wybuchu wojny, 17 września (lub w „okolicach” tego dnia) pamiętając o agresji ZSRR na Polskę oraz wspominając osobę obrońcy Poczty Polskiej w Wolnym Mieście Gdańsk, Maksymiliana Cygalskiego, który urodził się w Zaworach, 17 września 1900 r., a także 20 października – w rocznicę rozstrzelania na Rynku w Książu w 1939 r., obywateli ziemi dolskiej i ksiąskiej.

20.09.2017

Projekt „uchwały antysmogowej”
dla województwa wielkopolskiego
– konsultacje społeczne

Zarząd Województwa Wielkopolskiego informuje o przystąpieniu do opracowania projektów uchwał Sejmiku Województwa Wielkopolskiego - „uchwały antysmogowej” dla województwa wielkopolskiego.